Conrad omezuje návštěvy u svých rodičů na minimum. Důvod tohoto omezení spočívá v mrzoutském chování Conradova otce Carla, jenž na Conradovi a jeho ženě Tamaře nenechá nit suchou. Conradův syn Jonas proto volí pokaždé řešení vzít nohy na ramena. U každoročního narozeninového setkání však Conrada překvapí matka Helene sdělením, že po čtyřiceti letech Carla opustila a poprosí jej, aby svého otce navštívil. Conrad nachází svého otce zlomeného a sebelitujícího. Poté, co se Carl vážně poraní při pádu do bazénu, je Conrad a jeho syn nucen starat se o mrzoutského pacienta. Tři generace  žijící proti své vůli pod jednou střechou nevěstí nic dobrého... (claudel)

rikitiki

Film jakoby moc nevěděl, co má vlastně vyprávět. Možná mají v Německu přísnější měřítka na disfunkční rodinu, ale podle mě to byla normální rodina s normálními problémy – ani zvlášť zajímavá, ani zvlášť ujetá. Tím pádem film příliš nezaujme. ()

emma53

Myslím, že i takových roztomile a naivně podaných filmů je třeba v tomhle našem sajrajtu mezilidských vztahů a proto je to čtverec. Hudba a atmosféra se jim moc povedla. Zkrátka je to relax, nic víc, nic míň. ()

hygienik

Človek by rád dal 4 hviezdy, má to príjemnú atmosféru a dobrú muziku, občas zaznie dobrý fór. Ale tak v polke si uvedomíte, že sa nudíte jednoducho preto, že je to koláž situácií, ktoré ste už videli v iných filmoch a ide tak trochu o gýč. Navyše si ma nezískala žiadna z postáv. Schade. ()

Jitomirka

Děd, syn a vnuk pod jednou střechou. Proč ne? Nápad to není špatný, ale občas to tak nějak celé pokulhává. Místy se postavy chovají nelogicky a některé situace vyznívají nereálně a kýčovitě. Jako rodinná oddechovka fajn, ale moc od toho nečekejte. Dávám 50 procent. ()

splaty

"Zlomili jste mi srdce." - "Promiň, nevěděl jsem, že nějaké máš.." Příjemné, pravdivé (i když ne příliš zdravé) vztahy, doplněné skvělou hudbou. ()