Metallica: Unforgiven, The

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Hudobný / Krátkometrážny
USA, 1991, 7 min (Special Edition: 11 min)

Hudobný videoklip americkej thrash metalovej kapely Metallica. Pieseň The Unforgiven je súčasťou ich piateho radového albumu "Metallica", ktorý vydali v roku 1991. (MM_Ramone)

corpsy

Neviem či to je len mojím pohľadom, ale toto čiernobiele videoklipové cítenie pôsobí, ako zmeska starého dobrého expresionizmu a ruskej školy rokov 20. Skvelé. ()

MM_Ramone

Pieseň "The Unforgiven" je v poradí štvrtou skladbou z piateho oficiálneho štúdioveho albumu americkej kapely Metallica. Jeho názov je rovnaký ako názov samotnej kapely, ale medzi fanúšikmi je tiež známy aj ako "Black Album". Vydali ho v auguste roku 1991 pod značkou Elektra Records. Kapela vtedy fungovala v zostave: James Hetfield - gitara, spev; Lars Ulrich - bicie nástroje; Kirk Hammett - gitara a na basovú gitaru hral Jason Newsted. Ku pomalému, baladickému songu "The Unforgiven" bol natočený kvalitný čiernobiely videoklip, ktorý pôsobí temne a depresívne. **** ()

Necrotongue

The Unforgiven je první ze dvou balad na takzvaném "Černém albu" a opravdu se povedla. Potěšil mě i bezútěšný černobílý klip, takže jsem nemohl hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. ()

Lukoboss

Tohle je depresárium, který je výborným kontrastem k líbivé baladě. Je to jakobyste najednou dostali pecku mezi oči. Dneska jednoznačně nesmazatelná stopa pro tuto monstr-kapelu. ()

DarthArt

Průměrný klip na velmi nadprůměrnou skladbu. Metallica videoklipy nikdy příliš nezářila, zato zářila skvělou hudbou, tedy aspoň v období, kdy byla aktuální právě The Unforgiven. Pak už to šlo bohužel jenom z kopce a dneska je Metallica parodií na cokoli, kde se hraje na kytaru. Takže Unforgiven a spol. je poslední kolekce jejich písniček, které má smysl brát vážně. ()