Lady Gaga - Poker Face

Ray Kay

Hudba:

Lady Gaga

Lady Gaga

Poker Face je píseň z debutového alba The Fame od Lady Gaga. (Cheeker)

ivishka

Pa pa pa poker face pa pa poker face!! Hraje nám tu zleva a i zprava... zepředu i zezadu se na vás řítí auta, která mají zaplá rádia a na plné pecky hraje tento song. Nejhorší noční můra všech dob je právě poker face. Nejen hudební, ale i ten videoklip s "poker" facem Lady Gagou a její do očí a mozku bijící kontroverzností. Nesnáším nevšední věci (to neznamená, že mám ráda NUDNÉ a všední věci), které nejde ani nějak definovat. ()

hrumsrt

Na tuhle píseň mám rozporuplné názory.. Jelikož na jednu stranu je příšerný, text je triviální, vůbec tam není prostor pro Stefanin výjimečný hlas, a celkově klip mě nebaví. Ale zase na druhou stranu mě (nám) dal Lady Gagu! Vzpomínám si, když jsem ho poprvé viděl ve Snídani s Novou, když ho uváděli jako dravou novinku, že o mnoho let později tak oblíbím její "autorku" to by mě tehdy fakt nenapadlo. Dnes můžu říct miluji jak poker a Lady Gagu, a tady to máme obojí! ()

Aluska88

Poker Face je "TA" píseň, kterou to všechno začalo. V době, kdy jsem Poker Face slýchávala ze všech stran, by mě rozhodně ani nenapadlo, že se právě ve světové pop music rodí nová legenda. Byl to prostě jen jeden z mnoha hitů, který zrovna frčel. A hle, kam až se ta malá extravagantní dáma s italskými předky od té doby dostala:) ()

papaguy

Vizuální stránka klipů z dílny LG se vyznačuje vrstvením a zručným mícháním různých klišé a popkulturních citací. Ty jsou záměrně posouvány a kýčově zpracovány do natolik přepálených forem, že tomu (kromě přeplácanosti) vlastně ani nic nejde vytknout. Vadí vám Gaga? Štve vás to? Turn-off! Gaga přesně ví co dělá. A dělá to s nadšením. Rozčilovat se nad (ne)originalitou, hudební kvalitou apod. je u globální pop-music marné. Zejména když si na citování a remixu někdo postaví své živobytí. Gaga bývá často srovnávána s Madonnou. Myslím si, že mezi nimi je hlavní rozdíl (kromě věku) mj. v tom, že Gaga svůj talent udivovat (nemám rád slovo šokovat, podle mého názoru to má k šoku daleko) uplatňuje s mnohem větší razancí a důsledně dotahuje celkové vyznění ad absurdum. To se jí daří i díky tomu, že má širší záběr a autorsky do jednoho celku propojuje hudbu, texty, módní kreace a tanec a také svoje sklony k teatrální komičnosti. Bezpochyby jí i mohutně podporuje schopný kreativní tým (GagaHouse). Studnice postmoderny je, zdá se, zatím ještě nevyčerpána. Ještě že pop není a nikdy nebude jenom o Lady Gaga. ()

playboxguest

Gagu nemusím, ale musím uznat, že klipy k jejím songům jsou bez vyjímky dost zručně zvládnuté. Number one je u mě sice asi nejfilmovější Telephone, ale i Poker face má něco do sebe. Výlez z bazénu jsem si svého času musela doslova ukrást pro sebe. A navíc díky tomuhle klipu vznikla výborná parodie - Outer space :-) ()

• "Poker Face" je najpredávanejšou piesňou z roku 2009. (dwdb)