Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Veľká Británia / Írsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvorcovia:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (viac)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (27)

Zlo a dobro v jedno jsou (2016) (S03E03)

O drobek slabší než předchozí, ale pořád hodně luxusní podívaná. Část se odehrávající v Americe má opravdu spád, dost akční podívaná se svou porcí brutality a krve. Grey začíná docela bavit a Draculova linka opět prvotřídní. Spokojenost ()

List trávy (2016) (S03E04)

Těžce deprimující díl odehrávající se v sanatoriu. Temný, atmosférický luxus. ()

Tento svět jest naším peklem (2016) (S03E05)

Americká dějová linka je stále lepší, krev, magie, pokrývání minulosti a slušná akce a naproti tomu atmosférické dění v Londýně. Je to dobře rozjeté, tak snad to nepokazí, zatím nadmíru spokojen. ()

Nejlítější šelma (2016) (S03E06)

Tak to jsem tedy trochu čuměl, vyvrcholení americké větve tedy nemělo chybu, poslední večeře s finálním účtováním v kapli byl teda kurva nářez. Tohle jsem tedy nečekal. Co se týče draculovské linie tak též naprostá spokojenost. Dracula je prostě Bůh co naplat. Tahle série je fakt luxus. ()

Odliv (2016) (S03E07)

Tak tohle mohl být hodně velký průser, příliš kecání a málo děje. Dorian Gray to taky vůbec nedává, tahle postava mě strašně nebaví, tahle dějová linka je úplně mimo. Naštěstí Draculovské finále nemá chybu a celý díl v podstatě zachraňuje. Už jsem to psal minule, je to prostě Bůh. ()

Věčná noc (2016) (S03E08)

Neuvěřitelně atmosférický díl prodchnutý akcí. Londýn je v troskách, všude mrtví a nemrtví a k tomu morová mlha. Závěrečná pětiminutovka tomu nasadila korunu, vlkodlako-upíří přesdržková stála opravdu za to. Tak to jsem opravdu zvědavej jak bude vypadat závěrečný díl, protože tahle předehra, byla opravdu výborná. ()

Požehnaná temnota (2016) (S03E09)

Tak tomuhle se tedy řiká finále jaké má být. Všechny příběhové linie se v podstatě uzavřeli, některé by se mohli zdát, že až moc rychle, ale mě takové konce bohatě stačili, protože tím uvolnili místo, hlavní dějové lince s Vanessou a Draculou, která byla famózní. Draculovské finále opravdu nemělo chybu, bylo to atmosférické, krvavé, deprimující a akční s pro mě opravdu nečekaným koncem. Souboj s armádou upírů a i se samotným Draculou, proti kterému byli všichni naprosto bezbraní byl opravdu famózní. Deprimující konec byl už jen takovou třešničkou na dortu. Famózní seriál s úžasnou atmosférou si opravdu nemohl přát lepší ukončení, klobouk dolů, tohle se prostě povedlo. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona