Dumbo

Když paní Jumbová poprvé uviděla své malinké sloní mládě, okamžitě se do něho zamilovala. Ostatní se ale Dumbovi začali posmívat, protože měl velké uši. Ať dělat, co dělal, pořád to nebylo lepší. Pak ale potkal přítele, myšáka Timothyho, se kterým překonali všechny nástrahy a překážky. (oficiálny text distribútora)

lamps

Slabé. Přestože mám rád tyhle Disneyho klasické výtvory a toleruji jejich orientaci na dětské publikum, Dumbo mě zklamal jak z pohledu dítěte, který jsem se zuby nehty snažil nasadit, tak i z perspektivy vyzrálejšího filmového fanouška, kterému už jen roztomilé postavy, veselé písničky a primitivní příběh prostě ke štěstí nestačí. Díkybohu, že to trvalo jen těch 60 minut. 60% ()

papadoce

Mne sa ponúkajú dva pohľady na pôvodnú rozprávku z roku 1941. Ten prvý je genialita animácie. Keď sa na to dívate a uvedomíte si rok výroby, tak mnohí animátori takú úroveň dnes nedosahujú ani náhodou. Tu nie je čo vytknúť, práve naopak. 5 hviezdičiek jak oči. A potom je tu druhý pohľad. V Dumbovi sa vlastne dívame na otrocký život zvierat v zajatí cirkusu. Malé stiesnené vagóny, reťaze na nohách, biče, nezmyselné namáhavé čísla pre pobavenie idiotov. Hej a potom je tu ešte šikana a ponižovanie z dôvodu inakosti. Týmto by Disney dnes teda nezaujal. Asi budem nespravodlivý zato, že kvôli tomu znížim hodnotenie, ale mne sa proste téma absolútne nepáčila. Iste bola tu aj čistá a nezištná materinská láska, alebo úprimné kamarátstvo dvoch “lúzrov”. Ale len slabá náplasť na to všetko zlé. Dám teda celkové štyri. ()

studiobadguy

Čtvrtý film je na světě a je to bombový. Takhle to vypadá když vše vyjde na výbornou. Tenhle film má všechno skvělé. Animace je opět úžasná. Děj je skvělý a hodně emotivní. Je v tomto filmu opravdu vidět jak se projevuje šikana a jak se chovat k někomu když je jiný. Jediné mínus je že film je moc krátký a některým věcem se nevěnujeme tolik. Dumbo je opravdu výborný a dávám mu 96% (5 hvězd z 5). ()

Han22

Pokud nepočítám hudební úlet Fantazie, tak Dumbo je první Disneyovka, která není podle klasické pohádky. Příběh je jednodušší, stejně jako animace. Je to v podstatě jednoduchá záležitost o sluněti s velkýma ušima, který uprostřed cirkusu hledá své právo na štěstí. Potěšila mě animovaná psychedelická část, překvapilo kolik emocí se dá vyjádřit obyčejným chobotem a pobavily různý narážky na svět (slonice ala pavlačové drbny, vrány ala černošský big band). Je to pěkná pohádka, ale ne na 5*. Animovaný film roku 1941. ()

LuiCJ

Pôvodný príbeh od manželov Helen Abersonovej a Harolda Pearla som nečítal. Bolo vydaných iba niekoľko výtlačkov s názvom Dumbo, the Flying Elephant avšak nikdy sa táto 36 stránková kniha neuchytila. V súčastnosti je k nej veľmi ťažké sa dostať (ak sa vôbec dá) a tak nám zostáva sa na film pozrieť z toho hľadiska, že aj keď sa údajne líši od predlohy, stále sa jedná o veľmi hodnotné dielo. Dumba mám rád aj ako film, ale aj ako postavu. To ako tvorcovia dokázali pomocou zábavnej a nie prepracovanej animácie vyrozprávať je fascinujúce. Áno, keď sa tak na to pozriete, animácia je síce veľmi pekná, farebná, no nejde o nič prevratné, dychberúce. Aj napriek tomu to však funguje. Film má 64 minút a z toho nemalú časť tvoria pesničky, keďže sa jedná o muzikál. Tie mám veľmi rád, hlavne veľmi silnú Baby Mine. Jedná sa o dosť silný film. Krásne ukazuje fungovanie rodinného puto z iného uhla pohľadu a práve preto sa veľa divákov vie s týmto dielom stotožniť. Ja tam patrím tiež. V tých rokoch (40 roky 20. stor.) to veru v USA a zvlášť v Disney nemali ľahké. Druhá svetová vojna bola v plnom prúde a v študio prebiehalo niekoľko štrajkov (tesne pred vydaním filmu). Avšak aj napriek tomu všetkému sa filmovému štábu podaril vytvoriť veľmi jednoduchý, milý a emocionálne veľmi silný rodinný film. Pre tých čo by viac zaujímal vznik, história a detailnejšia analýza filmu, odporúčam verziu s audiokomentárom režiséra Peta Doctera, historičky Pauly Sigman a filmára Andreasa Deju. ()

• Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)