Nový televizní film z cyklu, ve kterém vždy půjde o složitý osud výrazné ženské osobnosti. Pod názvem Holky šikovný vzniknou příběhy, na nichž se budou významně podílet ženy – scenáristky, dramaturgyně, režisérky, herečky. Zuzana Stivínová v hlavní roli tohoto televizního filmu bojuje s nebezpečnou nemocí. S celou rodinou odejde na venkov chovat kozy a změnit životosprávu. Velkým vzorem je pro ni stará paní, výrazná venkovská autorita, která ji přesvědčí, že právě kozí mléko jí nejvíc pomůže. V hlavních rolích vedle Zuzany Stivínové uvidíme Igora Chmelu, Johannu Tesařovou, Kašpara Juráčka a Vendy Hájkovou. Film o silné ženské hrdince v mezní životní situaci, k němuž scénář napsala Markéta Bidlasová, vznikl v Tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové. Natočila jej režisérka Lenka Wimmerová. Kozy léčí nabídly v hlavních rolích Jany a Mirka dobrou příležitost Zuzaně Stivínové a Igoru Chmelovi. Oba představují manželskou dvojici ve středním věku, která se rozhodne žít na venkově. Změna životního stylu má především pomoci Janě v jejím zápasu s nemocí. Společně procházejí obdobím, které před ně klade několik komplikovaných okamžiků spojených se vztahovými, existenčními a dalšími problémy. Do rodiny patří i dvě děti - šestnáctiletá Johana (Vendy Hájková), která rozhodnutí rodičů přemístit se na venkov zrovna nevítá, to všem dokola dává řádně pocítit. Osmiletý Marek v podání Kašpara Juráčka se naopak v novém prostředí zabydlí docela rychle. Ve vztazích mezi rodiči a dětmi se pochopitelně odráží i matčina nemoc, nebo spíš to, že se o ní děti dovídají až mnohem později, než všichni ostatní. Tím, kdo podstatně ovlivní změnu v životě této čtveřice, je babi Čiháková. Hraje ji Johanna Tesařová. Tato svérázná žena je respektovaná v širokém okolí. Její schopnost odhadnout zdravotní problémy svých bližních i to, jak by si sami mohli pomoci, funguje také v případě Jany a Mirka jako silná inspirace pro další běh věcí. (Česká televize)

Hanys_

Sám se tomu divím, ale líbilo. Scénář možná trochu jdoucí na ruku, ale docela z toho srší ta venkovská pohodovost. Navíc podpořená klasicky skvělým Chmelou a Zuzou Stivínovou. Být tohle pilot nejakého seroše, tak rozhodně sleduju dál. ()

anitae

Film, který vytvořily holky a je určený pro holky? Asi, ale celé to bylo tak předvídatelné a ploché, že se u toho ani usnout nedalo. Pravda je, že změna životního stylu je lék pro tělo i duši, ale prožít to, je něco jiného než koukat na nepříliš poveděný film. ()

quixote

Děj byl - bohužel - téměř okamžitě předvídatelný. Zbývalo tedy zaměřit se na detaily (vesměs zajímavé) a na herecké výkony (vesměs dobré). Největším překvapením tak byla pro mě hudba. Bohužel zmínka o Bakalářích, která se vyskytuje v několika komentářích, je docela trefná. ()

Alois88 odpad!

Tak tuhle sračku bych pouštěl vězňům v Guantanámu. Po třech projekcích by přiznali úplně všechno. Vážně to má 69 minut? Já měl pocit, že to trvá tři hodiny. ()

majky19

Docela povedený televizní film, který svým zaměřením jistě přiměje k zamyšlení nejednoho diváka. Zaujme i kvalitní herecké obsazení, Zuzana Stivínová v roli nemocné a osudem zkoušené ženy je velmi přesvědčivá a Jana Plodková se role kontrolorky také zhostila velice dobře. ()

ostravak30

V posledních letech má stoupající tendenci návrat k přírodě. Lidé stále častěji utíkají z měst do obcí. Každý má auto, dálnice už vedou mnohými směry, takže není problém se dopravit. Hlavními důvody jsou urbanistické problémy. Špatné ovzduší, problém s parkováním, špatná kvalita hlavně potrvinového zboží, probkémoví sousedé nebo rovnou celé čtvrti atd. A těchto problémů bude přibývat. Stejně je na tom i manželský pár, který se ale k přírodě obrací až po nemoci ženy. A aby se měli čím živit, naberou si kozy a vytváří z nich produkty. My ovšem sledujeme vcelku ideální průběh přechodu z města do vesnice a zpracování toho, co kozy dají. Jediné, s čím se musí žena potýkat jsou různé druhy kontrol. Dozvídáme se tak, že pěstování či chov čehokoli ovlivňují různá nařízení, zákony a předpisy EU. Z pohledu spotřebitele jenom dobře, i když člověka nutně napadne, jak to, že při takovýchto nařízeních se stále dostávají k zákazníkům potraviny zkažené, plesnivé apod. A také zabít kozu je problém. Celkově to není špatný film i díky Zuzaně Stivínové a Igoru Chmelovi. Na víc hvězd to ale nemá za lehce idealistický náhled na chov zvířat. Když totiž žena vyřeší problémy s úřady, žádné další už nemá a i ten přechod je vcelku hladký. ()

pafka

Tak trochu nametem Cesta z mesta. Z.Stivinova velmi mile prekvapila, zatim jsem ji mel ve skatulce Plačky. Naprosto civilni film, ktery netlaci na pilu a nechava divaka vtahnout do sveta, ktery je vyrazne jiny nez ten mestsky. Pokud k tomu mate blizko, bude to vas fungovat velice dobre. Vyborna je i teenagerka Vendy Hajkova, ktera sice prostoru moc nemela, presto dokazale, ze pred kamerou umi. Igor Chmela vystoupil ze sveho partickovskeho stinu a zahral skvele. Trosku bych rekl, ze to z Particky dokazal takhle jen on. Pro me prijemne prekvapeni. ()

Ironhead

Ale jo, dalo se to... Plodková opět v jedné z epizodních potvor, které ji tolik sedí :)... A kozí sejra je stejnak nejlepší, ikdyž je poměrně drahej ;) ()

JerryOnly

Škoda, škoda. Fakt som sa tešila. Musím povedať, že do seriálu by sa toho vošlo viac. Takto to bola len povrchne pojatá dnes tak obľúbená téma a bohužiaľ to takú životnú zmenu len degraduje. ()

rigby

Příjemně sympatický televizní film. Výborný scénář, který neuráží a nechává prostor pro zamyšlení. Jako bonus i výborné herecké obsazení. ()

Kozlowski8

Jana řídí malý e-shop, má manžela učitele a dvě pubertální děti. Navzdory ne úplného nadšení ostatních si prosadí přestěhování do venkovské chalupy se stádem koz v sousedství a příslibem prospěšnosti čerstvého vzduchu a kozího mléka na její chatrné zdraví...Pěkný, milý, odpočinkový film na nedělní odpoledne. Hezké prostředí, zvířátka a milí lidé okolo sebe - to je vždycky základem pohody a potažmo i zdraví. Z filmu tato pohoda přímo sálá, i když ji trošku (ale krásně ) nabourává dcera - puboška a hlavně zatrpklá kontrolorka Jana Plodková. Všechny postavy nutno pochválit, jak jsou napsané a taky zahrané, včetně obou dětských rolí. Jednoduchý a milý příběh, který je příjemným ostrůvkem v moři akčních krimi, sci-fi a mystery filmů a seriálů, kterými jsme zaplavováni, byť jsou mezi nimi často skvělé věci. 70%. ()

v.indruchova

celkem prekvapive prijemny film. ale musim se smat jaky je casto neoriginlani koncept nasich pribehu. nemoc, problem a hlavne nesmi chybet smrt/pohreb. hradky pani Zuzany s panem Chmelou byly prijemnym ozivenim. ()

Sa.sa

Kvalitní námět a provedení... Musí to být věc takto vše změnit, prodat byt, odstěhovat se z města na venkov a pořídit si kozy... Je pravda, že nejhorší je shon ()

Hombre8

Do třetice dámské tvůrčí duo, i když opět s jinou scénáristkou. Dalo by se říct, že nám ta úroveň jde pomaličku dolů, ale na 60% to vyjde. Podle všeho jde o autobiografický příběh jen sepsaný scénáristkou na námět samotné režisérky. Jen místo marmelád se dělají kozí sýry. ()