Skinwalker Ranch

Horor rozprávaný z pohľadu prvej osoby je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré šokovali celý svet.
V roku 2010 získal Skinwalker Ranch v štáte Utah pozornosť médií po tom, ako sa tam začali diať nevysvetliteľné javy zväčša spájané s mimozemšťanmi. Nepochopiteľne zmrzačené zvieratá a dokonca zmiznutie desaťročného syna jedného z farmárov sú len časťou z udalostí, ktoré sa tu odohrali. Po týchto nešťastiach je na miesto vyslaný výskumný vedecký tím, ktorý má všetko zdokumentovať a nahrať na záznamník. Avšak po ich príchode sa dianie ešte viac zhorší. (kubqo)

ledzepfan

Nakonec to nebylo tak debilní jak jsem očekával. Postavy sice občas vyblijou fajné hovno, nebo udělají něco nad čím zůstává rozum stát, forma je celkově taková nedotažená, ale jinak to má místy slušnou atmosféru, divnosti na ranči jsou fajn a odsejpá to dost rychle aby to člověka nestihlo výrazněji nasrat. ()

honajz

To snad ani nemá smysl hodnotit. Found footage, jakých jsme viděli tucty, se všemi logickými neduhy a s techniky, kteří dva dny přemýšlejí, než jim dojde, že videokazeta se dá přehrát do počítače, a kterážto videokazeta končí spáleným filmem (!). Podobných wtf momentů je zde více, a i když se to snaží být originální v prolínání hnedle tří záhadných jevů, je to prostě nuda k uzoufaní a děsí to jen tou nudou. Konec pak vlastně nic nevysvětlí, o což asi tvůrcům ani nějak moc nešlo. ()

SOLOM.

Tak máme tady další kousek, který se údajně opírá o skutečné události. S těmi filmy natočenými převážně ruční kamerou, nebo ala Paranormal Activity se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Už mě to začíná pomalu ale jistě unavovat, ale tak dal jsem tomu šanci. Hned na úvod chci však říct, že společně se zombie, nemám v lásce ani zápletku, ve které figuruje UFO, takže jsem k tomu zpočátku přistupoval dost odměřeně. Kupodivu jsem se však ani moc nenudil a dodíval se bez jediné přestávky. Líbila se mi především vytvořená atmosféra, která se začala pěkně stupňovat hned od první noci. Po povinném seznámení s celým týmem „expertů“ se totiž rozjede skutečně zajímavý příběh, ve kterém nechybí napětí, ani vyhrocené situace. A s přibývajícím časem to bylo pořád lepší. Konec sice lehce zklamal, ale i tak jsem byl v rámci možností spokojený, přestože mi v hlavě doteď šrotuje několik otazníků...( více na: http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2014/01/skinwalker-ranch-2013.html ) ()

juta

Předně je tu solidní atmosféra, která si drží slušnou úroveň po celou dobu a příběh je taky fajn. Bohužel uvažování postav začlo být v průběhu dost zvláštní. Někteří byli překvapivě v klidu, když se před nimi najednou objeví projekce zmizelého dítěte, nebo jiné záhadné úkazy. Co mně začlo taky vadit bylo to, že když třeba někde uslyšeli nějaký šramot, tak se tam šli podívat a místo toho, aby se svými kamerami rozhlíželi po okolí, tak nejprve najížděli na ostatní členy party, pak se koukli po místosti a zase najížděli na postavy a takhle dokola. To by v reálu někdo kdo natáčí opravdu dělal? Já si myslím že by se se svou kamerou rozhlížel po okolí, aby něco zajimavého natočil, nikoho nezajímají v tu dobu hlavy kolemjdoucích. To je největší nešvar tohodle found footage snímku. ()

schizmo

Mysteriózní found footage z odlehlého ranče o pohřešovaném chlapci zní více než dobře, ale narvat do jednoho filmu >POZOR SPOILER< duchařinu, přerostlého vlka (nebo snad spíš vlkodlaka?) a mimozemšťany, to bohužel zavání velkou nesoudností. V rámci improvizace a snahy vyždímat z uvadajícího žánru maximum, se začínají točit pěkné zhovadilosti. A obávám se, že bude hůř... ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě Utah. (Terva)
  • Film je věnován památce producenta Jamese R. Rosenthala, který zemřel 17. září 2011. (Terva)
  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)