Ephraim's Rescue

všetky plagáty

majo25

Príbeh založený na skutočných udalostiach, ktoré sa stali putujúcim členom vtedy novozaloženej cirkvi - Mormonov, naprieč Amerikou. Hlavným hrdinom je mladý Ephraim Hanks, ktorý v sebe skrze vieru nachádza liečiteľské schopnosti. Ozdravuje, lieči, kriesi mrtvým a zbavuje ťažko skúšané putujúce spoločenstvo útrap a demotivácie. Film síce nemá prepracované spracovanie, ani efekty či zapamätateľné výkony hercov, srší z neho ale hlboká pocta vtedy žijúcim ľudom a slúži ako pripomenutie. Niektoré zo zdramatizovaných scén spĺňajú aj vyššie kritériá. ()

Dyas

Zvláštní příběh, který mě ale překvapivě zaujal a já si to náboženské téma docela užil. Atmosféra filmu a ta krásná krajina se nedala přehlídnout. Hlavní postava zajímavá, herec sympaťák a emoce se v určitých scénách cítit dali. Líbilo se mi vyzobrazení těch následků, které přicházeli z dlouhého a těžkého cestování do Sionu, a to v především v podobě zemřelých nebo zamrzlých nohou. Možná jsem měl zrovna zvláštní chvilku, ale ty čtyři si to zaslouží. ()