Nadácia - Série 1

(séria)
USA, 2021, 9 h 12 min (Minutáž: 45–69 min)

Predloha:

Isaac Asimov (kniha)

Hudba:

Bear McCreary

Michalechal

Tím, že jsem knižní předlohu nečetl, ani jsem o ní do seznámení se se seriálem nevěděl, to mám dle ostatních komentujících o dost jednodušší. Chvilku mi trvalo přijít seriálu na chuť, protože jsem si mezi dílama dával až moc velký pauzy, ale od půlky už jsem koukal v relativně pravidelnejch intervalech a efekt blaženosti z povedenýho sci-fi seriálu se dostavil :-) ()

Nethar

Nejdřív jsem se toho trochu bál. Přece jenom od Asimova si to půjčilo jen pár hlavních námětů a pak se tam dějí hodně "neuvěřitelné" věci. Nechci prozrazovat, ale když třeba dva lidi zničí v pohodě něco hodně planetárních rozměrů, to je dost zanedbaný technický návrh a zabezpečení. Nicméně postupně jsem se do toho zakoukal, začal se orientovat v časových skocích a bavilo mě to hodně. Už jedu druhou sérii. ()

Nach

Nejsem čtenářem knih, ale co jsem viděl mě jako fanouška scifi nadchlo. Ano, být znalcem předlohy, určitě brblám, ale takto musím smeknout před tvůrci seriálu, neb vytvořili něco, co má hlavu a patu, není to tak blbé jak jsem se bál a hlavně mě to nutilo zhlédnout epizodu za epizodou do finále série. Takže pochvala. Těším se na pokračování. 80% ()

Spiker01

Dle čtenářů knih nezfilmovatelné sci~fi, ovšem ono to vždy nějak jde, důležité je však vyprávět zajímavý příběh a diváci leccos odpustí. Což se Nadaci od Applu povedlo tak na půl a já u seriálu zůstal hlavně proto, jak nádherně to na velké obrazovce ve 4k vypadá. Obrazy z vesmíru jsou skutečně monumentální a nebýt druhé linky s kolonisty, šel bych výše, jelikož ta císařská ji zadupává úplně do země (Lee Pace top). Na druhou sérku jsem rozhodně zvědav, ale pokud nedorazí úplně hned, nebude mi to úplně vadit, hlavně aby byla povedená. ()

Saur.us

1. série: David S. Goyer si vzal opravdu příliš velké sousto. Zadaptovat nejlepší scifi sérii všech dob, to chce víc než jen odvahu. Jediné, co lze opravdu pochválit, je vizuální stránka. Po té obsahové je to silný průměr ve světě seriálů (chybí silnější plot twist a cliffhanger) a naprostá katastrofa v porovnání s genialitou příběhu knižní nadace. Pokud bude další série, dívat se budu ale už teď nečekám žádné zázraky. ()

• Ke konci epizody se Brother Day (Lee Pace) krátce objeví bez trička a je vidět, že nemá pupík. Jelikož je klonem, tak se nenarodil s pupeční šňůrou. (mikki089)
  • V knihách Seldon (Jared Harris) nikdy nejde na Terminus. Ve skutečnosti jde o kritický bod zápletky – nejde tam nikdo, kdo má nějaké znalosti o psychohistorii. (mikki089)