Scenár:
Jing WongHrajú:
Yun-fat Chow, Nicholas Tse, Chapman To, Michael Wong, Sammy Sum, Tian Jing, Max Zhang, Wing-cheung Cheung, Siu-hung Hui, Tony Ho, Kon-chung Tam, Courtney Wu (viac)Obsahy(1)
Čtvrtý film série. Trojice mužů okrádá po nocích gangstery a výtěžek z akcí rozdává potřebným. Když je hlavou gamblerského syndikátu zabit nevlastní bratr jednoho z nich, který pracoval jako policista v utajení, rozhodnou se pro pomstu. (Epistemolog)
Videá (1)
Recenzie (8)
From Vegas to Macau niekde uvadzany aj ako God of Gamblers 4. S touto seriou ma spolocny blaznivy komedialny styl a tematiku venujucu sa gamblingu. A samozrejme Chow Yun-Fata. Ale on si tu tentokrat zahral uplne inu a o dost blaznivejsiu postavu. Ale nebojte sa. Na konci sa dokonca objavi na par sekund aj v postave Ko Chuna zo serie God of Gamblers. Po prvom diely God of Gamblers sa mi From Vegas to Macau pacil z tychto gamblerskych fimov najviac. Ma najzaujimavejsiu zapletku v ktorej su konecne dobre vyvazene vazne sceny s komedialnymi. Obsadenie vedlajsich postav mi tentoraz tiez dokonale sadlo. Najviac som si uzival streleneho Chapmana To. Prestrelky a bitky su na slusnej urovni. Sice uz nie su tak brutalne a su aj dratovane, ale obsahuju aj nejaky ten kontakt medzi supermi, takze som si ich uzil. Celkovo sa jedna o prijemnu blaznivu komediu v ktorej Chow znova ukazal, ze este ma na to utiahnut film aj ked na akciu uz kasle. 7/10. ()
Není to skvělý film, nemá promakaný příběh, ale je to takový pěkný návrat k jedné legendě, a to rovnou s Chow Yun-Fatem, na kterém je přece jen vidět, že už mu také je šedesát let. To finále je ale hodně povedené a vám se to z nostalgie bude líbit ještě o něco víc. Jsem si ale jistý, že to humorné pojetí nesedne každému. Na další díl jsem ale zvědavý. ()
Je to nadpriemerná akčná komédia s Chow Yun-Fatom. Má pomerne dobrý príbeh o trojici mužov z jednej rodiny, ktorí sa venujú okrádaním gangsterov a prijmú ponuku navštíviť starého priateľa jedného z nich, slávneho boha gamblerov, ktorý sa už živí len legálne. Keďže už dlhšie má polícia veľké problémy s inteligentným šéfom vplyvnej zločineckej organizácie, venujúcej sa rozsiahlemu praniu špinavých peňazí, pričom navyše nedávno odhalil policajta v utajení, čo ho stálo život, požiada boha gamblerov o pomoc, aby šéfa organizácie porazil a ponížil, ale policajt bol zároveň príbuzným trojice mužov a tí to tiež len tak nenechajú. Spracovanie je ale iba priemerné, môže za to aj tá kriminálna zápletka, ktorá mi neprišla moc dobre podaná, niektoré motivácie postáv mi moc nesadli a aj tie príbuzenské vzťahy medzi nimi mi už prišli dosť samoúčelné, mali to nechať prirodzenejšie, takto to pôsobí zbytočne umelo. A tiež by som ocenil, keby to bolo podané trochu serióznejšie, toto prevedenie mi nepríde práve najideálnejšie. Ale zase určite nemôžem iba kritizovať, dej je aj napriek nedostatkom pomerne zaujímavý, viacero postáv ma bavilo, po celý čas to pôsobí nadmieru svižne, vďaka čomu som sa ani chvíľu nenudil a nemôžem tomu uprieť ani určitú štýlovosť a pár dobrých nápadov. Takže sa na to dá po celý čas bez problémov pozerať a občas to aj niečím poteší. Za zmienku stojí aj akcia, samozrejme jej nie je zase až tak moc, ale aj tak sa tu nájde pár súbojov a prestreliek, pričom žiadna úplne nenadchne, ale aj tak sú všetky slušne natočené a dostatočne zábavné, takže aj behom nich som sa celkom bavil. Čo sa týka humoru, je ho tu plno a síce väčšinou mi moc nesadol, ale aspoň ani raz neupadne do neznesiteľnosti a pár dobrých situácií a nápadov sa tu predsa len nájde. Herecké obsadenie je na tom dobre, Chow Yun-Fat to už síce miestami trochu preháňa, ale aj tak ma väčšinu času bavil, nesklame Nicholas Tse, ktorý tu predstavuje svoj štandard, poteší sympatické ženské duo Kimmy Tong Fei a Jing Tian, Michael Wong ako policajný dôstojník, nesklamali ma ani záporáci, jedine ten Chapman To mi tu moc nesedel. Réžia a technická stránka nie sú zlé, slušná vizuálna stránka, celkom aj veľkolepé prevedenie, ale pôsobí to až moc moderne, pričom v tomto prípade by som ocenil skôr klasickejší štýl. Z tejto série som videl iba prvý diel, ktorý bol podstatne lepší po všetkých stránkach, ale zase nie som ani výraznejšie sklamaný, na jedno pozretie je to obstojná zábava s viacerými obľúbencami. 59% ()
Pamatuji doby, kdy byly drogy v Hong Kongu lepší. Nevím, jestli šlo ještě o nějaké anglické zásoby, ale ve chvíli, kdy se k některým scénáristům a režisérům dostala čínská směs, kterou pravděpodobně někdo nastavuje nehašeným vápnem, šla spousta věcí do prdele. Jing si toho tentokrát šňupnul víc, než jsem schopný strávit. Vždycky vytvářel podivné kombinace, pro Evropany trochu... řekněme... nezvyklé, ale čtvrtý (i když spíš sedmý, možná devátý...) Bůh gamblerů je jako ošklivější dítě křečka, kterého znásilnila Godzilla. Drsné scény, slapsticková komedie, digitální pseudohumorné sračky, to vše se míchá do guláše, ze kterého by pejsek kočičku nejdřív vykuchal a pak se oběsil na jejích střevech. Stephen Chow dobře věděl, proč zdrhnul do Ameriky. Omluvte mě, jdu blejt. ()
No tak to je bída. Není to vtipný, není to ani moc akční a ani Chow Yun-Fat nedokázal tenhle snímek zachránit od naprosté zbytečnosti a nudy. ()
Reklama