Akt války / lásky

Česko, 2013, 10 min

Réžia:

Miroslav Bula

Miroslav Bula

Symbolický fotopříběh o nenávisti a zlobě, jež jsou zakořeněny stále ve spoustě lidí. Tvůrce se zde snaží poukázat na současnou situaci ve světě a na to, jak lidé plni hněvu berou životy ostatním, i těm, kteří jsou na světě rádi a uvědomují si krásu života a přírody. Možná proto se může tento film zdát patetický. (Brodequin)

Celý film

eraserhead666

Je to hipísácky idealistická srdíčkovská "propaganda"? Je. Ale na to nakašlat, když to funguje a i mě, coby chladnokrevného a občas krutého cynika to díky výborné vizuální a hudební stránce chytne a strhne. Lidstvo je nepoučitelná a nezměnitelná kupa sraček, ale každá takováhle věc stejně potěší. Bula dělá mílové kroky vpřed. ONO SE TO (konečně) HÝBE! Je to svižnější než Duchové lesa. Pořád mi tam ale chybí ten hlas místo psaného slova, tady by tomu opravdu přidal ještě další bodíky k dobru. A jen tak okrajově, ten text je určitě lepší, než první verze Duchů lesa, ale chtělo by to ještě s ním pracovat. Už teď se ale těším na další Bulův počin. Protože jeho dílo je jako čerstvě rozkvetlý květ na vrcholku smetiště. ()

SOLOM.

Zprvu jsem měl bobany, že se režisér Bula zbláznil a natočil jakousi propagandu ke vstupu do armády. Já na podobné emoční výlevy, jak je všechno dobré či zlé, ať je světový mír, atd., moc nejsem. Naštěstí se to vprostřed začalo mírně zlepšovat a já si oddechl, že mu nebudu muset vlepit odpad. Duchové lesa nebyli špatní, ale tohle je zase krok zpátky. Přece jenom je mi horor bližší nežli drama. I já však budu jeho další tvorbu pečlivě sledovat.50% ()

ecceHOMMO

Malo to citlivý a hlboký príbeh s peknou záverečnou myšlienkou, i keď občas sa až príliš tlačilo na emočnú stránku. A trošku mi vadilo, že ide vlastne len o foto príbeh a nie príbeh, ktorý bol filmovo natočený. ()

swamp

Hrozně patetické a kýčovité. Vypadá to jako nějaké sektářské video.. už jsem na konci čekal jen nápis "Probuďte se!" Jedna hvězda za to, že si je toho autor patrný - viz tvůrcovo info o tomto fotopříběhu: "Symbolický příběh o nenávisti a zlobě, jež jsou zakořeněny stále ve spoustě lidí. Snažím se zde poukázat na současnou situaci ve světě a na to, jak tito lidé plni hněvu berou životy ostatním. I těm, kteří jsou na světě rádi a uvědomují si krásu života a přírody. Možná proto se to bude zdát jako kýč... :-)" ()