Nirvana: Sliver

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 1993, 2 min

Song Sliver vyšel jako samostatný singl Nirvany v roce 1990, nebyl obsažen na žádném řadovém albu, později se stal součástí kompilace Incesticide. Právě k propagaci této kompilace byl natočen i videoklip, jehož režie se ujal tradiční spolupracovník kapely Kevin Kerslake. Video zachycuje kapelu hrající v Cobainově garáži plné artefaktů, které nashromáždil. Krátce se zde objeví také tehdy zhruba půlroční Cobainova dcera Frances Bean. (J.Connor)

Jara.Cimrman.jr

"Babi, vem mě domů." Anebo neber. Tady se totiž hraje v tempu a nahlas, což mám rád, ale na druhou stranu mě trošku otrávil epileptický střihač tohoto pokojového klípku. ()

Marek1991

Keď som videl na iných videách, čo robili s tým svojim deckom, dievčaťom, tak ju ľutujem a tu to preto v klipe neviem veľmi doceniť. Navyše, čo iní oceňujú ako čudné, to by iným vyčítali ako bláznovstvo a preto mám pocit skôr pózerstva u niektorých u takýchto diel, no a plus mne osobne vadí skôr tá slabá výpovedná hodnota a nielen u tohto diela Nirvany. ()

kobejn

Zvláštní, klip k této písni je perfektní, píseň sama o sobě je taky skvělá, typická krátká, jen dvouminutová rychlá pankovka, navíc pěkně letitá, už z roku 1990, kurt ji hrál jinak naživo dost často, měla ten snadno zapamatovatelnej refrén a kurt si schválně vybíral takovýdle songy, aby nemusel lovit nějaký složitý texty z paměti...tadle a třeba ještě school má hodně easy lyrics...anyway, co sem to chtěl napsat...nic, jen že je to strange, že zrovna na todle vzniknul klip...jak sem napsal, je to very old skladba a ten klip je ale až z roku 93, předposlední před heart shaped box...a klip se povedl na výbornou, skvěle je tu zachycený to dirty punkrockové podhoubí and raw power tý hudby...just great. ()

Marator

Skoro mi to připomíná prezidentskou kampaň. Na zdi v klipu visí plakát Zemana alias aligátora a na konci vystoupí i Vladimír Franz.:-) ()