Bohovia sa museli zblázniť

• Česko Bohové musí být šílení (viac)

V púšti Kalahari žije kmeň „ľudí z buše“ v tichej harmónii s nehostinnou prírodou. Civilizácie sem doposiaľ nevstúpila a prelietajúce lietadlá sú považované za podivných vrčiacich bohov. Jedného dňa vyhodí pilot práve tu prázdnu fľašu od Coca Coly. Ľudia z buše sa pokúšajú oslavovať tohoto posla bohov, ale miesto očakávaného dobra prináša fľaša do kľudného života len nesvári a rozkol. A tak je Xi, ktorý ju objavil, vyslaný kmeňom na koniec sveta, aby tam nešťastný predmet bohom vrátil. Xi sa na svojej dobrodružnej ceste stretne s novinárkou Kate, mikrobiológom Andrewom, ale aj s čiernymi teroristami. Tento film bol divákmi na celom svete prijatý ako majstrovská komédia, s nápaditými gagmi, ktorú si nemožno nechať ujsť. (TV Markíza)

Santyzul

Pro mě naprosto odzbrojující směs grotesky, dokumentu, vzdělavacího pořadu a v neposlední řadě i společenské satiry (ano i tak se to dá vnímat) která a to je toNEJDŮLEŽITEŠÍ i po letech( což se o mnoha jiných nedá říci) neztrácí nic ze svého kouzla a umění rozesmát. ()

Vonter

Výživná africká komedie namíchaná samotnými stromáky.... vlastně rostliňáky. Taky ne. Chci říct křováky. Ano křováky a inspirovaná pradávnými hrdiny křováckých němých grotesek. Ajajaj. Měli křováci pradávné hrdiny němých grotesek? Kdo ví? Každoprdně se jedná o velice osobitou a zábavnou taškařici a nebýt některých slabších pasáží a pár vyloženě hluchých míst, vysloužil by si Xixao bůra. ()

Krastom

Díky Xi Xaovi si člověk uvědomí, že jsou na světě důležitější věci, než peníze a že nejšťastnější člověk je pravděpodobně ten, kdo nepotřebuje ke štěstí víc, než zdravou rodinu. ()

andykanadan

Asi najšialenejšia komédia, ktorá sa odohráva v mojej dlhé roky obľúbenej krajine - Botswane. Film možno nazvať aj "stretom civilizácií", kedy do džungle z jasného neba padne fľaška Coca-coly... Film je dobrodružný, trochu aj prírodopisný (zvieratá, africká krajina) a neskutočne uletený. ()

andydufrsn

Svého času naprostý hit! A podle mého je to hit do dneška. Afrika zde působí celkem odlehčeně, ale v komedii to tak má být. Střet neposkvrněného domorodce s civilizací je nádhernej a vytváří množství komických až groteskních scén! Nejlepší jsou dva, karbanu propadlí, teroristé! ()

OtokPag

Parádní zábava z časů, kdy byla Afrika ještě "v pořádku". Pominu-li úžasné křováky, tak Landrover a jeho šílený řidič jsou ve filmu prostě super! ()

Korpy22

Naprosto nevtipný, rasistický film, který se absolutně ztratil v čase. Příběh o tom, jak domorodým lidem spadne z nebe láhev od Coca-Coly mi nepřijde jako dobrý námět a o to horší je scénář a samotné zpracování. Zřejmě jsme nepochopil humor tehdejší hollywoodské produkce. ()