Láska je nemoc, tak to tvrdí vláda. Vědci jsou schopni lásku odstranit ze životů všech lidí. Vláda požaduje dobrovolné podstoupení léčení po dovršení osmnácti let. Lena (Emma Roberts) se na léčbu strašně těší. Jenže několik týdnů před léčbou samotnou se......zamiluje. (Terva)

Rosaviva

Nebyla jsem příznivcem aby z Deliria vzniknul seriál, podle mě je to materiál na film, ne na seriál. Každopádně když jsem viděla, že obsadili do hlavní role Emmu Roberts, řekla jsem si, že to třeba nebude tak špatný jenže pak jsem se dozvěděla, že obsah celé první knížky hodlají nacpat do JEDINÉHO čtyřiceti minutového dílu (netuším kdo to vymyslel), a už mi bylo jasné, že bude zle. Každopádně jsem byla rozhodnutá tomu dát šanci a byla jsem i docela zklamaná, že to Fox nakonec zrušil po pilotu. Rozhodně jsem se ale docela těšila, respektive jsem byla zvědavá, jak ten pilot bude vypadat a tak nevím. Takový průměr. Rozhodnutí narvat celou knihu do jednoho dílu (a přimíchat tam ještě trošku druhé) je naprosto nepochopitelné. Celé to bylo sice nacpané akcí, ale bylo to naprosto neuvěřitelně zrychlené a dost věcí tam bylo úplně jinak. Lena s Alexem se víceméně potkají a on jí tak během pěti minut už říká, jak ji miluje, strašné. Navíc prostě Jeanine Mason byla jako Hana příšerná. Nic proti ní jako herečce nemůžu namítnout, protože jí neznám, ale zoufale se na tu roli nehodila a kdyby to pokračovalo, tak bych jí asi těžko zkousla. Každopádně si myslím, že kdyby si to rozvrhli něják jinak a nenacpali všechno do pilotu, ale třeba co knížka to série a tři řady by byli až až, tak by to nemuselo být jako seriál zase tak špatné, bohužel tohle fakt nevyšlo, slabé 3* ()

IZFNP

Povedať, že prvý diel spracováva prvú knihu by bolo značne nadnesené tvrdenie. Prvý diel sa knihou maximálne tak inšpiruje, pri čom z nej zanecháva minimum, dokonca nie ani povahu hlavnej hrdinky. Celé je to zmätené a nezmyselné a keby deň dozadu nedočítam knižné Delirium, mám z pilotu akurát tak znechutený pocit, že som videla niečo naprosto zbytočné. Takto som si musela domyslieť 90% príbehu a celú motiváciu postáv, ktorá inak postrádala logiku. Spracovať knihu do formy seriálu bol vhodný krok, ale výsledok je katastrofa. Predloha by sa síce dala skrátiť na polovicu, ale zase 40 minút by nedokázalo poriadne pokryť ani prvé kapitoly. Konceptu tak chýba akákoľvek mytológia či potenciál a napokon je dobre, že FOX projekt ukončil. ()

JohnCZ

Antiutopické teen sci-fi založené na v dnešní době poměrně oblíbeném tématu zakázaných lidských emocí? Hell yea! Emma Roberts v hlavní roli? Hell yea! A že Fox (typicky) seriál odpískal hnedka v zárodku? Fuck no! Pilot je rozhodně zajímavej, nikde se dlouho nezdržuje a divák se rychle zakousne do děje. Trošku tomu chybělo propracovanější pozadí, ale věřím, že to by se rozvíjelo postupně. Už jen na to, proč má americká vlajka několik pruhů černých namísto červených, bych velmi rád znal odpověď. ()

Wajny13

Tak tohle mě fkt rozčíllilo! Jak mohli z tak dobré knihy "vytvořit" tohle - celý film resp. seriál byl uspěchaný, téměř nic nevysvětlil, všechny zajímavé a romantické scény z knihy ve filmu chyběli a nahradili je uspěchané a neprocítěné scény, u kterých jste nevěděli jestli se máte smát nebo brečet (nad tou hrůzou). Jediné pozitivum vidím v obsazení Leny a Alexe, kteří mi docela sedli. 1* ()

Silencia90

Emmu mám ráda, i ostatní herci byli sympatičtí. Hana fajn, ale úplně jiná, Alexe jsem postupně přijala, i když byl taky změněný, zato Julian byl tedy přesný! :) Ale nelíbilo se mi, jak se to odchylovalo od předlohy. Podle mě až moc. Takže mě snad ani nemrzí, že to stopli. Jednou by to mohli natočit pořádně. ()

• Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Knižní příběh Lauren Oliverové, podle které je film natočen, je trilogie. Druhá kniha se jmenuje "Pandemonium" a třetí má název "Requien". (Terva)