Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Veľká Británia / Írsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvorcovia:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (viac)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (27)

Penny Dreadful (2014)

Úzasně atmosferická, vizuální podívaná. Klobouk dolů. Kde jinde nez zde uvidite pohromadě tolik horrorových monster jsko zde. Setkáme se zde s Frankensteinem a jeho monstrem, panem Greyem, upiry, vlkodlajem, Draculou, carodějnicemi, Luciferem atd. Prostě nádhera. Doporučuju. ()

Stíny Londýna (2014) (S01E01)

Tak úvod opravdu úžasný. Seznámení s ústřední trojicí je za námi a dopadlo dobře, teď se už budou pouze odhalovat tajemství jejich minulosti. Temná atmosféra Londýna 19. století je ztvárněna dokonale, lesk, špína, prostě paráda. Do toho všeho přidáni upíři, krev, kusy těl, opět krev a jako by toho bylo málo tak se objeví i Frankenstein. Jsem opravdu zvědaví na pokračování, zatím tedy hodně velká spokojenost. ()

Seance (2014) (S01E02)

Kvalita se nemění a stále zůstává na vysoké úrovni a postavy nám přibývají. Objevuje se Dorian Gray a Freinkensteinův netvor se kterými si jistě užijeme spousty legrace. Vrcholem je duchařská seance která opravdu nemá chybu a dává tušit, že se máme do budoucna na co těšit. No a krvavé objevení frankensteinova monstra je už jen taková třešnička na dortu. Zatím spokojenost. ()

Vzkříšení (2014) (S01E03)

Tentokrát se nám děj trošičku zpomalil a hlavní část se týká Freinkensteinova monstra a jeho příběhu, který není moc veselý, ale to už tak bývá. Upíří část příběhu se nám taky trošku posunula, ale ty podle všeho bude věnován příští díl. Jinak atmosféra opět prvotřídní a seriál si zatím drží opravdu vysokou laťku. ()

Šerosvět (2014) (S01E04)

Prozatím nejslabší díl, ale atmosféra Londýna devatenáctého století perfektně vykreslena a konečně se i objevuje velkej upíří šéf a díky bohu nevypadá vůbec špatně, takže žádná emohrůza se nekoná. Tak snad v příštím díle se už začne něco dít. ()

Víc než sestry (2014) (S01E05)

Exkurze do minulosti a vlastně vysvětlení co se týče Wanesy. Takže tu máme trochu toho sexu, návštěvu blázince která byla hodně deprimující a nesmíme zapomenout trošku toho laškovaní Wanesy se samotným Ďáblem, který v ní našel jistě zalíbení. Tahle exkurze do minulosti se opravdu povedla. ()

Co smrt spojí (2014) (S01E06)

Tak oproti předchozímu vysvětlujícího dílu, je tohle úplně něco jiného. Začíná se nám to pěkně rozjíždět. Van Helsing se s námi loučí, netvor s Frankensteinem ztrácí trpělivost. Pátrání po Míně nás zavede do londýnského přístavu na morovou loď plné upírů, kde nás čekala pro zatím největší akční sekvence. To se opravdu povedlo, atmosféra opravdu parádní a hlavní upír i s Minou mizí kdo ví kam. No a o Wanesu se přihlásí sám ďábel takže v příštím díle se máme rozhodně na co těšit. S tímto dílem jsem opravdu spokojen. ()

Na prahu pekla (2014) (S01E07)

Tak tento vymítačský díl si zaslouží plnej počet a to bez diskuzí. Neuvěřitelná atmosféra prostupující celým dílem a temná síla toužící po Wanesse o sobě dává konečně pořádně vědět a pořádně to roztočí. Hororově ladění fanoušci budou jistě spokojeni. ()

Grand Guignol (2014) (S01E08)

Tak abych byl opravdu upřímný tak jsem trošku zklamaný. Od závěrečného dílu jsem očekával víc, nicméně i tak se jednalo o slušnou podívanou. Trošku se nám to celé zamotavá. Je odhalena totožnost onoho brutálního vraha, jenž po Londýně zanechává roztrhaná těla aneb představuje se nám vlkodkak. Frankenstein se nám také mění k obrazu netvora. A hlavní dějova linka je tak nějak ukončena na půl, hlavní upír je zneškodněn, aby se ukázalo, že to vlastně byl jen služebník někoho mnohem mocnějšího, který čeká v pozadí. Finální střetnutí v divadle bylo takové všelijaké, akční a na mě až moc rychlé. Jsem zvědavej na další řadu, potencionál by tam byl. ()

Čerstvé peklo (2015) (S02E01)

Perfektní start nové série, která přímo navazuje na konec té první. Navíc nové téma vypadá opravdu zajímavě a nový nepřátelé naši partičky vypadají velmi nadějně. Takže co tu máme? Freinkensteinův netvor dostal svou družku, což bude jistě velmi zajímavá část příběhu a jsem opravdu zvědaví jak toto dopadne. Hlavní dějova linka se tentokrát bude točit kolem Wannessy po který pase banda čarodějnic, aby jí mohli darovat Luciferovi. Jak se to bude vyvíjet, jsem opravdu zvědaví, zatím to vypadá slušně. Opět tu máme spoustu krve, slušnou porci napětí, skvělou atmosféru. Zatím naprostá spokojenost. ()

Verbis Diablo (2015) (S02E02)

Takzvaně kecací díl, hodně poezie atd. na nějakou akci dojde v podstatě až na konci, takže pro některé to bude trošku nuda. Pro mě osobně je tento díl spíše předehrou k příštímu dílu, který bude naopak akcí přetékat. Posledních 10 minut ovšem bylo lahůdkových, o tom žádná. ()

Půlnočnice (2015) (S02E03)

Výborný čarodějnický díl z minulosti Vanessy. Vyřezávačka a Vanessyna učňovské období a samozřejmě první setkání s pulnočnicemi. Napínavé až do tragického finále. Zatím nejlepší díl této série. ()

Nadzemští duchové zla (2015) (S02E04)

No nevím, ale po předchozím atmosférickým díle je tohle docela slabota a jednoznačně krok zpět. Prakticky žádný posun v před, jediná zajímavá věc co se stala tak je pomalé luštění Luciferova příběhu a nebýt závěrečného útoku půlnočnic, tak by to byla docela nuda. Co se týče Greye, tak prozatím jako postava naprosto mimo a pro mě zatím zklamání a naprosto zbytečná příběhová linka. ()

Malá škorpionka (2015) (S02E07)

Podstatná část děje se opět přesune na Blata a nutno říci, že to byla ta nejlepší část z celého dílu, především vyřízení starych účtu, byt sežrán vlastními psi, asi není úplně nejlepší zakončení dne. Hodně povedená epizoda se slušnou atmosférou. ()

Memento Mori (2015) (S02E08)

Vše se nám pomalu blíží k velkému finále a díky Bohu to má děj a především atmosféru. Čarodějnické části jsou rozhodně tím nejlepším z tohoto dílu. Vypadá to velmi nadějně a na nudu tu není místo. ()

A samo peklo mým jediným soupeřem (2015) (S02E09)

Tak tento díl byl opravdu něco. Už začátek na Blatech byl super, ale to nic nebylo proti části odehrávající se v sídle čarodějnice, to bylo skutečně něco, perfektní horrorová atmosféra, navíc se v tomto díle rozloučíme s jednou důležitou postavou. Tento díl za mě rozhodně bomba. ()

A byli nepřáteli (2015) (S02E10)

Výborný závěr druhé řady, jenž diváka láká zároveň na řadu příští. Atmosféra by se dala krájet, není si nač stěžovat, snad až na výstup Lucifera, od toho jsem tedy skutečně čekal mnohem víc, ale i tak paráda. ()

Den, kdy zemřel Tennyson (2016) (S03E01)

Tak nejlepší úvod do nové řady jsme si snad ani nemohli přát. Deprimující, atmosférické a neskutečný konec, jenž dává tušit, že tato řada bude tedy něco. Dracula bude zřejmě velký kosič. Nemám si na co stěžovat a doufám, že si úroveň udrží až do konce. ()

Dravci vzdálení i blízcí (2016) (S03E02)

Druhý díl a opět bomba. Tentokrát se přitlačilo na pilu a s krví se moc nešetřilo. Grey konečně je v rámci seriálu k něčemu dobrý a s Lili rozjeli pořádnou šou, doufejme, že jim to vydrží. Americká větev příběhu je zatím docela zábavná a vlkodlakokrvavá a navíc se nám objevila postava z minulé řady se kterou se už moc nepočítalo. Takže paráda. No a hlavní Drakulovská linie prostě famózní. Naprostá spokojenost. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona