Nirvana: In Bloom

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 1992, 5 min

In Bloom je čtvrtý singl Nirvany z ikonického alba Nevermind. Ke skladbě již sice byl v roce 1990 natočen klip pro kompilaci labelu Sub Pop, nicméně bylo rozhodnuto, že vydání singlu doprovodí videoklip nový. Původní Cobainův námět o dívce vyrůstající v rodině rasistů se ukázal být příliš ambiciózním, spolu s tradičním spolupracovníkem kapely Kevinem Kerslakem (Come As You Are, Lithium a Sliver) se tedy rozhodli ukázat i humornou stránku kapely. Z této premisy pak vzniklo černobílé video, kde Nirvana paroduje estrádní vystoupení kapel z raných 60. let. (J.Connor)

Jara.Cimrman.jr

Černobílý klip, vřeštící fanynky. obleky, kravaty a ulízané účesy. Kdo to je? Samozřejmě, že každý hned poznal Nirvanu, ale kdo jsou ti nevychovaní chlapci, kteří v dámských šatech demolují scénu, tak to opravdu netuším. Tohle se "slušňákům" ze Seattlu opravdu povedlo a mě to nostalgicky pobavilo. ()

Padme_Anakin

Moje nejoblíbenější barevná kombinace: bílá a černá. Song bezchybný. Melkin má dnes den. Týjo. Suprskvělý. Hodnotím kladně. Velmi kladně. ()

corpsy

Parádne protikladné spojenie piesne a videa. Skladba, ktorú ak počujete, tak si určite nepredstavíte zábavné podanie. A videoklip, ktorý keď vidíte, neveríte čo v ňom znie. ()

javak810i

Můj nejoblíbenější song od Nirvany (společně se Smells like teen spirit), který jsem právě svým hodnocením vystřelil do červených výšin :-). ()

vyfuk

Kurt Cobain jako slušňák ve stylu padesátých let se stejným obecenstvem. A k tomu videoklip o jejich skvělých pozérech... ()

ghatos

Kluci si to opravdu užili. Maximálně vtipný klip /jak Kurt mlátí planetami o sebe :) /. O textu a hudbě se není třeba rozepisovat...93%. ()

Stocki

Nebojím se říci, že toto je moje vůbec nejoblíbenější skladba od Nirvany a především i ten videoklip je velice zdařilou parodií na videoklipy, které se natáčely v 60. letech. Prostě skvělá práce. ()

Longview1994

Javak možno sa mýlim, ale kto ma naj song smells like teen spirit nie je skutočný fan, lebo skutočný fan má rad iné songy od nirvany. Videoklip niečo fakt dobré a hudba je super. ()