Příběh se odehrává za časů feudálního Japonska, v posledních letech období Edo, známého jako Bakumatsu (1853 – 1867). Životy dvou malých chlapců se náhle změní, když je jejich rodná obec zničena a jejich rodiče zabiti během jednoho z britských námořních útoků. Ze dne na den se tak stávají sirotky bez domova. Proto se rozhodnou, že svůj život zasvětí cestě šermířů. Jednoho dne jejich výcvik pozoruje Sakamoto Ryōma – samuraj, jenž touží po lepším Japonsku, kterého jeden z hochů zaujme svojí hbitostí. Chlapci dá jméno Ryo a společně s ním a svojí ženou Oryō vyrazí napříč zemí, vstříc přicházející nové éře. (EMIA)

Tom_Lachtan

Takový nic neříkající průměr, ze kterého si zítra budu pamatovat jen kawai kotě, tasené místo zbraně, rozkošně mňoukavé. Na první dobrou zní nápad s cvičenými dětmi, jejichž rodiče mřeli při střetu s Brity dobře, jenže scénář psala lemra a tak se tu nic moc nestane a dialogy jsou neslané jako destilovaná voda. Za podprůměrné 2 hvězdičky s vědomím přimhouřeného oka, díky výsostně dobrému čaji, který jsem u toho popíjel. ()

Jeoffrey

Do 25 minut se toho moc nacpat nedá, a tak i když je prostředí i nástin příběhu docela zajímavý, na tak malém prostoru z toho ve finále nic světového není. Mohl by to být slušný celovečerní film, nebo třeba i zajímavé anime, takhle je to jen nicneříkající dobový příběh s nejasnou a nerozpracovanou cestou, kde si hlavní myšlenky a za co vlastně Rjóma bojuje musíme tak nějak domýšlet a závěrečnou cestou za pomstou, z které toho moc nevidíme a která jak z dějin víme stejně nedopadne, protože Hidžikata Tošizó tady prostě neumře... Animace se mi líbila, hudby jsem si nevšiml, charaktery byly docela zajímavé, ale opět, viděl jsem toho z nich málo abych si mohl udělat nějaký souvislejší obrázek. U mě slabší průměr - 4,5/10 ()

SonGokussj

Ze začátku potenciál, uprostřed zkopírované scény (prakticky i přesný úhel záběru a činnost, co tam dělali) z Kenshin: Tsuioku-hen a konec naprosto bez jakékoli posloupnosti a citu. 30% ()