Denník Dity P.

(relácia)
  • Česko Deník Dity P.
Publicistický
Česko, 2013, 26 min

Originálna kuchárska show, ktorá útočí na všetky zmysly naraz. Keď je varenie láska a naopak... (RTVS)

Yarwen odpad!

Naučit se mluvit spisovně, vyhodit infantilní prostřihy na párty jednoročních mimin, odpustit si trapné naivní hlášky a může to být standardní pořad o vaření, tedy silně podprůměrný pořad v televizi. Bez toho to na jednu hvězdu nemá - za mě necelých 10%. ()

chrispe

Po shlédnutí prvního dílu mě napadla spousta věcí, které tu lidé píší - zvláštní hlas, vystupování, nespisovná čeština, (proboha!) ten vše zaobalující "děj", (který je hrán velmi nepřirozeně a uvádí některé lidi - rozuměj mě - do rozpaků) a neustále se opakující znělka. Ditu P. jsem do té doby znala jen z časopisu Albert (a taky jsem zaregistrovala její kuchařku), kde mě rozhodně zaujala a byla mi sympatická (tak jak může tvář z časopisu být). Možná proto, že jsem si ji představovala spíše jako křehkou květinku, byla pro mě její prezentace v televizi trochu šokem. Ale s postupujícími díly si zvykám na to, jaká je a docela se mi líbí. I to napodobování západních vzorů (jak tu někdo napsal). Doufám, že se i v televizi Dita více prosadí. ()

animario

Oplácaná mamina Dita na mě působí jako jedna z těch paniček v domácnosti, kde vydělává manžel a ony čtou jen časopisy pro zralé ženy,sledují trendy, kultivují svůj byteček a pořádají posezení s kamarámrdkami. Její protivnej hlas,nezáživnej projev a chabá slovní zásoba nemá čím zaujmout, vizuál to má moderní a hezkej,ale nudný to je jak reklama na kuřecí bujón od Vitany. ()

Nail

Co k tomu napsat, dnes jsem viděl jeden díl a paní Dita P je prostě PÍ.. Taková rádoby emancipovaná ženuška co má hovno co na práci. Jedna hvězda pouze za to jídlo tam, jinak by se na to nedalo vážně dívat. ()

panPsax

Jedna hvězda za režiséra a kameru (i když víme, že z bláta zlatou cihlu neuplácáš), snaží se maximálně, ale zbytek (zmiňované food-porno, žádný scénář, "lidová" mluva) to holt prohrává na celé čáře. Ondříček může být mistr největší, ale víc jak jednu hvězdu z toho nevykřeše. (Proč do toho vlastně šel?) Spojme oblíbený formát pořadu (jakékoli vaření), s rádobynostalgickým vzpomínáním na babičku z pohledu dnešní uspěchané a nezdravé doby, odleskem slávy Bridget Jones (oplácaná, sama a bezdětná) se sebechválou (tenhle recept je nejlepší - pořád dokola), a máme pořad s jistou sledovaností a nejistou kvalitou. No comment: "Jedna z kapitol Deníku Dity P. má název Jídlo po sexu. Snažila se přijít na to jaké jídlo je typické jídlo po sexu pro Čechy. Na žádné konkrétní však nepřišla a tak alespoň vybrala recepty na jídla, která jsou sexy sama o sobě." A tak nějak mi přijde postavený celý seriál. ()

tančísvlky

Zvláštny produkt s netypickým vizuálnym snímaním. Neskutočne iritujúci predel stále sa opakujúci medzi každým receptom. Ondříček sa chcel jednoznačne vyčleniť z masovej prezentácie varenia. To sa asi aj tak trochu podarilo, len Pohlreich to nie je. Ten je len jeden , ale za skvelé obrázky je to dobré hodnotenie. ()

loveless

Mám ráda kuchařské pořady, tento je však nutné zhodnotit z několika hledisek. Ze strany receptů a jídla musím říct, že vypadá krásně a kdyby mi jídla Dita podala, ochutnala bych vše (a pravděpodobně by mi i chutnalo). Hlavně kvůli tomu i nadále pokračuji ve sledování dalších dílů. Za druhé hlavní protagonistka bohužel není příliš sympatická, vybrané kostýmy příliš nepodtrhnou její přednosti a jako velmi světlá osůbka ve velké bílé kuchyni trochu zaniká. Co však nezaniká je její hrubý hlas (který se ve velké bílé kuchyni navíc divně rozléhá) a lidové vyjadřování - škoda. A jako poslední bod bych zmínila příběh a herce. Příběh, to je velká katastrofa a herci prostě přehrávají a tyto dvě věci pořadu úplně nejvíc ubírají. ()

Doski

Jídlo vypadá často dost dobře, ale ty výrazy a vyjadřování. Já se u toho strašně bavím.. ale dýl než 20min se už Díta nedá poslouchat, protože to začíná ''bejt fakt hustý'' a ''je to strašně dobrý''. 40% ()

crackonosh

Strašidelný pořad natočený jako nedobré porno. Paní Dita P. se možná osvědčila jako šéfredaktorka popového časopisu o vaření, kdykoliv má ale mluvit na kameru, způsobuje to divákům průjem a vyrážky. Perverzně nasnímané vaření s nesympatickou krákoravou bydlenkou je tak fascinující, že není možné se od něj odtrhnout. Při díle Po sexu, kde paní Dita vylévá mužské sperma do nádoby a vyluzuje mlaskavé zvuky, se mi dělalo mdlo. Sourozenci ústřední postavy vypadají spíše jako její děti a vznikají z toho občas komické situace. Nejlepší komentář? Micka: „Ondříček asi někoho přejel autem, že tohle dostal jako veřejně prospěšné práce.“ ()

katululum

Až do chvíle, než Dita prohlásila, že "běhá proto, aby mohla jíst", mi byla spíš nesympatická. Poté ale už vlastně proč ne. Spoustu jejích receptových vychytávek bych úplně klidně vyzkoušela taky, a mít její kuchyni... no jéje. ()