Celovečerní dokument Stanley Kubrick: Život s filmem (2001) je zatím nejobsáhlejším portrétem proslulého režiséra. Jeho režisérem a producentem byl Kubrickův švagr Jan Harlan, který měl samozřejmě přístup k jeho rozsáhlému archivu a také vlastní zkušenost z dlouholeté spolupráce. Stanley Kubrick (1928-1999) patří k nejvýše ceněným filmovým režisérům a svým dílem si vydobyl takovou míru tvůrčí svobody, o nichž se většině jeho kolegů mohlo jen zdát. Nad svými filmy uplatňoval důslednou kontrolu, včetně jejich reklamní kampaně a distribučního nasazení. Jako filmař proslul až obsesivním perfekcionismem (při němž neváhal jít daleko za rámec běžně dostupných technických prostředků) a mimořádným vizuálním cítěním. Většina z jeho třinácti celovečerních filmů znamenala ve své době událost, s napětím očekávanou nejen diváckou obcí, ale celou filmařskou komunitou. Harlanův dokument podrobně mapuje jeho život i dílo. Zachycuje nejen jeho tvorbu, již tu reprezentují podstatné úryvky z jeho filmů, ale také jeho pečlivě chráněné soukromí i neúnavnou práci při shromažďování materiálů na další (často nerealizované) projekty. Ve filmu vystupuje Kubrickova manželka Christiane (Harlanova sestra) a řada jeho spolupracovníků, herců i obdivovatelů (mj. Woody Allen, Arthur C. Clarke, Paul Mazursky, Malcolm McDowell, Jack Nicholson, Sydney Pollack, Martin Scorsese, Steven Spielberg). Původní komentář namluvil hlavní představitel jeho posledního snímku Eyes Wide Shut (1999), slavný herec Tom Cruise. Tento dokument zahajuje přehlídku šesti Kubrickových filmů (2001: Vesmírná odysea, Mechanický pomeranč, Barry Lyndon, Osvícení, Olověná vesta, Eyes Wide Shut), jež ČT uvede v rámci pondělního Filmového klubu. (oficiálny text distribútora)

mi-ib

Óda na Kubricka. Ve filmu se objeví kritika jeho osobnosti a práce jen sporadicky, a když tak je většinou podána tak, že zní jako klad. Žádný jeho film mě nenadchl tak, že bych se nad ním rozplýval a několik dokonce nemohu vystát. Díky dokumentu jsem pochopil proč. Kubrick byl obrovský génius a já nejsem jeho filmů hoden. ()

High.Hopes

Výjimečný dokument o výjimečných dílech výjimečného filmaře. Záplava slavných hostů poskytuje detailní náhled do způsobu vytváření jeho děl a vzdává poctu jednomu z nejvýznamnějších světových režisérů. ()

Homer.p

Skvělý dokument o nejlepším režisérovi všech dob. I ten, kdo Kubricka nezná (i když pochybuji, že někdo takový vůbec je) bude prostě donucen se, po shlédnutí toho dokumentu, zcela jistě na všechny mistrovo filmy podívat. Opravdu doporučuji. ()

Boo

Dokument o legendárním tyranovi/géniovi je ten nejlepší ve svém oboru. Díky němu toužíte vidět všechny jeho filmy a sledovat výkony herců, které Kubrick nutil ke stálému opokování záběrů a dovedl je k dokonalosti. Téměř u všech se dá říct, že to byl jejich životní výkon. Určitě se podívejte. ()

wito

naozaj skvelá prehliadka kubrickovho života. ako jeho veľký obdivovateľ by som neváhal pridať ešte jednu hviezdičku. ()

boo-boo

Ak som si niekedy v živote chcel dať maratón Kubrickových filmov, bolo to po zhliadnutí A Life in Pictures. Výborná kombinácia fotografií, videí a rozhovorov, naviac doplnená presne zvolenými pasážami legendárnych majstrštykov. Stanley bol, je a bude len jeden. A je to legenda. ()

maeb

Má očekávání byla maximální a musím říct, že byla naplněna. Film o životě a díle Stanleyho Kubricka, především pak o jeho posedlosti filmem a také o posedlosti ostatních Stanley Kubrickem. Pokud vás alespoň trochu zajímá osud jednoho z nejlepších režisérů všech dob (nebo nejlepšího?), tohle je jasná volba. ()

pepino

Velice zajímavý dokument o tvůrci kterého snad nemusí nikdo představovat. Trochu podivín který měl ale režiserské řemeslo tak precizně zvládnuté že můžeme jen litovat že už tu není a že nebude už žádný kubrickův film. ()

dodo669

Do dňa keď som zhliadol tento dokument som nemal šajnu, že existuje človek menom Stanley Kubrick. Ale tento počin vo mne vyvolal skutočný záujem o tohoto režiséra a už sa teším na jeho filmy, ktoré určite vyhľadám. ()

bohhous22

Stanley Kubrick,coby velikán filmové režie,originální scénárista,vždy aktuální i nadčasový,často nepochopený,odsouzený a doceněný až díky času a vývoji filmové gramotnosti a benevolence vůči zvolenému tématu,realističnosti jeho zpracování v obrazech(zejm. násilí,sex,citlivá politická tématika atd.)!Vynikající dokument o skutečném velikánovi filmu!!! ()

Ygor20

Dokonalý dokument chronologicky sledujúci komplentnú zbierku Kubrickových klenotov. Ja som sa vďaka nemu toho dozvedel strašne veľa a ak patríte tiež k obdivovateľom Stanleyho filmov ako ja, je to pre vás absolútna povinnosť. ()

Desmi

Je pravda, že v Kubrickových dílech je jakýsi prvek "x", který dokáže diváka vtáhnout do děje a nepustit z něj ještě minimálně pár hodin po skončení. Tenhle dokument měl ale jeden háček. O Kubrickovi vypovídalo mnoho TOP režisérů současné doby, nejerudovanější možní odborníci, a tudíž i lidé, kteří jeho díla vidí jako takřka dokonalé a o Stanleym mluví jako o polobohu, a to se mi už po hodině a půl začlo trochu příčit. Jakkoli byl Stanley vyjímečný, tak by se mi líbilo mnohem více, kdyby to bylo natočeno trochu s nadhledem.. ()