Mladý a príťažlivý Hassan Kadam (Manish Dayal) je kuchár s výnimočným talentom. Keby bol hudobník, nepochybne by mal absolútny sluch, no on už od narodenia vyniká čímsi ešte o čosi výnimočnejším – čímsi, čo možno s trochou nadsázky označiť za absolútnu chuť! Jeho rodina, vedená svojráznym otcom (Om Puri), opustila rodnú Indiu a vydala sa hľadať šťastie do sveta. A zvláštnym riadením osudu skončila v idylickej dedinke Lumière v južnom Francúzsku – podľa hlavy rodiny absolútne ideálnom mieste na otvorenie indickej reštaurácie! To sa ale vôbec nepáči chladnej a rezervovanej Madame Malloryovej (Helen Mirren), šéfke vychytenej reštaurácie Le Saule Pleureur, ktorá sa hrdí michelinskou hviezdou a ktorá je zhodou okolností vzdialená len pár krokov od mimoriadne živého a hlučného novootvoreného rodinného podniku Kadamovcov. Hassan sa tak zrazu ocitne uprostred občas nečakane zábavného, ale i drsného súboja dvoch nezmieriteľných nátur – na jednej strane jeho mnohopočetná rodina a ich bohémsky Maison Mumbai, na strane druhej tak trochu starosvetská Madame Malloryová, ktorá je ich stelesneným opakom. No potom sa stane niečo, s čím nik z rozhádaných kohútov nerátal... Hassanovi sa vďaka jeho veľkej láske k skvelej francúzskej kuchyni i rozkošnej kucháročke Marquerite (Charlotte Le Bon) z Le Saule Pleureur, no predovšetkým vďaka jeho jedinečnému daru neodolateľne skĺbiť to najlepšie z dobrôt oboch kultúr a doslova prevoňať Lumière dosiaľ netušenými arómami, podarí dosiahnuť, že ho Madame Malloryová nielenže prestane ignorovať, ale navyše razom zabudne na ich smiešnu rivalitu, keď rozpozná jeho jedinečný talent a vezme ho pod svoje ochranné krídla! (TV Markíza)

dateldlask odpad!

Pozor, nemá daleko ke spoileru, ale jinak bych své zhnusené pocity nedokázal popsat. Nejhorší film všech dob, a to po všech stránkách. Dokoukat ho do konce vyžaduje buď velkou dávku otrlosti, nebo velkou dávku houbiček nebo velmi malou dávku inteligence. Daleko příjemnější, než sledovat tuto sračku, je rozhodně návštěva zubaře nebo konzumace koprové omáčky. Pokud jsem od této hrůzy neutekl po naprosto nereálném pohovoru s imigračním úředníkem, pak nechápu, jak jsem mohl setrvat po scéně, ve které hlavní hrdina (typický krotitel čokohadů) na rodinném autovýletu bezdůvodně hystericky kuřbuřtovským tónem opakovaně řve (spíš vyje) na řidiče - otce jedno slovo bez přerušení asi 5 minut, až z toho odejdou brzdy a auto s celou cikánskou rodinou se nekontrolovaně řítí z prudkého kopce vstříc jisté smrti všech. Stoosmiletý Ind však mistrovským najetím do protisvahu všechno zachrání. Náhodou se tam objeví kuchařka z místní hospody a na laně na prudkém klesání odtáhne ono nebržděné auto (sic!). Už v tuto chvíli je film zralý na tři odpady, a to je teprve na začátku. Celý zbytek pak probíhá ve dvou souběžných liniích. Tou první je obrácení Ferdyše Pištory. Zlá, studená, bezcitná, ošklivá majitelka michellinské restaurace od začátku sere maggi v kostkách hrůzou z nové konkurence - indického bufetu. Bojuje proti němu všemi zákeřnými způsoby. Jednou v noci její šéfkuchař Indům podpálí dvě židle v předzahrádce bistra. Velkorestauratérka zázračně procitne, svého kuchaře vyhodí a do učení vezme našeho hrdinu. Druhou linkou je Lízin let do nebe. Náš indický hrdina si podmaní celou gastronomickou Francii. Jeho kariéra strmě letí od místní michellinské hospody až do pařížského nejsuperhogofogo podniku, kde se vaří jen kostky ve skluzu. A tento zázrak je způsoben tím, že do originálních stovky let cizelovaných francouzských receptů začal náš superhrdina přidávat kardamom a koriandr. (Odpad. Mínus 250%. ) ()

incognito

Příjemný, milý film od kterého jsem vůbec nic nečekal a nakonec se mi moc líbil. Ano, je plný klišé a ano to jak film skončí víte hned od začátku, ale to je jedno! Důležité je, že máte chuť jet do Francie, dát si snídani v malém francouzském bistru, jít na trh a nakoupit čerstvé potraviny a hned z toho něco uvařit, nebo vyrazit do města a dát si něco indického. Takže tento film, by měl obsahovat i varování, že diváci po shlédnutí budou mít velkou chuť k jídlu. ()

hazdrova

Výnimočná kari-romantika s francúzskou iskrou. Veľmi príjemne sa to pozeralo a odporučila by som to každému, kto nemá zrovna chuť púšťať si horory či drámy. 4* ()

papilon395

Kulinářská pohádka o setkání dvou kultur gurmánů. Jídlo je moje láska, ale ani francouzskou, ani indickou kuchyni nemám natrávenou. V duchu jsem si představovala chutě indického koření a holuba plněného lanýži, ale na jazyku nic. Že by covid? (Radši se nebudu rouhat.) ()

FallenGeMiNi

Čas od času je film jako The Hundred-Foot Journey potřeba. Film, z něhož sálá teplo lidského srdce, byť s (nezbytnou) dávkou patosu, který pohladí na duši diváky všech generací a zaměření. A za to si zaslouží tu třetí (nebo v místním případě pátou) hvězdičku. Helen Mirren jako vždy vynikající výkon, zdárně jí sekundují i další hlavní postavy, na Charlotte Lebon je radost se dívat, její civilní půvab prozáří každou scénu. Navíc miluju dobré jídlo, nedávno jsem poprvé ochutnal tradiční indickou kuchyni, takže se mi to trefilo do noty dokonale. "Food is memories." ()

miki68cz

Slušná komedie s prvky bollywoodské naivity. Barvy, koření, jídlo, nic nového. Slušné, průměrné herecké výkony, Helen Mirren sluší více jiné polohy. Koukněte, třeba objevíte více než dvě hodiny rádoby vtipné nudy. ()

A_san

Pozor! Než se na film podíváte, pořádně se najezte, ale i přes to hrozí sem tam nějaké to uslintnutí. Film mě jinak uchvátil. Krásný příběh, vřelé pojetí, krásné záběry, ať už na jídlo nebo na scenérie, indická hudba se mi taky líbila. Místy i velmi úsměvné a boj lady Mallory s otce neměl chybu. A pro ty, co se jim líbí indický přízvuk v angličtině další příjemný bonus!:) A samozřejmě Helen Mirren, jako vždy úžasná. ()

george82

Film je zasazen do nádherné krajiny, s příjemně uvolněným dějem a sympatickou „zápletkou“. I obraz rozlišných kultur je tu krásně představen. Celé to velmi rychle utíká aniž by Vám přišlo, že film má 2 hodiny. Helen Mirren je naprosto skvostná. Jako opravdová lady. ()

DeNighty

Tak dát tři nebo čtyři hvězdy? Těžké rozhodování po filmu, ve kterém se chvilku snažili dostat dvě tři hvězdy. Na hranici obyčejného filmu, přesto to něco zvláštního v sobě mělo. Osobně se mi líbila část v Paříži, návrat na venkov byl tak kýčovitý, jak jen mohl být - i když samozřejmě poetický a k filmům tohohle druhu neodmyslitelný. Nakonec přeci jen čtyři hvězdičky, ale tak slabé, jak jen mohou být. ()

llydeb

Kulinářský film v instantním balení. Zaplatíte lístek do kina a dostanete hezkou podívanou - hezké městečko, hezké jídlo, nakonec se všem zadaří, všichni se mají rádi a ohromně jim to sluší. Jednoduše jako ze života, ale alespoň to neuráží inteligenci diváka. ()

Guran

Máme tu film s jídelní tématikou. Jak já se na tyhle filmy vždycky těším. Snímek Chef od Favreauua taktéž z tohoto roku je dokonalý, ale toto? Tento film je nedosolený, bez chuti a smalou porcí jídla. Překvapila mě oscarová Hellen Mirren, která zde nehrála nějakou extrémní roli. Její herečtí kolegové mě nějak neoslnili, stejně, jako samotný film. Prostě tento snímek se nepovedl. ()

Coliseum

Dlouho tomu, co sem viděl tak příjemně obyčejnej film, kterej si nehraje na studnici poznání a strom moudrosti. Pohladil, vetřel se pod kůži a ničím nezklamal. ()

Barghest

Mix Čokolády a Ratatouille. Hallström tahle feel good dramata prostě umí. Nemá smysl lámat si hlavu s tím, jak je pravděpodobné, že by se něco podobného odehrálo i ve skutečnosti, je to prostě taková soudobá pohádka se sympatickými postavami, úžasnou Helen, a záplavou neuvěřitelných kulinářských výtvorů. P.S.: Dívat se na to s plným žaludkem nepomáhá. Zkoušela jsem to a stejně jsem slintala jak bernardýn. ()

marek29

Zajímavé zpracování Shakespearovského Romea a Julie. Film pro kulináře, gurmány a indofily, který končí nepřekvapivým happyendem. Za doprovodu tématické hudby A. R. Rahmana, který se po Slumdog Millionaire stal asi samozvaným expertem na krákání indického hudebního backgroundu v každém filmu, kde se to jen hadem, curry nebo čmoudem Bombajského typu mihne.. 3:-) ()

KryplXxX odpad!

Nejlepší komentář Verbal a jelikož nesnáším multikulturalismus, který se dneska tak nosí a je cool, ale nikdy nebude fungovat nikde na světě, tak musím ohodnotit jako odpad! Díky Verbale že si mi ušetřil toliko těžce vyhákovaných chechtáků z mojí nepříliš nadité prkenice. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014