Camp X-ray

(festivalový názov)
  • USA Camp X-Ray (viac)

Poté, co Cole utekla z dusivého maloměsta do armády, doufala v to, že bude odvelena do Iráku. Místo toho je ale poslána do Guantanama. Setkává se s nenávistí a násilím od muslimských mužů, nad kterými má dohled. Cole naváže zvláštní přátelství s Alim, který je ve věznici na osm let. (Ajjinka)

mac000

Amy Cole (K. Stewartová) vstoupí do armády, aby se stala součástí něčeho většího než je ona sama a maloměsto, z něhož pochází. Ale skončí jako nová stráž na základně Guantanamo, kde je vystavena tvrdým podmínkám každodenního drilu. Obklopena nepřátelskými džihádisty a agresivními příslušníky vlastní jednotky, navazuje - zprvu proti své vůli, neobvyklé přátelství s jedním ze zadržených vězňů, Alim (P. Moadi). Vynikající herecké výkony dvojce hlavních protagonistů jsou hlavní devizou tohoto zajímavého dramatu ()

LukeSharp

Kristen Stewart je herecké poleno. Ví se to už od dob třpytivých krvesajů (někteří už dříve) a tady tomu není jinak. Nicméně její minimalistické (ne)herectví by tady nebyl ten největší problém, celkem tu i pasuje. Průser je, že její postava je totální kráva! Arabáč na ní chrstne svoje sračky, neustále jí posílá do prdele a ona se do něho víceméně zabouchne? To už bylo těžký sousto, které jsem ale ještě taky překousnul. Je nová doba a dnes už je to asi holt běžné. Nicméně že je Guantanamo v podstatě taková klasická zašívárna už mi vadilo. Kde jsou ty legendami opěvované vodní sporty jako waterboarding atd.?? Nejhorší formou mučení tady je situace, kdy si mukl stěžuje, že si nemůže přečíst posledního Harryho Pottera!! A to vážně nekecám!! I Harold a Kumar to měli těžší a to byla prosím pěkně komedie! Jednoznačné zklamání ()

mArtinko5MB

Uz hned zo zaciatku sa to neda pozerat a sposob, akym kona Stewart je uplne debilny. Ako mohla prejst psychotestami, ked ju vie nejaky saso vyviest takto z mieri? Normalne ma to rozculovalo, ze ho hned neposielala do riti ... Bullshit podla ocakavania. Nestracat cas ! Hodnotenie: 45% ()

Jadro

Pri takýchto hodnoteniach si pripadám ako zaujatý človek, no takúto nudu, prešívanú so srdcervúcou "šaškárňou" väzenskej politiky... Dosť! V skutočnosti je takto počtom minimálne 100krát viacej väzňov a 100krát horšie zaobchádzanie, nechápem čo si má divák odniesť z tohto pokusu o fakt neviem čo..... Jediné pozitívum je herecké stvárnenie... ()

Saxos

"Zadržený" Alibaba a rozkošná blondýnečka vzplanou vášní připomínající tak trochu Stockholmský syndrom i když jsou odděleni vězeňskou celou. Vše pěkně najivní a hloupoučké. Nikde žádné kamery podporující fyzický dohled a spoustu dalších nesmyslů. Závěr filmu s dojatým fousáčem, ke kterému se konečně dostane 7. díl HarryhoBobra, dokonce s věnováním vojína blondýnečky, Vás rozpláče. ()

Mukade

Kristen Stewart dokázala, že je viac než len osobitne pekná tvárička, že vie aj dobre hrať (to vravím nie len ja, ale je to konsenzus kritikov , viď wiki). ()

frantad

Jsem mile překvapen, očekával jsem totiž po prvních pár minutách, kdy ukazovali dvojčata 11.září a hned poté odvoz "podezřelých" na Guantanamo, že půjde o takovou tu typickou hollywoodskou propagandu, ale film nakonec vyznívá úplně jinak, takže doporučuji. ()

rakosabasta

Jo, všichni s 1* mají pravdu... osobně se ale nemůžu rozhodnout mezi 2* a 4*. Rozhodně mně přijde zajímavé to, že Amíci se aspoň začínají snažit přemýšlet o tom, co to vlastně vůbec "terorista" je. A jak moc je morální únášet lidi... Ale je těžké překousnout fakt, že 40ti letý vysokoškolsky vzdělaný německý Arab/arabský Němec zblbne natolik, že touží jen po čtení Harryho Pottera. I když to lze svým způsobem vzít jako metaforu tužby po završení příběhu. Co ovšem zůstává hodně "americké" je precizní korektnost/hodnost všech vojáků. Tomu se věří skutečně dost těžko... ()

anaad

Film, který je celý postavený na pocitech jedné "blondýny", která se musí vyrovnat s fungováním strážní služby, s jejími odlidštěnými pravidly, která vlastně dost odpovídají i odlidštěným pravidlům fungování armády. A Kristen Stewart celý film výborně odtáhne, pocitům její postavy není nijak těžké porozumět a naladit se na ně. ()

TJax

Nečakal som že ma to až tak chytí, priznávam že som čakal niečo iné ale sklamaný som určite nebol. Síce nemám moc rád filmy kde obkecajú 2 hodiny ale pri tomto mi to vôbec nevadilo. Taktiež velké plus pre Peymana Moaadiho ktorý zahral naozaj skvostne. ()

jess20

Zas tak hrozny to nebylo. Docela slušně povedeny klaustrofobicky film ze ktereho me nebylo zrovna nejlepe. Ano obcas tam některe akce nedavaji smysl a o tech veznich se nic nedozvite a usuzujete o nich pouze na zakladě hlavni hrdinky...na druhou stranu natocit film kde budete porad dokola chodit po jedne chodně a udržet mě celou dobu v pozornosti chce už trochu toho talentu. Kristen se mě libila je to zase trochu jina role mě tato herečka přijde zajimava každy mame v mladi ulety tvajlat a patison je jednim z jejich no tak už ji to odpustte :-D Za mě 3*. ()

damokles

Minimalistický příběh, který ukazuje, že totalitářské metody stále nejsou US Army cizí. Odcizenost prostředí, kde jsou na jedné straně "my spravedliví Američané" jako věznitelé a na druhé straně "my spravedliví muslimové" jako léta bez soudu zadržení, prolamuje obyčejná lidská potřeba lásky. Jeden z vězněných, Ali se snaží navázat bližší vztah s mladou dozorkyní Amy. Jsou šikanováni jejím nadřízeným, kterému nejen zezelenal mozek, ale také nebyl úspěšný při dobývání Amy a chce Aliho ponížit. Amy nejde tak o lásku fyzickou, jako o potřebu porozumět druhému a pochopit jej. Nepřítel se stává nejlepším učitelem. To dává Alimu sílu vytrvat i v prostředí, které dusí nesvobodou. Také Amy se zdá vyléčena ze svého hurávlastenectví.... ()

ReeseB

Mě to bavilo. Mohlo mě to sice bavit ještě víc, ale co už. Kristen hraje podle mého názoru dobře, Peyman byl taky přesvědčivý. Tvořili spolu přinejmenším velmi zajímavou dvojici ve velmi zajímavém snímku. Klidně se časem kouknu znovu. ()