Traja bratia

Réžia:

Jan Svěrák

Scenár:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (viac)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Fajt odpad!

Je to v podstatě velké umění, zmrvit jedním šmahem hned tři klasické pohádky !!! Myslím, že je již přesvěrákováno... Zd. Svěrák není moc velkým hercem, ve všech svých filmových rolích, působí dojmem, že je stále jen čte. ()

george82

Pohádka složená ze tří klasických pohádek. Ok. Už jsem se smířil s tím, že tu asi není nikdo, kdo by dokázal natočit normální pohádku. Nebudu komentovat, že se v ní infantilně zpívá. To je můj problém, že mi to nesedne. Už ale nekousnu to, že 10-ti letou Červenou Karkulku, tam jeden z bratrů uhání a zpívá, jak si na ní počká. To mi přijde trochu pedifilní. Celkově prostě slabota. ()

Petule3

No toto...to je moc i na mě! V polovině jsem to musela vypnout, protože takhle vypatlanou "pohádku" (pohádku v uvozovkách proto, že slovo pohádka bych tímto urazila!) jsem už dlouho neviděla. Zpívání o ničem (a to já muzikály zbožňuju), dialogy příšerný...prostě jedním slovem hrůza! Jediné, co stojí za zmínku je krásné prostředí, toť vše. ()

MirkaP

Vcelku roztomilý počin... Nejlepší byla podle mě ta Šípková, hodně mi připomínala svým způsobem mou oblíbenou Jak se budí princezny. Lábus! ()

Pertinacia

Není to tak skvělé, jak slibovaly recenze, ale zdejších 54% je nespravedlivě málo. Čekala jsem hodnocení kolem 70%, chápala bych i 65%, ale hluboko pod 60%? Ledaže by se tu hodnotily jiné věci než kvalita filmu. Sama jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale když to tady vidím, musím dát čtyři. /Recenzi doplním. Tedy možná./ ()

Pitryx

Děs běs. Já už na pohádky koukám jen o vánocích a spíše vyjímečně, ale zde jsem se těšil na hezkou hudbu. Jenže co jsem obdržel? Polozpíváné říkánky. Snad ještě v první se trochu zpívalo, ale zbytek se poslouchat prostě v podstatě nedal. Takže desítka je za těch pár hezkých a deset za vizuál. O "hercích" a jejich "hraní" nemá cenu snad ani psát, U těch potěšila jen přítomnost těch z divadla JC. +++Dal jsem tomu druhou šanci. Ani hodnocení ani názor neměním. Potřetí ani omylem.--+++Tak jsem to pustil přítelkyni a jen jsem si potvrdil mínění o tomto filmu. Tak ty písničky zmrvit, to jsem dlouho neslyšel. (10.2023) ()

Daryl.Dixon

Zpívané filmy moc nemusím, a tahle pohádka na tom nic nezměnila. "Zpíval" tam kdekdo, až jsem se začal obávat, kdy zapěje i ta kráva. Nelekejte se, nemám na mysli žádnou představitelku ženské role, ale toho ustájeného sudokopytníka. Tenhle počin Svěráků na mě celkově působil celkem rozpačitě, přestože jinak mám jejich věci celkem rád. Zvláště pak druhá z vložených pohádek s pedofilním nádechem. Karkulka byla mála proto, aby se lépe vlkovi žrala, a ne aby si na ní dělal někdo zálusk, jako na nevěstu se vším všudy. Pohádku doporučit nemohu, zvláště ne pak ve vánočním období lidem slabší povahy a se sklony k sebevraždě. ()

fifox

Koláž tří klasických pohádek, jejichž spojnicí je trio bratrů, nefunguje. Nejenom, že se tím porušuje základní kompozice dramatického díla (nic proti porušování pravidel, ale někdy mají svůj důvod #responsiblethug), ale divák je konfrontován s odlišnou kvalitou jednotlivých epizod. Zatímco první část o Šípkové Růžence vypadá po všech stránkách slibně - hustě zarostlý hrad, jedovatá babizna, sympatický královský pár a ucházející hrdina-osvoboditel, ta druhá o Červené Karkulce už je spíš nudná a ničím neoriginální. Třetí část o Dvanácti měsíčkách je opět vcelku zdařilá, ale i v tak krátké stopáži je nezáživné sledovat pořád se opakující schéma "běžproněco-tyužjseštady?". O nejzábavnější části se ale postaral pan Svěrák, jehož vsuvky se postaraly o polovinu zážitku. ()

PlayEasy

Tentokrát to už ani Svěrák nezachránil!! Velká škoda a velké zklamání. No... takový je život. Ani moc nedoporučujem jenom byste si zkazili Zdeňka. Jedna velká nevíme co!!! 50%. Slabší průměr! ()

The_Edge

Ne, nedalo se to dokoukat... Po slabším úvodu se to docela slibně rozjelo, ale co následovalo pak... Šílené texty písní, které se snažily za každou cenu být v každém dialogu. Rým nerým. A za mne to završil úděsný vlk na úrovni draka z Prince Bajaja a pedofilní vsuvka s Karkulkou... 30 % za Dyka a Kluse. ()

Neklan006

Tři kašpaři, nepříliš spanilá Šípková Růženka, Lábusův míšenec ježibaby a vodníka...ani Uhlířovi se tentokrát písničky vůbec nepovedly. Drží to nad vodou Pan herec Kaiser, jinak by to bylo zralý na "odpad" ()

Pete

Viděno znovu po letech jinýma očima. Poprvé se mi ten muzikál nelíbil, ale nyní po zhlédnutí vícero podprůměrných českých pohádek musím tenhle mesh-up vzít na milost. Přál bych si tomu dát lepší hodnocení, ale na tu čtvrtou hvězdu to prostě nedotlačím - když mě představení stejných textů (Č.Karkulka, 12 měsíčků) mé dcery na besídkach bavilo víc. ()

subic

Svěrák starší slepil dohromady několik pohádek tak, aby se každému z bratrů dostalo nevěsty. Jenže při každém dalším shlédnutí to víc a víc nudí a některé písničky jsou celkem ubíjející? Co se to jen stalo? ()

Nalimator

Tohle se vubec nepovedlo. Zpivat i normalni dialogy byla pekna blbost, nefungovalo to a spousta hercu zpivat moc neumela. Vyprava a digitalni triky nebyli spatne. ()

Mykhaluu

Tak to byla (a je pecka)! Léta odkládání díky špatným hodnocením se ukázala lichými! Díky vměstnání tří pohádek do jedné, došlo k ořezání všechno zbytečného a příběhy odsýpají jedna radost! Protože "klasické" pohádky obsahují místy absurdní logické díry, které obstojí tak leda v pohádce... 😉 Nicméně na tomhle dílku je vidět, že ho dělá někdo, kdo umí. Kdo má v rukou příběh, herce, obraz i zvuk. Písničky a citáty u nás rezonují dlouho po shlédnutí. Děsivě hnusný vlk, dcera a matka, číslo popisné, nejlepší (lehce děsivé) ztvárnění Měsíčků! Šupa! 😎 ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (viac)

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (viac)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (viac)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014