tompaulman

Průměrný nenáročný seriál pro líné večery. Jsou v něm detektivní příběhy, proti kterým je Komisař Rex kvalitní dílo. Hlavní hrdinka Abe Haruko, génius v předpovídání počasí, pomáhá bezradné kriminálce vyřešit každý případ díky svým znalostem o počasí, což mi už ve druhém díle začlo připadat trapné. Seriál dělá zajímavým především tajemná a chladná osobnost hlavní hrdinky, a taky originální námět. Člověk by ani neřekl, co všechno se dá vysvětlit pomocí meteorologických anomálií. ()

Zíza

Ze začátku jsem si říkala, že je to pěkná ptákovina hodící se spíše do anime, ale i když to mělo jen 9 dílů, pomalu jsem si to tak nějak zamilovala a bavilo mě to. Hezky jeden týden jeden díl. Bylo to ujeté, ale zároveň hrozně milé a charaktery nebyly tak otřesné, jak se mi na první pohled zdálo, že budou. Hezky mě to zabavilo, se slečnou vím-o-počasí-vše i s ostatními to byl nakonec velmi příjemně strávený čas. Odpočinková nenáročná "detektivka" s počasím navrh. Konec byl sice trochu divný, asi moc japonský, ale tak co se dá dělat, na druhou stranu byl i výrok slečny Abe docela šokující. Navíc ani šablonovitost epizod nevadila. Jako úsměvný seriál k odpočinku mohu doporučit. ()

Lex.San

Otenki Onee-san jsem si pustil hlavně kvůli Takei Emi. Plus jsem měl chuť na nenáročnou záležitost, tak jsem sáhnul po detektivce s motivem počasí.*** Chvíli jsem si musel zvykat na Haruko, ale protože její postava byla zvláštní, nikoliv protivná, tak jsem se s ní srovnal celkem rychle. Aoki-san byl jako vyšetřovatel též příjemně snesitelný a spolu s patologem tvořili pěknou trojici. Do příběhu pěkně pasovali i lidé z televizní stanice se svými umělými úsměvy.*** SPOILER: Tak trochu jsem doufal alespoň v malý náznak romance, ale bohužel. Na druhou stranu by to nebyla ta pravá Abe Haruko, že?*** Doprovodná hudba byla více než poslouchatelná.*** Takže ve výsledku dávám 3*. Jen ten konec byl takový, že já, jako divák, doufal v něco jiného. I tak doporučuji, s Otenki Onee-san to byl příjemně strávený čas. (7/10) ()