Nadácia podstúpi dlhú cestu k Terminusu a Gaal s Raychom sa zblížia. Impérium čelí náročnému rozhodnutiu. (Apple TV+)

SpaceOdyseus

Pral jsem si epicke hard sci-fi, co obsahne desitky tisic let deje. Prvni dil na to trosku teasoval, ale hned druhy spadnul do bahna space opery, ktera si taha vic ze soap opery nez by bylo zdravo. Resi se tu tehotenstvi, utajovana laska, objimani pri umelych zapadech slunce. A to me teda netankuje. Zaverecny cliffhanger spis svou neocekavanosti a nesmyslnosti nastve nez navnadi na dalsi dil. ()

merops

Tohle je skutečná katastrofa. Z knižní předlohy poznávám tak akorát název, jména hlavních postav (o jejich pohlaví se nezmiňuji), více méně směřování děje a účel všeho dění, i když ani tím si nejsem vůbec jistý, a také jména zainteresovaných planet, abych nezapomněl. Co se ostatního týče, tady chybí už jenom ono pověstné záchranné Cimrmanovo jmelí. Nebo raději vichr z hor. | Jedna * za vizuál. ()

TomasRichtr

Popravdě jsem čekal spoustu, ale ne, že se děj bude točit okolo vesmírné lodi, ve které letí budoucí Nadace a okolo teroristického útoku na Trantor. Spíš jsem předpokládal, že děj v duchu první knihy přeskočí několik let a my se už ocitneme na Terminu, ideálně v období Salvora Hardina (tedy Hardinové, pokud jsem to pochopil dobře), jak nám bylo naznačeno v první epizodě. Taky jsem zvědav, jak nám vysvětlí zvrat na konci epizody, protože to bude muset být hodně dobré vysvětlení. ()

meda2016

V prvním dílu překvapivě přenášeli soud se Seldonem veřejně, do vyhnanství odcházel bez pout i stráží. Ve druhém drcení v jeskynním simulátoru s hrozbou toxicity bez ochranných pomůcek, zbraň ale mají. Trojice klonovaných císařů proti různorodosti, špatné proti dobru - trend doby. Seldon určil ale neprozradil všechno. Duna byla od Lynche geniální i nezfilmovatelná, proč myslíte, že tohle je? ()

Parabot

Mno, začínám se obávat, že Foundation je kandidát na seriálové zklamání roku. Což je vzhledem k literární předloze trestuhodné. Třeba se dále sestupný trend otočí. Zatím to působí chladně mechanicky a byť už si z předlohy až tolik nepamatuji, tak mám dojem, že scénaristé rozjeli hodně velký freestyle. Taky bych úplně nečekal, že vizuál bude místo hard sci-fi blíže ke space opeře a fantasy. ()