Joseonminyeo samchongsa

• Južná Kórea 조선미녀 삼총사 (viac)

Vůdčí Jin-ok Jo (Ji-won Ha), čerstvě vdaná Hong-dan Ahn (Ye-won Gang) a mladá rozpustilá divoška Ga-bi Park (Ga-in Son) tvoří extraordinární trojici pověstných lovkyň odměn. Pod svým nadřízeným, vychytralým a na jediný peníz skoupým Mu-myeong (Chang-seok Go), řeší složité a nebezpečné případy, v nichž figurují násilníci, vrazi, zloději i ti nejhorší gauneři. Když je jednoho dne přepaden a zabit v pořadí již sedmý tajný vyslanec současného krále (Jeon-hwan Gong), jehož úkolem bylo předání přísně tajných militaristických informací, vedoucích k potlačení invazivních vojsk čínských nájezdníků, trojice se i s tajně přiděleným dozorem, vynalézavým policejním konstáblem Song (Se-byeok Song), vydává po stopách vedoucích je k muži, pomyslně tahajícím za všechny nitky celého spiknutí. Není jim nikdo jiný, než známý politický rebelant Ja-heon Kim (Seong-min Choi), urozený a vlivný muž, který se za pomoci odcizených kompromitujících informací hodlá bez nejmenších skrupulí vypořádat s expandujícími vojsky čínské císařské dynastie Qing, zdiskreditovat tak moc a vliv současného krále a postavit se do čela celé země. Nebezpečný případ, v němž se objevuje politická korupce, honba za ještě větším bohatstvím, mocí a slávou, stejně jako nenávist a pokrytectví, se trojici komplikuje o to víc v okamžiku, když je po násilném vniknutí do domu politického rebelanta Ja-heon, přistižena jeho krutým osobním ochráncem, Sa-hyeon (Sang-uk Ju). Vypuká tvrdý boj, z něhož si Jin-ok odnáší vážně poranění. Trojice ustupuje, ale zároveň objevuje rafinovanou cestu jak celý případ rychle a jednou provždy vyřešit; nejde-li to totiž po dobrém, musí to jít po zlém. A tak se trojice ocitá tváří v tvář fatálnímu nebezpečí, které ji v případě neúspěchu připraví o vlastní životy. Uspěje-li ovšem, zbaví svoji zemi pokusu o politický převrat a zároveň tak potlačí celé expandující nájezdné vojsko čínské císařské dynastie Qing. (Conspi)

kubka4

U tohohle filmu jsem neměl zrovna vysoká očekávání, díky čemuž jsem byl příjemně překvapen. Není to žádný super trhák, ale je to svým způsobem docela originální a neobvyklé. Zajímavý příběh, kterému nechybí nápad ani vtip, je bohužel trochu ochuzen o vyloženě strhující momenty. Souboje by si rozhodně zasloužili více prostoru a lepší zpracování. Hlavní trojice je dostatečně zajímavá a jejich charaktery jsou uvěřitelné (žádné "super normální, bezchybné a přemrštěně odvážné superválečnice"). Moje oblíbená Ha Ji-Won opět dokázala svou všestrannost a vlohy pro akční filmy. Ano, příliš realističnosi to nepobralo, ale co byste chtěli od akční komedie? Celkově jsem se i přes vsechny neduhy filmu dobře bavil, takže jsem s ním spokojen. 80% ()

Lacike

Na mna to pôsobilo ako Charlieho anjeli v historickom prostredi na korejsky spôsob. Trojica sexi bojovniciek pod vedenim streleneho sefa riesi rôzne pripady. Na prvy pohlad to vyzera dobre. Vyprava je solidna, ustredne trio nadherne a humor mi pripadal este celkom zabavny. Ale postupom casu sa zmenil skôr na otravny a do konca som sa pousmial len parkrat. Velkou slabinou su vsetky bitky. Tak ja su herecky nadherne, tak su v bitkach absolutne nepouzitelne. Bitky su predratovane, maju jednoduchu choreografiu a postradaju akukolvek tvrdost. Je to len take poskakovanie a namiesto poriadnych uderov len take jemne packanie. Nakoniec to mohla zachranit aspon hlavna zapletka, ale aj ta mi po par minutach zacala byt ukradnuta a tak som film ledva dopozeral. Potenical na dobry film tu bol velky, ale jeho prevedenie po kazdej stranke je podpriemerne. Vysledok nestoji ani za jedno pozretie. 4/10. ()

sniper18

Je to nadpriemerná akčná historicko-dobrodružná komédia. Má celkom dobrý príbeh o trojici prvotriednych lovkýň odmien, ktoré prijmú ponuku nájsť strateného muža s dôležitým predmetom, ktorému sa ako jedinému podarilo prežiť. A čoskoro si nielen uvedomujú, že stoja proti mocnej organizácii na čele s mužom, ktorý chce zvrhnúť kráľa, ale zároveň šéfka lovkýň odmien dostane konečne možnosť pomstiť vraždu svojho otca a nachádza svojho strateného priateľa. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Podobných filmov vzniklo už dosť, pričom tento až na obdobie a prostredie prakticky ničím nevyniká, ale zase zlé to určite nie je. Určite musím pochváliť svižné tempo filmu, vďaka čomu som sa nenudil ani v tých menej zaujímavých častiach a tých je tu pritom dosť. Týka sa to hlavne prvej polovice, ktorá ma dejovo moc nezaujala, ale aspoň je to také svieže a správne odľahčené a v druhej polovici to už predsa len zvážnie, dej začne byť o niečo zaujímavejší, za čo môže hlavne osobný motív a síce ani táto časť si ma nedokázala získať až tak moc, ako by som chcel, no celkom ma to bavilo. Ale dosť zvláštne pôsobí táto trojica lovkýň odmien, tú profesionalitu som im vôbec neveril a navyše sa ani moc dobre nedopĺňajú a tak som mal väčšinu času pocit, že by bolo lepšie, keby bol film len o hlavnej hrdinke, ktorej sa ako jedinej týkal aj ten osobný motív. A tak sa na to dá bez problémov pozerať a celkom ma to aj bavilo, hlavne v druhej polovici, no stále by sa tu toho dalo dosť zlepšovať. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani ma až tak moc nezaujala. V priebehu filmu sa nájde niekoľko súbojov proti presilám, ale chýba lepšia choreografia a nápady, tieto pôsobia tak umelo a chceli by byť vtipné, no vôbec im to nejde. A okrem toho je tu ešte viacero doplnkových scén, ktoré mi zase prišli len nechcene smešne, hlavne úvod alebo finále. Aj na toto sa dá pozerať, ale s výnimkou súboja v podzemnom väzení, ktorý ako jediný aspoň trochu za niečo stojí to jednoducho nemá čím viac zaujať. A sklamaním je rozhodne humor, je ho tu zbytočne moc a síce som sa pritom necítil trápne, ale ani raz mi to neprišlo vtipné. Čo sa týka hereckého obsadenia, moja obľúbená Ha Ji-Won v hlavnej úlohe, ale znovu ma presvedčila, že sa viac hodí do iných žánrov, než takýchto blockbusterov, z dvojice zvyšných lovkýň už za niečo stojí len tá serióznejšia a schopnejšia, inak Gang Ye-Won ma vôbec nebavila, sklamaním je aj hlavný záporák a výraznejšie vedľajšie postavy sú zase také rozporuplné, iba starý známy hlavnej hrdinky mi prišiel celkom zaujímavý, ale nedostal potrebný priestor. Réžia a technická stránka sú na tom pomerne dobre, stále je tu čo vylepšovať a to po všetkých stránkach, ale aj tak mi vizuál, efekty a výprava prišli celkom obstojné. Takže zlé to nie je, ako taká jednorazová oddychovka Huntresses môžu byť, ale znovu si to už určite nepozriem. 60% ()

ainny

No, asi jsem viděla jiný film než ostatní. Nebo jsem tak prostoduchá, že mi stačí ke štěstí málo. Ale mně se to prostě líbilo. Možná proto, že emeriční Andílci jdou mimo mě. Neviděla jsem je a ani po tom netoužím. Možná proto, že mám ráda korejské historické věci. A možná proto, že mám ráda Ha Ji-won. Od začátku jsem film brala jako pohádku a nic víc jsem si od něho neslibovala. Pro mě to prostě bylo 107 minut odpočinku, kdy jsem nemusela nic řešit a stačilo se jenom dívat jak plyne děj. Líbil se mi příběh a postupné odkrývání minulosti hlavní hrdinky a líbilo se mi vizuální provedení. Sice to, pravda, sem tam zakřípalo, ale už jsem viděla mnohem horší filmy a rozhodně nejsou Lovkyně podprůměrný film, jak by se podle zdejšího hodnocení (v téhle chvíli 46 %) mohlo zdát. ()

Vavča

Akční blbinka ve stylu starých béček z HK, ale nemá to úplně onu energii a šmrnc, ačkoliv tady jsou rozhodně památné momenty. Kromě komediálních akcí nastanou i smrtelně vážné souboje, vizuálně je film velmi na výši, wire-fu ne vždy tvůrci vychytali. Nicméně u filmu jsem se bavil, zejména druhá polovina mě zaujala, hrdinka, kterou děsí vlastní minulost a bojí se záporáka, kterého z nostalgie nemůže jen tak odpravit. Jsou tady určitě zajímavé nápady, fajn obsazení, ale chtělo to trochu více vychytat akční choreografii, tempo filmu. Postavy se mi zamlouvají, zápletka o hledání mapy s rozmístěným vojenských sil dynastie Qing také. ()

• V samotném závěru, v němž Jin-ok (Ji-won Ha) konfrontuje politického rebelanta Ja-heon Kim (Seong-min Choi), lze v jejich rukou vidět krásnou ozdobnou mušketu s krátkou hlavní, tak oblíbenou u námořních pirátů po celém tehdejším světě. Tyto zbraně jsou ale jen defenzivním prostředkem, který není schopen vypálit víc jak jedinou ránu. Po výstřelu musí střelec do hlavně umístit novou kulku, na pánvičku s křesacím kamenem umístit nový nenavlhčený střelný prach a natáhnout ocílku. Jin-ok v celé scéně vystřelí hned několik po sobě následujících výstřelů, aniž by zbraň opětovně nabila novou kulkou či naplnila střelným prachem. Při jednotlivých výstřelech Jin-ok dokonce nenatahuje ani ocílku, která při úderu na pánvičku se střelným prachem vytváří tolik potřebnou jiskru. (Conspi)