70. roky 19. storočia. Medzi novými osadníkmi Divokého západu čaká dánsky prisťahovalec Jon Jensen (Mads Mikkelsen) už dlhé roky na to, aby mohol priviesť do Spojených štátov svoju rodinu. Keď sa mu to konečne podarí, krátko po príchode sa jeho žena aj syn stanú obeťami hrozného zločinu. Jon zo žiaľu a zúfalstva páchateľov prenasleduje a zabije, čo sa nezaobíde bez ostrej reakcie okolia. Bratom jedného zo zabitých vrahov je totiž bezcitný plukovník Henry Delarue (Jeffrey Dean Morgan), ktorý terorizuje mestečko Black Creek a nezastaví sa pred ničím, len aby pomstil svojho súrodenca. Bez pomoci komunity, ktorá ho opustila a zavrhla, sa Jon mení z mierumilovného farmára na neohrozeného bojovníka, ktorý sa musí postaviť zločineckej presile sám, aby našiel pokoj v duši a možno aj zachránil obyvateľov mesta. (TV JOJ)

mimozakon

Westerny už dávno nepozerám, pretože ich nemusím. O to viac som bol prekvapený, že som to nevypol hneď niekde na začiatku. Možno to bolo pobytom v Saudskej Arábii a preto som sa v tej filmovej púšti chcel troška zchladiť oproti lokálnym 44 stupňom. ()

Zombiepod

Western dánskej produkcie, to je nezvyčajnosť, no i prekvapenie. Salvation je takmer všetkým, čo v moderných westernoch dnes už takmer nenájdete, a to bez zbytočne zbesilej akcie, či efektov a klišé. Komorný, drsný divoký západ nesie na ramenách priam geniálny Mikkelsen, s minimom dialógov, jednoduchým príbehom pomsty, skvelo zavŕšeným výbornou old-schoolovou prestrelkou. Priamočiara jednohubka, ktorú by som kľudne zvládol sledovať i ďalšiu pol hodinu. ()

TommyDiamond

V dnešní době blockbusterů, které jsou plné počítačových triků a filmů s velmi vynalézavými a sofistikovanými dějovými liniemi je western plný pistolníků, prachu a koňského trusu prakticky mrtvou kategorii. Za poslední deset let se povedlo jen opravdové hrstce dobrodruhů natočit něco z divokého západu, co stálo za to..... Ještě větší překvapení je však to, že se tento úspěch povedl i (teď) partičce Dánů, kteří se rozhodli svůj western biják natáčet v Jihoafrické republice. Jejich Spása je sice příběhově slabá a předvídatelná, ale vše ostatní funguje na sto procent. Úžasné herecké výkony, drsné přestřelky, nelítostný padouch, syrovost prostředí, strach a hlavně vrcholný akt pomsty je to, co dokáže silně zapůsobit a zdobí tento snímek...... ()

celticek

Mads je dobrý, Eva je dobrá, Eric byl skvělý fotbalista. Premisa je slabá. Nenudí to, ale ani nenadchne. Nepřehnaná stopáž, dobrá akce. Pořád slabší než Hostiles nebo Old Henry. ()

Sutiman

Mads Mikkelsen a Eva Green by spoločne mali natočiť ešte jeden film, v ktorom obidvaja nebudú nič rozprávať, iba sa pozerať. Mads múdro kamsi do diaľky a Eva na mňa. Milý, malý, jednoduchý westerník, v ktorom - okrem iného - behá Eric Cantona s puškou. Ktovie, či uštedril niekomu zo štábu kopačku s rozbehom... ()

Solverino

Vůbec se nebojím dát plný počet za pěkně odsýpající, krásně naturální a svěže krvavý western (drama) se smutným Mikymausem a Evičkou nemluvící v hlavních rolích. Parádička a trochu pikantnější jednohubka na příjemný večer. Velmi doporučeno! ()

The_Peach

Westerny nejak nemusím, ale keďže v tomto hral obľúbený Mads Mikkelsen, tak som teda vyskúšal. Urobil som dobre, lebo to bol nakoniec skvelý film, ktorého dĺžka bola akurátna. Malo to riadne tempo a aj záver. ()

gicous

To byla rychlovka! Než jsem se stačil rozkoukat, už byl konec. Děj uhání jako splašený oř větrem ošlehanou prérií. Tenhle dánský westernový import si tedy s psychologií a dějem moc starostí nedělá. Spíše béčkový počin ale drží po celou dobu nad vodou lahůdkové herecké obsazení. Sladké jako cumel (Green), drsné jako skála (Mikkelsen, Morgan). Tíhle tři jsou klenoty tohoto westernu. Jinak se jedná o víceméně průměrný film, u něhož mi největší zklamání přinesly akční scény, neměly potřebný novodobý drive ani atmosféru starších westernů. 6/10 ()

FallenGeMiNi

Svým způsobem rutinní žánrovka, která boduje svou přímočarostí a hlavně vynikajícím castingem. Dánové poráží Američany v jejich vlastní disciplíně, Mads Mikkelsen tradičně vynikající, Eva Green dokazuje, že je jednou z nejlepších hereček současnosti - bez jediného slova zdatně konkuruje všem zbylým "ukecaným" hlavním postavám - a velké plus za Jeffreyho Deana Morgana v roli hlavního záporáka. Pro milovníky westernu naprostá povinnost a chuťovka pro všechny ostatní. ()

dzberry

Poctivé jak švestkové knedlíky od babičky Bětky. Vypiplané, skvělý Mads (ty woe, neměl by spíš hrát nějakého polárníka??), potvrzení, že dostavník jako dopravní prostředek stojí za starou belu, drsná Eva Zelená, která měla k leckterému greenhornovi na míle daleko...fakt hezká pocta žánru. Radost. ()

Queendom

Rozjezd byl originální, ale pak už to šlo do kytek. Nesed mi ani ten westernovsky úspornej hereckej styl Mikkelsena, nějak mi to k němu nejde. U Evy Green se tím spíš potvrdilo, že když jí připravíte o jazyk, zbyde jen průměrná herečka. Na druhou stranu ale třeba takový obsazení Erica Cantony fakt pobavilo. ()

PeterJon

Výborná atmosféra, postavy, hudba, kulisy, inak klasický western so scenárom podľa šablony. Zaujímavé, že Dáni spravia takéto US dielo, dodali tomu severskú neúprosnosť. ()

lucky.loo

Jak už se tu předřečníci vyjádřili velmi předvídatelná revenge zápletka. Ale tím, že stopáž byla poměrně krátká, tak western neměl příliš hluchých míst. V tomto případě tuhle krátkou stopáž schvaluji, protože jsem se alespoň po celou dobu nenudil. Mikkelsen tu nemohl příliš předvést svoji extratřídu, ale přesto nezklamal. Hodnocení: 75% ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona