Reality show o výhru 500 000 amerických dolarů se postupně stává noční můrou všech účinkujících. V nehostinné přírodě v Tunguzské oblasti se soutěžící musejí postupně spoléhat jen sami na sebe, neboť kontakt s televizním štábem je přerušen. Podivná zranění a úmrtí vyvolávají otázku, zda vše nemá souvislost s tzv. tunguzským meteoritem z roku 1908. Boj o přežití začíná! (vozralec)

mata77

Druhá séria bola definitívne zrušená, takže čo sa stalo ďalej si môžeme len domyslieť. S mojim hodnotením zostávam na 65%, rozjazd pomalý, poslabší scenár, prehrávajúci herci. Ale malo to celkom slušnú autentickosť a nebyť mysterióznych záhad, aj uveriteľný ako naozajstná reality show. ()

IZFNP

Z počiatku ma na seriály bavila jeho reálnosť - to, aké charaktery tvorcovia vystavali, sa môže rovnať so skutočnou reality show. Sú tu ľudia hádaví, ľudia, čo majú vždy pravdu, submisívovia a vodcovia. Konflikty, ktoré medzi nimi vznikali, len potvrdili, že si tvorcovia reality show nasledovali. Stred série mi prišiel najviac zmätený, tvorcovia sa zamotávali do vlastného príbehu a viacero vecí nedávalo zmysel. A hlavne sa tu odohral dôležitý moment, ktorý určí, či si Siberiu obľúbite, alebo či vaše nadšenie opadne. Akonáhle totiž skončí súťaž a súťažiaci začnú bojovať o holý život, je ťažké uveriť, že sú okolo nich stále kameramani, ktorí veľmi príhodne natáčajú práve to, čo natáčať majú. Nevriaviac o tom, že keď sú súťažiaci polomŕtvi od vyčerpania, zimy a hladu, kameramani ticho a poslušne stále točia. Lenže ak na tento detail zabudnete, oprostíte sa od pocitu skazenej ilúzie reality a prijmete Siberiu ako reality show, ktorá sa zvrtla, ale štýl natáčania ostal stále rovnaký, užijete si ju. Vyslovene dramatický, mierne hororový koniec série potom potvrdil, že toto dielo má ešte čo ponúknuť, a to i napriek pomerne brutálnym logickým dieram. Pretože charaktery, prostredie a spracovanie sú spolu tak zaujímavé, že by bol hriech, keby tvorcovia čoskoro nevyrukovali i s druhou sériou. ()

Allein4

"Úžasné, Lostovské a návykové". Tedy pokud byste chtěli seriál shrnout do tří slov. Už samotný nápad se mi moc líbil, ale že to bude mít až takové zpracování, uvěřitelné prostředí, skvělé herecké výkony a spád, který nejednou překvapí, to jsem rozhodně nečekal. Hodně návyková věc, u které se jen těším na další a další díly! ()

tuctovychlap

neriešim, kde spali kameramani danej "reality show" po úteku z tábora, koľko ich bolo, čo jedli a podobne...:) to prenechám intelektuálom.. mňa to bavilo, vtiahlo a netrpezlivo som čakal na každú novú epizódu..celok si zaslúži odo mňa 90 %.. len ma serie, že jedenástou epizódou to ukončili akosi "dostratena".. ()

jarmil8

Ačkoliv jsem Siberii nedával moc šancí, celkem mě chytla a s napětím jsem čekal na další díl. Mělo mě varovat, že děj je prokládán vatou, která jen brzdí na cestě k nějakému rozluštění. Odhaleno toho bylo málo. Koncept reality show a (ne)účast kameramanů na ději se začal brzy rozpadat... lepší se tím nezabývat. Očekávaný poslední díl nebyl jiný než předchozí a "konec" je skutečně podpásovka. ()

numan

Velmi zdlouhavý seriál o stupidní reality show v údajně sibiřském hvozdu s krajně nesympatickými postavami, ve kterém se čtverečkuje nejen každá půlka prsa, ale dokonce i rty, pakliže někdo řekne "shit" nebo podobné "prasárny". Nevěrohodnost celé šarády podtrhuje nepřítomná logika děje, nošení náušniček a šátečků uprostřed divočiny a křečovitě se měnící charaktery některých postav. Poslední díl ujde. Po jedné sérii televizí NBC tentokrát opravdu oprávněně uťato. ()