Pre Toma to bol telefonát ako z najhoršieho sna, keď sa dozvedel, že jeho manželka Lovely v jednom z lacných texaských motelov zabila akéhosi cudzinca. A to je ešte len začiatok; pravé peklo nastáva potom, čo po príchode na miesto činu prehľadá auto zavraždeného. V kufri nájdu kameru a na nej natočenú najdesivejšiu vec, akú kedy videli. S hrôzou v očiach sledujú, ako skupina zvláštne odetých ľudí s hlavou zahalenou maskou v tvare lebky rituálne obetuje bezbranné dievča. Šokovaná dvojica nemá tušenia, čo je to za sektu, ani kto sa skrýva za maskami, uvedomujú si však, že sa ocitli vo veľmi vážnom ohrození života. Pomaly sa zmráka a vývoj udalostí začne potvrdzovať ich predpoklady. (beso74)

ecceHOMMO

Námet vyznieva ako potencionálne nádherné malé káčatko. Výsledkom však je až v príliš veľa momentoch škaredé ošklbané kura. **/*** ()

Sfinkter

Neotřele natočené, sice jsem se nebál, ale nějakým způsobem mě film bavil. Určitá zakopnutí snímek má, mně osobně chybělo vysvětlení motivace a podstaty Rituálu, pouze strach z neznámého zde ne úplně dobře funguje. Na dlouhometrážní prvotinu zajímavý kousek, hororová obec bude čekat na další. ()

stitch7

Namět zajímavý. Chápu, že si ho autor chtěl zpracovat po svém a natahování scén se mi líbilo, ale konec mě nenadchnul. Co takhle nějaká pointa? Jinak bych asi trochu zapracoval na dialozích... Na debut fajn, 60%, na další film se těším ()

Forsberg11

Neviem nad čím tu moji drahí hororoví kolegovia tak onanujú, ale mňa to maximálne sklamalo. Nudný, pomalý príbeh o akejsi čubke, ktorá v sebaobrane zakillovala svojho nového nabíjača. Nuž námet ani nápad to nemusí byť najhorší, ale to čo z toho Keating spravil je poriadny krok vedľa. Ritual sa na môj vkus až zbytočne hrá na nezávislý, silou mocou experimentálny film. Ale nefunguje to. Dopozeral som to len s božou pomocou (modlil som sa k nemu nech už je koniec) a už to aj mažem z HDD a hlavy tiež. Od takýchto "pokusov" ruky preč. 20 %! ()

drankeryth

Prva polovica filmu ma bavila sledovat, hlavne ked sa to pomalicky odhalovalo, o com tam vlastne ide. Ale ako nastupila druha polovica filmu uz to nebolo take zaujimave a ti magorkovia v maskach znazornujuce ludske lebky mi len dodali na tvari sklamanie a to ich trapne prenasledovanie nemalo konca kraja. Hlavne na konci filmu, kde uz to len preslapovalo na jednom mieste. Tu uz asi nevedeli ako sa dalej pohnut v deji a vyzeralo to ako groteskny usklabok, akoby ste zjedli kysly citron, taky som mal z toho pocit. Nedotiahnuty dej, ako aj celkove spracovanie do konecnej podoby mi nedodalo viac sily, aby som tomuto filmu dal vacsiu sancu v hodnoteni. Najviac zo vsetkeho ma dorazilo to kombinovanie tituliek s nudnymi scenami na konci filmu, kde jasne nesmeli chybat traposkovia v maskach:) ()

AngelG

Uječená nána, která si 20 minut tahá střep z chodidla za doprovodu jejího paviáního řevu, co poté vyskočí jak laňka a pobíhá dál, jakoby vlastně nic, mi to celé poměrně úspěšně kazila.. a ačkoliv to mělo docela dobrou atmosféru, tak ta absence pořádného děje a už zmíněná dáma, to prostě celé podělalo.. ()

Zombiepod

Debutový film Mickeyho Keatinga bol nakrútený pochopiteľne za nízky rozpočet. Režisér ho však využil naplno a najužitočnejšie, ako len mohol. Nakrútil totiž atmosfericky takmer dokonalý horor s parádnym soundtrackom, kde ani herci neboli najhorší, a moderným štýlom sa dokonca dokázal priblížiť klasickému hororu. Nevyťahuje žiadne typické ohrané prvky, práve naopak. Trochu však vadí, že sa viac kecá ako koná, no na napätí to príliš nestráca. Najväčšou chybou je, že takto výborne budovaná atmosféra s nápadom nemá žiadny hutnejší dej, žiadny dychberúci záver, jednoducho nič, čím by spomedzi hororových béčiek výrazne vystupoval. Ako tvorcova prvotina napriek tomu solídne. ()

Solverino

Tak dumám za co dát týhle sračce aspoň jednu hvězdičku - no snad za to, že jsem cca od půlky koukal už s rychloposuvem a ušetřil tak nějaký čas. Děkuji. Jinak tato supersrajda, kde vypatlaná blondýna jde na pokoj s nesympatickým mrožem (za prachy?) a pak se začne dít jedná totál debilita za druhou... no strašný fakt. Úroveň asi jako středoškolská ročníková práce s vypůjčenou starou kamerou. Děs běs! ()

ShortyIC

Prvá polka filmu veľmi pomalá, Keating sa až príliš snaží pomaličky stupňovať napätie, no robí to tak pomaly, že sa ani nenazdáme a je koniec filmu... Jednuduchý príbeh, ktorý celkom zaújme a je určite pozerateľný, no premňa bolo to tempo filmu fakt strašne pomalé a miestami nudné... 50% ()

CrazymanM odpad!

Pane Bože,za co mě trestáš,že jsem musel něco takového vidět!?!Něco tak dementního jsem už dlouho neviděl,debilní scénář,otřesní herci,hrozná kamera,trochu napětí tam teda bylo,ale to nemůže film jako celek zachránit!Ani náhodou,to je otřesné!Taky nechápu to zdejší hodnocení,ale není to poprvé,co jsem se spálil a určitě ne naposledy!!!!Jediná věc,co se mi na tomhle filmu líbila(kromě toho,že už skončil a nikdy více už ho neuvidím),je ta maska-lebka,tu bych chtěl!Jsem znechucen,jdu spát !!! ()

Fritaaa

Takhle ne. Nemůžete po mě chtít, abych devadesát minut koukat na ošklivou obrečenou ženskou, která poslední minuty filmu nedělá nic jiného, než řve. Pár minut před koncem jsem to vypnul, protože už to bylo k nevydržení. K tomu mě neuvěřitelně štvala kamera, střihy a režisérova posedlost zkurveným měsícem! Některé scény byly dobré, některé dialogy taky, ale proboha proč pouštíte k takovému námětu takové pako režiséra a tak nesympatické herce? ()

jarmil8

Velké ambice ve spojení s nedostatkem kvalitního materiálu (a možná i talentu), který se trapně natahuje až na konec závěrečných titulků. Prázdná sláma, která se mlátí do poslední vteřiny. ()

Igwar

Ano, zvuk a zvukové efekty sú v tomto iflme naozaj "number one". Tie dlhé ( a často akoby nezmyselne zakomponované) zábery sú naozaj originállne a spolu s uvedeným (pa)zvukom geniálne budujú atmosféru. Majú však zásadnú nevýhodu. Film takto naberá na stopáži a do obvyklých 90 min sa týmto štýlom zmestí menej, než je obvyklé. Film potom končí zhruba v mieste, kde sa žánrovo podobné filmy (dejovo) rozbiehaj do finále. Koniec tohoto filnu je rozpačitý a zahmlujúci. Záverečné titulky sú síce bohato vyplnené zábermi z videokamery, avšak čisto pre efekt, bez ladu a skladu a bez nejakého významu. Taktiež nevedno či otáznik blikajúci v titulku "THE END" má doslova naznačiť pokračovanie, alebo len nepodarene metaforicky hlásať, že oni sú tam niekde vonku a budú pokračovať.... Napriek uvedeným negatívam dávam za veľmi vydarenú audio-vizuálnu stránku 4*. ()

martasdas

Dosti rozporuplné. Na jedné straně neokoukané, nové...na straně druhé zdlouhavé, z počátku nudné. Každý si najde svoje. Každopádně asi tak po půlce, když se film zlomí, nastane jakýsi obrat a předchozí "nuda" se změní v super atmosférickou podívanou, která si s divákem vyloženě hraje. Co stojí za vyzdvižení je rozhodně hudba, které nemá chybu. Těžké hodnocení, ale druhá půlka filmu rozhodla, takže celkem spokojenost. ()

in flames

Spočiatku obrovské nadšenie zo štýlu spracovania, pomalosť deja, absencia priamej akcie nahradená dialogmi, predely s VHS kvalitou, rušivé zvuky, všetko hororová paráda, čo však hodnotenie veľmi znížilo je chýbanie akéhosi krimi uzavretia toho čo sa vlastne deje. Ani otáznik na konci end ani atmosferické haluze to nezachránia, a pritom stačilo tak málo, aby spojili pár postáv dokopy a dali tomu zmysel. kedže ja som ho neobjavil ostáva po filme veľká diera. Škoda, potenciál režiséra mi príde veľmi šľubný. ()