Mladý a príťažlivý Hassan Kadam (Manish Dayal) je kuchár s výnimočným talentom. Keby bol hudobník, nepochybne by mal absolútny sluch, no on už od narodenia vyniká čímsi ešte o čosi výnimočnejším – čímsi, čo možno s trochou nadsázky označiť za absolútnu chuť! Jeho rodina, vedená svojráznym otcom (Om Puri), opustila rodnú Indiu a vydala sa hľadať šťastie do sveta. A zvláštnym riadením osudu skončila v idylickej dedinke Lumière v južnom Francúzsku – podľa hlavy rodiny absolútne ideálnom mieste na otvorenie indickej reštaurácie! To sa ale vôbec nepáči chladnej a rezervovanej Madame Malloryovej (Helen Mirren), šéfke vychytenej reštaurácie Le Saule Pleureur, ktorá sa hrdí michelinskou hviezdou a ktorá je zhodou okolností vzdialená len pár krokov od mimoriadne živého a hlučného novootvoreného rodinného podniku Kadamovcov. Hassan sa tak zrazu ocitne uprostred občas nečakane zábavného, ale i drsného súboja dvoch nezmieriteľných nátur – na jednej strane jeho mnohopočetná rodina a ich bohémsky Maison Mumbai, na strane druhej tak trochu starosvetská Madame Malloryová, ktorá je ich stelesneným opakom. No potom sa stane niečo, s čím nik z rozhádaných kohútov nerátal... Hassanovi sa vďaka jeho veľkej láske k skvelej francúzskej kuchyni i rozkošnej kucháročke Marquerite (Charlotte Le Bon) z Le Saule Pleureur, no predovšetkým vďaka jeho jedinečnému daru neodolateľne skĺbiť to najlepšie z dobrôt oboch kultúr a doslova prevoňať Lumière dosiaľ netušenými arómami, podarí dosiahnuť, že ho Madame Malloryová nielenže prestane ignorovať, ale navyše razom zabudne na ich smiešnu rivalitu, keď rozpozná jeho jedinečný talent a vezme ho pod svoje ochranné krídla! (TV Markíza)

teckax

Miluju jídlo mnoha chutí a barev. Indická kuchyně mě však nijak neoslovila a to platí i o kultuře jako takové. Příběh je zajímavý, šel by uchopit lépe. Některé pasáže jsou příliš dlouhé, několikrát jsem si říkala, že by už to MĚLO skončit. No, k bábovce od maminky při nedělním líném odpoledni to jakž takž ujde. ()

Nechic

Je to krásné, milé, téměř nenásilné. Divák to hltá očima (a slinama), navzdory tomu, že se tam toho moc neděje, děj je naprosto předvídatelný a od začátku víte jaká bude linka. Přesto si to užijete, odpočinete si a dostanete chuť navštívit Francouzský venkov a Indickou restauraci. ()

Alasdaira

Konečně vím, jak udělat opravdu dobrou omeletu :-) Ale vážně, toto je milý film o tom, že vařit se má srdcem - a na tom se shodli Indové i Francouzi. ()

ABC1

Helen Mirren nezklame nikdy, podává dobrý výkon, ale co je to platné, když film vypadá jako by ho natočila Merkel a scénář jí napsal Juncker. ()

Raggnar

Utopistická multikulti propaganda. Skupina cikánů od Gangy, kteří táhnou po dávkách napříč Evropou se usadí ve Francii (kde očividně není problém připaratizovat- legálně je každý přivandrovalec přijat podle vzorníku barvy kůže) a nakonec se ještě navzájem sprzní. Kyblíček mám kde? ()

Pythonator

Muslimáci z Indie dělají ostudu skutečné indické kuchyni u žabožroutů na venkově. Je to milé a je to romantické především pro milovníky kořeněných jídel, ale ta multikulti pachuť to příliš dobře neokořenila. ()

karmalat

Velká filmová slátanina plná klišé. Zručně natočený snímek pro všechny a hlavně aby nikoho neurazil. Doporučeno pouze v případě extrémní nudy doma. P.S. Představa všech klasických francouzských jídel kořeněných hromadně kurkumou a spol. mi nahání husí kůži. ()

rebel2009

To opravdu natočili Amíci? Kde jsou potoky krve, hromady mrtvol a tuny výbušnin?....Vážně...silný příběh o rodinných tradicích , úspěchu a lásce. Film pro gurmány, jen lituji, že televize není schopná mi vizuální zážitek skloubit s vůní připravovaných jídel.....hlavně, že umí 3D,4K, Dolby.....doporučuji sledovat po jídle...,-) Film , který pohladí...a nejenom duši. ()

merciann

V době která nám mnoho dobrého nepřináší, vyzní tento film jako pohádka. Ale krásná pohádka. Tento snímek jsem probrečel. je v něm tolik lidskosti, slušnosti. že dlouho tak čistého jsem neviděl. Proč ne? Takhle si představuji život a takto se ho snažím žít. Je opravdu jen na nás co od života chceme a s jakými lidmi se stýkáme . Pak si můžeme sami za sebe říct ,, ten život byl nádherný'' nebo to opačné. Je to naše volba a právě i o tomhle je tento film. který bude dlouho v mé paměti. ()

Lenakf

Od tohoto filmu jsem čekala opravdu hodně. Čekala jsem pořádné alespoň 4 chodové menu se špetkou elegance francouzů a spoustou koření z Indie.... a dostalo se mi nemastného a neslaného předkrmu, který ani na oko nijak zvlášť vábně nevypadal.... a to jsem se těšila, jak si zase rozdráždím chuťové buňky. Tak snad příště ()

JosefKamil

Docela by mě zajímalo, kteří experti vymyšlí české názvy. Nemůžu si pomoci, ale Láska na kari mi připadá lehce dementní. Francouzskou kuchyni mám rád a obdivuji, indickou miluji. Obého se mi, alespoň vizuálně, dostalo vrchovatě. K tomu šťavnatý venkovský trh a krásná okolní krajina. Výborná Helen Mirren a stejně tak výborný Om Puri v rolích majitelů soupeřících restaurací u jejichž vzájemných drobných naschválů jsem se hodně bavil. Prostě pohodový příběh s předpokládaným i uvěřitelným šťastným koncem, s dobře namíchanou dávkou humoru, s trochou romantiky a spoustou dobrého jídla. ()

splaty

Netradiční příběh do kterého se lze lehce vžít. Každá postava během filmu projde proměny skrz lásku i nenávist, soutěživost, pýchu, pád, ale hlavně skrz kuchařský um a spoustu jídla. 2 hodiny úžasné Helen Miren. ()

DavidAAAA

Velké téma a krásný námět, který se schoval pod tenkou slupku vaření.. Dobře oprsklá indická rodinka si otevře svou hospůdku přímo naproti zavedené superluxusní restauraci s nesmírně arogantní a nesnášenlivou majitelkou. Přijde pár lehkých dějových zvratů a jsme tam, kde u Hallstroma pokaždé. Všichni se mají rádi se všema, všem se daří, divák uroní slzičku a ani si nevšimne, že film trvá dvě hodiny. Dvě hodiny nabitý příjemnou hudbou, nádhernou kamerou a citlivou režií, pomalým něžným příběhem a skvělýma hereckýma výkonama. A ohromnou spoustou jídla. Víc takových dílek. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014