Nadácia

USA, (2021–2023), 18 h 12 min (Minutáž: 45–69 min)

Predloha:

Isaac Asimov (kniha)

Jared Harris, Lee Pace, Slaney Power, Laura Birn, Leah Harvey, Terrence Mann, Mido Hamada, Geoffrey Cantor, Brian F. Mulvey, Cassian Bilton, Alfred Enoch (viac)

Seriál Nadácia zobrazuje skupinu vyhnancov na veľkolepej ceste za záchranou ľudstva a opätovným vybudovaním civilizácie počas pádu Galaktického impéria. (Apple TV+)

Recenzie používateľa SpaceOdyseus k tomuto seriálu (11)

Nadácia (2021)

Vykastrovana predloha, obohacena o soucasnou agitku? I kdyz to ma sve momenty (slibny zacatek, Lee Pace), tak musim rict: "ne, diky". ()

Imperátorov mier (2021) (S01E01)

Vypada to radne epicky, Pace je opravdove bozi, Harris je spravne tajemny. Ale porad nevim, co z toho nakonec bude, kterou cestou se Goyer vyda? Protoze slepych cesticek si po prvnim dile dokazu predstvit vic nez tech spravnych. ()

Príprava na život (2021) (S01E02)

Pral jsem si epicke hard sci-fi, co obsahne desitky tisic let deje. Prvni dil na to trosku teasoval, ale hned druhy spadnul do bahna space opery, ktera si taha vic ze soap opery nez by bylo zdravo. Resi se tu tehotenstvi, utajovana laska, objimani pri umelych zapadech slunce. A to me teda netankuje. Zaverecny cliffhanger spis svou neocekavanosti a nesmyslnosti nastve nez navnadi na dalsi dil. ()

Matematikov duch (2021) (S01E03)

Bratr Soumrak a jeho hloubani me teda moc netankuji. Co me zajima je budovani Nadace, ale mohli by si odpustit milenecke pletky. ()

Barbari pri bráne (2021) (S01E04)

Konecne me zacina bavit linka s klonama, jejichz dynamika me fakt zacala bavit. Deni na Terminu trosku vazne. Snad to barbari rozhybou. ()

Po prebudení (2021) (S01E05)

Dostali jsme zbytecny flashback, o ktery nikdo nestal, ceckovou a neprehlednou akci a radoby tajemne bloudeni po setmele lodi... Tento zpusob Nadace zda se mi ponekud nestastny. ()

Smrť a panna (2021) (S01E06)

Tak nadace se nam ustaluje v trosku smradkovem kvalitativnim proudu, kde se vic mluvi nez kona, kde nezalezi na tom, ze pulku epizody prospite a kde zbat predlohu je spis nevyhoda. Snad se to v druhe pulce sezony zlepsi. ()

Záhady a mučeníci (2021) (S01E07)

To nebyl dobry tah, dat tento serial na patek. Mam fakt problemy to dokoukat na konci pracovniho tydne. Momentu, dky mi pada hlava u deklamovani uspavacskych dialogu, tu je vic nez dost. ()

Chýbajúci diel (2021) (S01E08)

Opravdu nechapu motivace temer vsech postav. Proc se proboha vydal do spiraly? Proc se proboha Gaal zblaznila? ()

Prvá kríza (2021) (S01E09)

Hure podanou mexican standoff jsem snad nevidel. ()

Skok (2021) (S01E10) odpad!

Je to stale horsi a horsi. Jsem fakt rad, ze to byla posledni epizoda. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (viac)

Apple má s Nadací velké plány

Apple má s Nadací velké plány

23.09.2021

Od té doby, co kabelovka HBO zaznamenala obří a zejména dlouhodobý úspěch se seriálem Hra o trůny, se ostatní snaží o něco podobného. Netflix to zkouší přes Zaklínače, Amazon bude mít Pána prstenů, a… (viac)