Fateful Findings

Dráma / Fantasy / Thriller / Mysteriózny
USA, 2014, 100 min

Počítačový vědec a spisovatel se znovu sejde se svým přítelem z dětství, nabourá se do vládních databází a čelí strašlivým a osudovým důsledkům mystických činů, kterých dosáhl jako dítě. (KGBelik)

dr.horrible

“The bank is failing. Pills help.” :D No ja neviem. Na camp treba mať asi náladu. Mimo to, že je to sračka mimo rebríčku hodnotiteľnosti a Neil Breen najslizkejší úchyl na svete; o čom to vlastne bolo? A som to len ja, alebo to v rôznych ohľadoch vykrádalo The Room? Okrem teda hudobného motívu, to bol proste plagiát. Prišlo mi to, ako rozvinutie Wisseauových vedľajších dejoviek (infantilná vedľajšia postava, tajná práca pre vládu, bezdôvodné manželské hádky, presah do kriminálneho žánru…). S hodnotením váham. ()

YumiOkami

nadhera. neil breen jako odvazny hacker, ktery ukaze svetu pravou tvar vlady a navic znovu nalezne svou ztracenou lasku... sci-fi, drama, horor; to vse a jeste vice uvidite v tomto oscarovem snimku... neuveritelne herecke vykony, uchvatna rezie (scena, kde meli veceri byla dokonala) a ten konec! krasny neiluv usmev jen vse podtrhuje. — hlasku “𝘐 𝘤𝘢𝘯'𝘵 𝘣𝘦𝘭𝘪𝘦𝘷𝘦 𝘺𝘰𝘶 𝘤𝘰𝘮𝘮𝘪𝘵𝘵𝘦𝘥 𝘴𝘶𝘪𝘤𝘪𝘥𝘦. 𝘐 𝘤𝘢𝘯𝘯𝘰𝘵 𝘣𝘦𝘭𝘪𝘦𝘷𝘦 𝘺𝘰𝘶 𝘤𝘰𝘮𝘮𝘪𝘵𝘵𝘦𝘥 𝘴𝘶𝘪𝘤𝘪𝘥𝘦. 𝘏𝘰𝘸 𝘤𝘰𝘶𝘭𝘥 𝘺𝘰𝘶 𝘩𝘢𝘷𝘦 𝘥𝘰𝘯𝘦 𝘵𝘩𝘪𝘴? 𝘏𝘰𝘸 𝘤𝘰𝘶𝘭𝘥 𝘺𝘰𝘶 𝘩𝘢𝘷𝘦 𝘤𝘰𝘮𝘮𝘪𝘵𝘵𝘦𝘥 𝘴𝘶𝘪𝘤𝘪𝘥𝘦?” umim nazpamet. ano, az takto je ten scenar pusobivy. dekuji, neile. (𝗙 𝗶𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝗰𝗵𝗮𝘁 𝗳𝗼𝗿 𝗮𝗹𝗹 𝘁𝗵𝗲 𝗹𝗮𝗽𝘁𝗼𝗽𝘀 𝗵𝗲 𝗯𝗿𝗼𝗸𝗲) ❤️‍🔥 ()

santiamén odpad!

Bez debat nejhorší film, který jsem kdy viděla. Tommy Wiseau je v porovnání s tímto narušeným exotem vlastně sympatický zneuznaný génius. Utrpení sledovat scény, kdy se Breen oslizle lepí na atraktivní herečky (= zjevně jediný možný kontakt s opačným pohlavím), které nezvládají zakrýt očividné znechucení a touhu dostat se od tohohle "auteura" z jiné galaxie co možná nejdál. Teď bych asi měla projít svých 3000 hodnocení a manuálně každé jedno změnit, protože tahle příšernost je bod nula, nad kterým ční prakticky všechna audiovizuální díla jako umělecký skvost par excellence. ()

honajz

Tohle je prostě nehodnotitelné a ty dvě hvězdičky dávám jen jako kompromis. Buď to Neil Breen myslí vážně a jde o nějakou formu vědomé parodie, ale k tomu mi chybí ve filmu vodítka, nebo prostě je takový namyšlený mesiánský typ, který bere za samozřejmost, že mu krásné ženy padají k nohám a on přitom spasí svět. Čemuž bych věřil víc. Jen se divím, kde vždycky sesbírá tu svou partičku jak z laciného porna (a ostatně ty filmy jako laciné porno i vypadají), které nechá pronášet naprosto nesmyslné věty jak od rozbitých robotů, některé i třeba pětkrát dokola, ačkoliv druhý aktér už je někde pryč. Ty záběry a protizáběry postav vypadají, jako by je točil pokaždé někde jinde a jindy, zvuk mu hapruje (chvíli jsou ruchy slyšet, při protizáběru je ticho), klíčování také není jeho silná stránka. Ze začátku mi to přišlo jako sice ulítlý, ale aspoň trochu tajuplný film, jenže s houbou-krabičkou se dál nepracovalo, prostě byla, co byla černá kostka zač také nevím, ta vědma, co si hrála na psycholožku, ta měla znamenat co?, kdo ho vlastně v úvodu tím autem porazil a jaký to mělo vlastně význam pro děj? (že přestal psát knížky a začal hackovat?), a nejlepší jsou jeho rady ke konci, abychom přestali být závislí na bankách a firmách... bodejť, když ve filmu není vidět, kde pracují jeho postavy, čím si vydělávají na své vily s bazénem a že by on sám své poučky hned naplnil a šel do banky zrušit účet. Ale tak hlavně že po něm jde i ta sousedčina dcera a holky mají velké kozy. A když nějaká spáchá sebevraždu, nic se neděje, je tu přece ta blondýnka. Vlastně je to morálně naprosto zcestné, a zábavu tvoří jen to neumětelství autora ve všech oblastech, do nichž se u tohoto filmu pustil, a že jich bylo (viz závěrečné titulky)! ()

corpsy

Neil Breen opäť zachránil svet a vytvoril alternatívny tok dejín, kde všetci zodpovedný za skorumpovaný svetový systém, radšej spáchajú samovraždu. Neil Breen je unikát, niekto koho zrejme ťažko pochopiť a je ťažké pochopiť aj jeho pohľad na filmárske remeslo, pretože to čo sa odohráva na obrazovke ( plátne ), je z ríše podivností. Iba vidieť. ()

• Scéna, ve které Neil Breen pronese větu: „No more books!“ („Už žádné další knihy!“) si vyžádala celkem 29 pokusů. Jednou se Breenovi podařilo knihou hodit tak, že praskl displej jednoho z notebooků. (HellFire)
  • Knihy použité ve filmu jsou ve skutečnosti kopie „The War Within“ od Boba Woodwarda. Kniha pojednává o americkém prezidentovi Georgi W. Bushovi a jeho kontroverzním prohlášení o nebezpečnosti Iráku. (HellFire)
  • Ačkoliv to Neil Breen nepřipustil, tento film je remakem Double Down (2005), prvního filmu režiséra. V obou filmech ztvárnil Breen postavu hackera, který bojuje proti národní a mezinárodní korupci, zatímco hledá ztracenou lásku. (HellFire)