Anomálie

• Veľká Británia The Anomaly

Bývalý voják Ryan Reeve se ocitá v zajetí a probouzí se v nákladním autě, aniž by si pamatoval, jak se tam dostal. Ryan je obviněn z únosu dítěte, proto se snaží poskládat střípky vzpomínek, ale o devět minut a čtyřicet sedm sekund později opět ztrácí vědomí. V beznadějné situaci nemá jinou možnost než zjistit, co se skrývá za jeho výpadky paměti. Anomálie je jedinečný sci-fi thriller, který se zabývá otázkou ovládání myšlenek. (Bontonfilm)

mira007

Tak hrozně se snažili tvůrci o jakési lynchovsky psychedelické sci-fi až z toho byla glajda sotva koukatelná, hlavního hrdinu bolí pokaždé když se probudí a neví kde a kdy je, ale stejně to bohužel bolí mne jako diváka. Vysilující zážitek a přitom to mohlo být stylové béčko, ta budoucnost není zobrazená špatně za málo peněz, ale nakonec ta jedna hvězda navíc je maximálně za zatraceně sexy Alexis Knapp. ()

666Carnage

Tak tenhle film měl docela potenciál a mohlo to být slušné sci-fi ale skutek utek. Ovládání myšlenek nebyl špatný nápad ani to provedení. Dobrá vidina budoucnosti ale scénář je chaotický a celý je to natočený tak prapodivně. Všechny bitky jsou ve slowmotion a konec byl jasnej a předvýdatelnej prostě je to škoda. 35% ()

JASON_X

Co se filmových scífek týče, platí u mě ZÁSADA č.1: "I průměrné a poloamatérské scífko je lepší než žádné scífko." No a tohle scífko je myslím po čertech dobré scífko. Zajímavý námět. Zajímavý režijní styl. Zajímaví herci - mulat v hlavní roli byl v pohodě, ale nejvíc se mi líbilo trio ruských (jakoby) pasáků, skvělí týpci... jen ta jejich ruština zněla jako ruština člověka po mozkové obrně a s nějakou podivnou hlasivkovou anomálií. Dále: Nízkorozpočtová patina, ale hodně kvalitní filmařina. Výborná kamera s několika výbornými záběry. Skvěle natočené bojové scény (i když jsou pravda lépe natočené než zahrané). A to už bez váhání přecházím k další mojí zásadě, která říká: "Líbí-li se mi nějaké zajímavé a originální béčko, nemám problém mu vysolit plný počet". Protože tenhle kousek je ve své kategorii (tzn. 'béčkové nekomerční nízkorozpočtové sci-fi') přímo výstavní exemplář. ()

klerik

Sci-fi béčko s nevyužitým potenciálom. Minimálne ako akčná jednohubka to mohlo fungovať. Lenže niekoho napadlo všetky bitky natočiť spomalene a úplne vypustiť nejaké poriadne finále. Tvorcovia celkom dobre dokázali vytvoriť zdanie budúcnosti, ale potom sa zavreli do jedného auta na zelenej lúke a celé sa im to rozsypalo... ()

VanTom

Skákání dopředu o dny / týdny / měsíce a pozvolné skládání dílků zápletky v pěkně navozené budoucnosti dávalo nemalou naději na chytré scífko. I ty soubojové scény na jeden (různě zpomalovaný - zrychlovaný) záběr měly přes svou strojenost něco do sebe. Ovšem s přibývající stopáží celá konspirace začala dost nudit a sypala se jak domeček z karet, obtěžkaná pitomostmi a instantní romancí. ()

• Ryan (Noel Clarke) opět procitá, tentokrát po té, co si sám nasadil pouta. Vejde do laboratoře, kde ho překvapí a zajmou. Dívá se na mobil, který mu ukazuje zhruba tři minuty, než opět nebude sám sebou. Dalších minimálně patnáct minut se však nepromění. (Geriel)
  • Policisté ve filmu používají automobily britské značky Lotus model Evora. (rainman93)