Osmý smysl

(festivalový názov) (seriál)
  • USA Sense8
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 24 h 57 min (Minutáž: 46–152 min)

Terrence Mann, Du-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Aml Ameen, Eréndira Ibarra (viac)

Recenzie používateľa Anderton k tomuto seriálu (26)

I Have No Room In My Heart For Hate (2017) (S02E07)

Tak tu opäť tvorcovia využili rozdelenie epizódy na dve rozdielnejšie časti. Tá prvá je knfrontačná, kde si toho veľa dôležitého povedia vždy dvaja, alebo viac členov jednej rodiny. A z toho následne aj vyplynie otázka, čo je to vlastne rodina. V tej druhej sa zase dozvedáme nové informácie posúvajúce dej vpred k veľkému finále. Cliffhanger mi prišiel tentokrát trochu lacný, pravdupovediac som s touto kvázi prekvapivou alternatívou rátal. ()

All I Want Right Now Is One More Bullet (2017) (S02E08)

Tajomná Neapolčanka Lila nepatrí medzi moje najobľúbenejšie charaktery, ale treba uznať, že v tejto časti sa hralo podľa jej pravidiel a akčné finále v reštaurácii patrí k najintenzívnejším sekvenciám seriálu. A hlavne to neberte tak, že všetky ženy sú podlé ako ona. Litove fňukanie taktiež nepatrí k tomu, čo tu vyhľadávam, ale keď sa k tomu aj Wachowskis začínajú stavať ako k running jokeu, tak to začína byť celkom slušná zábava. ()

What Family Actually Means (2017) (S02E09)

Skôr taká premosťovacia epizóda, než dejom a akciou nabitá jazda. Ale aj také diely seriál potrebuje. Všetky dejové línie sú rovnomerne rozložené, najviac zrejme zaujme svadba Nominej sestry, i keď pre hlavnú dejovú líniu nie je nijako podstatná. Jej pointou je však vyústenie vzťahov s vlastnými rodičmi, kedy sa ukáže, kto skutočne za ňou z rodiny stojí. Hlavnú os rozprávania tentokrát ženie vpred islandská dídžejka, ostatné postavy riešia svoje súkromné problémy. ()

If All the World's a Stage, Identity Is Nothing But a Costume (2017) (S02E10)

Hollywood je o niečom úplne inom ako mexické štúdiá a tak Lito by v tomto svete nemal mať problémy so svojou identitou. Tam sa ale zase nosia iné masky, takže nechajme sa prekvapiť, kam táto dejová línia povedie. Tykwer tentokrát rozdelil epizódu do väčších celkov a nesledujeme paralelne viacero akcií naraz, takže napríklad zhromaždenie v Nairobi si pozriete na jeden záťah. Len škoda, že epizóda skončila v tom najlepšom, ale zase aspoň presne vieme, na čo sa tešiť nabudúce. ()

You Want a War? (2017) (S02E11)

Prvá polovica pokračuje tam, kde skončila predchádzajúca časť a snáď to ani nemohlo dopadnúť lepšie. Rovnako aj ďalšie línie sršali prekvapeniami, len na Sunin príbeh v Soule skrátka nemajú. Hlavná dejová línia smeruje k svojmu záveru a je fajn, že taktiež nejde po úplne predvídateľných cestičkách. Až sa nechce veriť, že sa séria v ďaľšom dieli ukončí. Samozrejme sa neviem dočkať, ako. ()

Amor Vincit Omnia (2018) (S02E12)

Wachowskis museli ísť na to ináč, keďže vedeli, že tak skoro ukončujú seriál. Základom bolo dôveryhodne zakončiť ústrednú dejovú linku, takže tie niektoré súkromné sa vyústenia nedočkali. Čo je možno aj dobre, fabulu o tom, či vyhral Van Damn voľby alebo ako dopadol Litov film v Hollywoode si v podstate môžeme domyslieť podľa vlastnej chuti. Trochu to tam chýba, ale je to tak nakrútené, že to nepôsobí ako chyba. Na mňa je zavŕšenie seriálu až príliš akčné a príliš komiksovo nereálne. Občas síce niekto schytá guľku, ale stále som mal dojem, že postavy sú v Matrixe a vedia o tom, že "there is no bullet". Záverečné posedeníčko pod Eiffelovkou bolo dojímavé, lepšou, a v tomto prípade aj zavŕšením súkromnej dejovej línie dvojice postáv, tvorcovia seriál ukončiť nemohli. Pripájam celú verziu piesne, pri ktorej si to osmička a ich parťáci poriadne užili. https://www.youtube.com/watch?v=iTKJ_itifQg ()