Šéfkuchár Carl Casper (Jon Favreau) opúšťa vyhlásenú reštauráciu v Los Angeles, pretože tam nemôže uplatniť svoju kreativitu. Majiteľ Riva (Dustin Hoffman) ho totiž núti pripravovať strohé a jednoduché jedlá, ktoré chutia prísnym kulinárskym kritikom, recenzentom bedekrov a vydavateľom sprievodcov dobrými reštauráciami. Po tomto rozhodnutí však nemôže nájsť nové zamestnanie, a tak spojí sily s priateľom Martinom (John Leguizamo), bývalou manželkou Inez (Sofía Vergaraová), a synom Percym (Emjay Anthony), aby založili malú pojazdnú reštauráciu, akési bistro v dodávke. Vďaka tomuto nápadu šéfkuchár Carl znovu rozdúcha svoju starú vášeň pre dobré jedlo a svojou kreativitou získa zaslúžený obdiv a slávu. Rady fanúšikov jeho kulinárskych výtvorov a famóznych sendvičov sa rozrastajú aj na sociálnych sieťach. Carl si začína konečne užívať nový život a lásku, a čo je najdôležitejšie, udobrí sa so svojou odcudzenou rodinou. (TV JOJ)

mykey77

Tak teda nie je to ani drama ani komedia, najskor asi prijemny filmik o zblizovani rodiny skrz jedlo. vizualne krasne, so skvelou hudbou. ()

Allston

"Tak, tady máte spoustu peněz, sežeňte si pár hollywoodských hvězdiček a natočte nám pěkný film o Twittru." Takhle nějak si představuji genezi filmu Chef. Těch otravně super dlouhých scén, kdy syn otci vysvětluje, jak fungují sociální sítě, nebo když policajt učí fotit mobilem, je tam prostě až moc. Po druhé bych si teto snímek nepustil, ale jako nenáročnou "odreagovačku" na večer ve společnosti popcornu to doporučuji. Fanouškům South Parku to bude určitě připomínat díl, jak Randy vařil aneb Crème fraîche. Sečteno, podtrženo 3/5 a na závěr: "jsou v tom k.revský prachy." ()

JerryPilsen

Pohodovka o jídle,které má sám režisér moc rád a tak se obsadil do hlavní role.Scény s vařením jsou opravdu umně a netradičně sestříhány,že člověk má chuť se nacpat. ()

Kykyryda

Cute as hell, ale doporučuju nepouštět s prázdnym žaludkem a lednicí, je třeba mít špajz plnej a mezi scénama si odskočit vařit! ()

Bulywif

Výtvor, který v člověku dokáže od začátku do konce budit dobrou náladu. Každý se zde chová přesně tak jak by měl, čili je jen otázkou času, kdy hlavní hrdina dospěje ke správnému rozhodnutí (zřejmému už od začátku) a vše dopadne tak jak musí. Jednomu to připomene, co že to vlastně znamená být člověk (navíc v každé postavě) a vlatně i to, že není až tolik psychicky nemocný, ale jen vyznává zřejmé základní pravdy a morálku bytí, které jsou ustavičně ušlapávány. Co na tom, že vše je okořeněno dávkou kýče, když to dokáže takhle uhlazeně fungovat, proč ne. Navíc nakonec jedinou negativní postavu si střihnul Dustin Hoffman, takže - ty téměř dvě hodiny - utečou jak nudle z nosu. ()

1Kolomaznik1

Nevím, proč tu valíte tolik hvězd? Mě to chvílemi přišlo tak ujeté, až to není pěkné. "Synku, aby jsi to pochopil, tohle je můj život, vaření miluji. Opravdu chceš ten párek (nebo co to bylo) prodat?". "Ne tati". Neříkám, že jsem se i zasmál, ale 100% vím, že jsem ho viděl naposled. Je to jak vaření s Babicou s úsměvem a už nikdy. ()

shakewell

Super natočený film a nic na tom, že hlavní hrdina není žádný Pierce Brosnan... Jinak sledování filmu opravdu padla za oběť značná část ledničky... ()

KrsoPeter

ano ano ano :) takýto tip filmu milujem,kuchyna tam kde som ja doma ,tak isto fajnové jedlá ktoré si viem tak isto fajnovo vychutnať,bavil som sa. Mňam takéto papaničko ()

Drslw

Neuveriteľné - toť asi najvýstižnejšia charakteristika. Do 20. minúty je to happy start. Chef si dobre žije, dobre varí, všetko klape, so synov vychádza úžasne. Proste úvod do idylky, ktorá sa má podľa všetkých pravidiel drámy zničiť. Do 40. minúty sa to celkom zaujímavo zaplieta, Jedlo láka. Chef objavuje twitter. No a potom, keď má prísť konečne dej a konflikt a zápletka, príde úplne nevieryhodný, násilný akože skrat... Lebo bol v scenári, kvôli ničomu inému. A od tej chvíle je to reklama (podotýkam, že klamlivá) - na twitter, na iPhone, na fast food, kubánsku hudbu, detskú prácu a šťastné manželstvo po rozvode. Posun odnikiaľ nikam, vlastne doteraz presne netuším, čo tam robil Downey junior a koho to akože hral. Záver filmu je potom happy end, roztiahnutý na polovicu metráže. Všetky následné udalosti úplne nerealistické. Film nemá spád, drámu, nezobrazuje ani život v karavane, ani problém zarábať zo štyroch dolárov za taco, a napriek snahe, ani recepty na dobré jedlá. Až tu zrazu - titulky... WTF? Ďusi Hoffman svoj part odohral, ešte kým ho čakal taxík na letisko, Scarlett si podľa mňa ani nepamätá, že v takom čomsi hrala, za jediné plus považujem neutrálny námet a celkom príjemné, civilné vystupovanie Jona Favreaua - pravda, okrem chvíľ, keď musel viesť husté podnikateľské reči, aby jeho desaťročný syn pochopil, že má najvyšší čas si vybrať životnú dráhu a zabudnúť na detstvo. A ešte som celkom rád, že tam nikto nikoho nezabil a dokonca ani nedal po papuli. Stručný dodatok: Ak si naozaj nasypete kukuričný škrob na zaparené oné, dostanete takú bakteriálnu infekciu, že vám ani scenár nepomôže...! ()

Joral

V podstate roadmovie o jedle a zároveň reklama na obložené žemle. Okrem pár záberov peknej prírody ma to moc nezaujalo. Veľmi predvídateľný dej a okrem výborného výkonu Jona Favreau a jedného dvoch nápadov na dobrú večeru je dej nezaujímavý. ()

J.Bonnie

V Šéfovi se nádherně nekomplikovaně a nenásilně kombinují mojé tři největší lásky - cestování, jídlo a humor. Takže mi nezbývá než film milovat. Je super dívat se po dlouhé době zase na snímek, který je zároveň chytrý, milý, humorný a svým způsobem laskavý. Film, který vám připomene, že teprve když člověk dělá to, co opravdu miluje, tak to stojí za to. ()

Krastom

Tohle je opravdu ten nejluxusnější film o jídle, jaký jsem kdy viděl. Nedávno jsem se díval na Dokonalého šéfa s Bradley Cooperem a chybělo mi tam to pravé „labužnictví“. Slyšel jsem, že ve filmu Šéf je spousta pochutin, tak jsem si na sledování raději připravil jídlo, abych tolik neslintal. Dobře jsem udělal. ()

Tereza11

Dlouho jsem neviděla nic takhle pozitivního... Když jednou kuchtíkovi prasknou nervy a nasazí to food kritikovi před celou restaurací tak se začnou dít věci :-) Jediné co bych vám doporučila je vybavit se na tento film jídlem, protože když to neuděláte, tak vám bude po celou dobu v břiše kručet jako mě :-)) ()

somme

Krasny pribeh o tvrdy praci a ze neni vsechno zlato co se trpyti. Oproti Dokonalemu sefovi s B.Cooperem se mi tu libi to zamereni na mezilidsky vztahy nez jen ciste na hon za hvezdickou. Jon Favreau se mi zacina libit cim dal tim vic a to jak pred tak i za kamerou. ()

richarsmile

Konečne poriadna komédia, pri ktorej som sa i bavil. Stereotypné komédie sú už nudné, a toto je i s novou tématikou. Pozrel som tento film hlavne kvôli hercom, ktorý tam hrali, ale nakoniec som zhodnotil že tento film je naozaj dobrý. ()

Jirkacek

Ten příběh o šéfkuchaři, který ztratil svou práci a tak si koupil svůj vlastní karavan s kuchyní mne zaujal. A tak jsme si doma film Šéf pustili, ačkoliv snímky o vaření nepatří mezi moje nejoblíbenější téma. Bohužel od začátku až do takřka konce mně tento snímek vůbec nebavil. Nejdříve jsme se dozvěděli, že šéfkuchař Jon Favreau je opravdový mistr ve svém oboru, nicméně zároveň tvrdohlavý chlap, který si umanul, že v zaběhnuté restauraci se spoustou hostů udělá nové menu. A to přes nesouhlas svého nadřízeného, v němž jsme poznali Dustina Hoffmana. Trošku jsme nepochopili, proč vzal tak malou roli. Ještě větší překvapení bylo, když jsme v servírce poznali rozkošnou Scarlett Johansson, jejíž působení by se dalo také počítat na desítky vteřin a netušili jsme, proč i ona tu roli vzala. Zato nám bylo jasné, že šéfkuchař bude muset odejít. Stalo se. Za další dlouhé minuty filmu si konečně koupil onen karavan a teprve poté nás začal film bavit. Žel bohu zanedlouho také skončil. A bohužel nám hučelo v uších z těch nekonečných dialogů a překřičování se herců navzájem, že jim mnohdy nebylo rozumět. Zajímavý příběh si zasloužil více akce a nápadů a ne jen stálé kecání pořád dokola. Dále autory podezřívám, že dostali spoustu peněz za reklamu na Twitter, který zde hrál poměrně velkou roli. Škoda, že šéfkuchař nevypadl z restaurace dříve a nepořídil si auto rychleji. Více prostoru bych dal právě vaření na cestách, kde bylo hodně možností něco vymyslet. Takže Šéf si u mne vyvařil pouhé dvě hvězdy. ** ()