Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

Blind307

...no bol som k tomuto skeptický zo začiatku...príbeh ma však zaujal...naozaj originálne...myslím, že sa tvorcovia odhodlajú k pokračovaniu v puberte kde sú nekonečné možnosti...je však oveľa ťažšie robiť niečomu 2-ku (ak im na "umeleckom dojme" bude záležať) ako urobiť príbeh nanovo... ()

Denzen

Pre mňa to rozhodne nie je za päť. Už som videl aj lepšie animované filmy od Pixaru a tento je skvelý len nápadom, veľkou porciou vtípkov a postáv. Mne osobne to ale stačilo, len som chcel vidieť viac takých scénok, aké boli v záverečných titulkoch. ()

Lizs

Jako pohádka to nebylo špatné. Příběh byl celkem promyšlený, zajímavý a napínavý, měl ale jednu zásadní trhlinu - s trailerem neměl společného téměř nic. Člověk jaksi čeká, že film bude o tom, co vidíte v traileru, ale chyba lávky. V ukázce jste viděli nekreativnější scénu z celého filmu a žádnou další podobnou nečekejte, příběh je totiž z úplně jiného soudku. Zahození původní nápadité myšlenky mě bohužel natolik zklamalo, že nemůžu hodnotit lépe, než třemi hvězdami z pěti. ()

jiradvo

Pro mě skvělý animovaný film, který mi připomněl Byl jednou jeden život z dob Magionu :-))) Pohodový film/pohádka , kterou se dá zabavit děcko a zaslepenému dospělému trošku otevřít oči, co se asi v hlavě dospívajícího dítěte může dít. ()

tehol

Nejemotivnější film, který jsem kdy viděl. A to jinak filmy, takhle na mě téměř nepůsobí, tady jsem se, ale musel držet, abych se udržel... Rozhodně to neberu jako komedii (nebo dokonce animovanou komedii), tohle je prostě komlexní film se vším všudy. A neztrácí to sílu ani s dalšími zhlédnutími, viděl jsem to 2x a přiznám se, pokaždé jsem závěrečné pasáže měl nějak zamlžené a rozmazané (takhle silné poocity jsem měl naposled, když Elodin přivolal vitr...) edit: jedna jediná věc mě trošičku zklamala, čekal jsem na konci na tento song: https://youtu.be/IpT5SBg1Mmk škoda. ()

Lazy87

Tak na dvě pohádky ve dva dny a mimo vánoce už jsem asi moc starý. Na druhou stranu to bylo moc pěkně vymyšlené, jen trochu posekané. Ale asi nejlépe vychytali ty kočky na závěr. Jinak trochu mimo téma by mne zajímala ta párty u mě v hlavě. ()

roflmao

Jedna hvězda za nápad a barvičky. No a to je všechno. Nedalo se to dokoukat. Všichni jsou smutný, v depkách, furt někdo brečí, pořád se někdo ztrácí, nic nevychází, všichni jsou nervní. Kurva 90% filmu je pochmurných, depresivních, smutných a já nevím co. Ne, díky. ()

concepcion

Velmi pekny animovany film, ktory by sa zdal byt prvotne urceny pre tu mladsiu vekovu kategoriu. No opak je pravdou. Nie jeden skorsie narodeny divak si najde nieco zaujimaveho v tomto animaku. Je to film o nasich zakladnych emociach. A ja ako psycholog som si prisiel na svoje. Je tam naozaj velmi pekne, jednoducho a zrozumitelne vykreslene ako to asi funguje v nasom mozgu (tele). Pekne, trefne a zabavne. A povedal by som, ze aj poucne. ()

J.Crusader

Opět jedna z Pixarovek, u které nevím, na koho vlastně přesně cílí. Děti si ji možná užijí, ale zdaleka nepochopí všechny souvislosti a také to, jak propracovaně a logicky je vnitřní struktura hlavy "v hlavě" komponována. To zase ocení dospělí, stejně jako další pasáže, které malé děti prostě nepoberou (komora abstraktního myšlení, dejavu atp...) Celkově je to ale ale velmi dobrý film, nad některými pasážemi se člověk zasměje a nad některými ho trochu zamrazí - mizení vzpomínek v propasti zapomnění, kde si člověk chtě nechtě snaží vybavit, co vlastně všechno už ze svého dětství a mládí zapomněl - a s podivem (a smutkem) zjistí, že toho musí být skutečně mnoho, a zůstalo mu jen pár klíčových vzpomínek... ()

Megahead

Originálny námet opísania emócií v každom z nás ako samostatných postavičiek, ktoré "dozerajú" na náš správny myšlienkový chod a reakcie voči okoliu. Dej je originálny a počas návratu radosti a smútku z dlhodobej pamäte (kde sa dostali nedopatrením), spoznávame nové postavičky, ktoré majú na starosti procesy zabúdania, snov a nočných mor a taktiež prechod z detského sveta do dospievania - presnejšie puberty. Na animák sú tam aj smutnejšie scény ako postupné zabúdanie na Bing Bonga, ktorý je celkom roztomilý, avšak celkovo je príbeh pozitívny. Celkovo ma naviac bavila radosť za jej vždy pozitívny prístup. ()

dubur

Na rovinu, mělo to slabší momenty. Ale už za to, že ten film má geniální nápad i zpracování (a takhle nějak jsem si sám skutečně jako dítě představoval fungování mozku, co se emocí týče), a snad proto mě dokázal takřka dojmout k slzám ke konci, a že si u filmů fakt běžně neštkám, nezbývá mi, než dát plnou palbu. Krásný a milý film s několika velmi vtipnými narážkami. ()

Maud_Pie

"Pláč mi pomáha soustředit se na bezvýchodnost životních problémú." Český dabing sa mi páči oveľa viac, je trefnejší než slovenský (Depka/Smutka). Môžem to pozerať znova a znova a stále ma to baví, pred záverom vždy uroním slzu. Pre deti je to možno dosť zložité, ale pre mňa ako dospeláka to krásne ilustruje ako to v tej hlave je. A je mi jedno čo má v hlave Pixar, ja hodnotím film ako celok, baví ma a nemám mu čo vytknúť, iba ak brokolicovú pizzu. Na záver ešte jeden citát: "POZOR, NEVSTUPOVAT - jasná skratka". ()

Boby93

Nejlepší FILM roku 2015, nejlepší animák vůbec. Jedním slovem skvělé! Nechybí hlubší myšlenka a nemusí potěšit primárně dětské obecenstvo. 100% ()

andydufrsn

Jak moc jsem se bál co to zas bude za americkou sladkobolnost tak moc jsem byl z filmu nadšenej! Konečně jsem pochopil co se mi v hlavě děje a proč. Celá ta myšlenka zobrazení toho co je pro nás v hlavě důležitý a jak se tvoří vzpomínky a jak se ukládají je prostě skvělé. Jeden ze tří nejlepších animáků vůbec. ()

mp5991

Já osobně tvorbu Pixaru z určitého období moc nemusím, přijde mi, že se nějakou dobu snažili filmy stavět jen na animaci a dějově neměli čím zaujmout. "Vrcholem" této éry byl nepochybně VALL-I a V hlavě je snad jejím koncem, resp. už kousek za ním. Tohle byl naprosto geniální nápad. Celé prostředí včetně postav je dokonale uzpůsobené pro účely komedie a film toho patřičně využívá, ale nechybí ani trocha napětí a ke konci je film opravdu dojemný. Pokud si dobře vzpomínám, je v Hlavě vůbec první film, u kterého jsem v dospělosti brečel, ale uznávám, že jsem trochu divnej. Jo a animace je taky super, ale to snad u Pixaru ani nestojí za řeč :-) ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)