I po smrti svého zakladatele si Studio Walta Disneyho snažilo udržet svůj náskok na poli animace a v pravidelných intervalech vyrábět celovečerní animované filmy pro kina. Náměty těchto produkcí byly klasické i moderní pohádky a také známé příběhy z historie. K nim patří legenda o Robinu Hoodovi, anglickém zbojníkovi ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával. Disneyovští tvůrci pod vedením známého režiséra a producenta německého původu Wolfganga Reithermana (101 dalmatinů, Kniha džunglí) známý příběh zpracovali v roce 1973 se zvířecími hrdiny – lišákem (Robin Hood), lvem (princ Jan), medvědem (Malý John), jezevcem (bratr Tuck), vlkem (šerif z Nottinghamu) a dalšími. Každá správná disneyovka obsahuje písničky a nejinak je tomu i tady – jedna z nich, nazvaná Love, byla dokonce nominovaná na Oscara. A celý soundtrack filmu byl poctěn nominací na Cenu Grammy. (Česká televize)

honajz2

Je to takové dost dětské. Ale v takové míře, že mi to nevadí a naopak se mi to líbí. Sice bych uvítal lepší děj, míň cucání palce a míň písniček (ačkoli se mi jedna líbila), ale jinak už nemám co vyčítat. Je to pěkná a milá pohádka, se sympatickými postavami, rozumnou stopáží, taky jsem se u ní nenudil a pár vtipných (groteskních) scén se tam taky našlo, takže za mě celkem spokojenost. Mohlo to vypadat samozřejmě líp, ale i tak to funguje. Slabé 4* ()

Streeper

Tahle pohádka mně ale vůbec nebavila a to vážně vůbec ničím. Nic mi nepřišlo vtipné, zajímavé, či napínavé. Navíc o téhle pohádce jsem se doslechla teprve nedávno, takže zřejmě není tak známá a u mě zapadá do podprůměrné Disneyovky, která neměla co nabídnout než upravený příběh o Robinu Hoodovi. ()

C0r0ner

Asi už jsem ten samý příběh viděl v moc verzích, takže mě tahle varianta kdovíjak nenadchla. To disneyovské ladění je sice hezké, postavy jsou sympatické a dětem se to určitě bude moc líbit, ale pro dospělého je to přece jenom dost infantilní. Na vypnutí hlavy ale super. 65% ()

uiu

Tuhle pohádku jsme měli doma na videokazetě a daboval ji jeden člověk. To je nejsilnější zážitek, který si pamatuji. Co se týče děje, tak vím, že jsem tento příběh neměla moc ráda a jako dítě mě některé animované výjevy děsily. ()

Diego

V porovnání s ostatními filmy z té doby, graficky odfláknuté. Velmi dětské a připomínalo mi to spíše scénky Looney Tunes s Médou Bedou dohromady, než celovečerní film od Disney. Pro mě to nemělo ani nostalgické kouzlo. ()

hroubek

Čekal jsem více. Mám rád staré Disneyho pohádky a byl jsem zvědaví, jak bude vypadat v jeho podání samotný zbojník z Sherwoodského lesu. Samotný film je dost hravý a má dobré nápady a pořád se tam něco děje. Problém je, že mě to tolik nechytlo a místy jsem se trochu nudil. Fakt jsem se těšil a o to více mě to mrzí, že mi to tolik nesedlo. ()

vyfuk

Disney opět utočí v jiné kultovním a slavném příběhu. Opět po svém. Jako bajka. Pro děti. Samozřejmě mluvíme o dobrém filmu. Pro mě osobně málo epický a nějak extrémně zajímavý, ale stále jako milé filmové dílo. ()

Ironfood

V podstatě jediné, co zaujalo a pobavilo, byla dvorní dáma. Humor nenápaditý a primitivní, příběh fádní - nemá žádné tempo ani nějaké napětí - a písničky (alespoň v české verzi) taky žádná sláva. ()

Sdoom

Robin Hood patří spíše mezi průměrné filmy studia Walta Disneyho. Děj je hodně jednoduchý, v podstatě by se dal shrnout do pár vět. Postavy jsou i na animovanou pohádku až příliš extrémně černobílé. Ale jinak je to docela svižné, s povedenou hudbou, celkem vtipné a rychle to uteče. Průměrné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Han22

Tak ani druhý animák z roku 1973 mě extra nechytl. Disney nebyl moc ve formě a tak bůhvíproč natočil stokrát natočený příběh Robina Hooda se zvířátky jako třeskutě vtipnou komedii. Pár scének z legendy, pár animákovitých honiček, ultradementní princ Jan mlátící po hlavě hada a prakticky nulové napětí, příběh nebo nějaký pocit hezké pohádky. Párkrát jsem se zasmál (tlustá slepice hrající americký fotbal, ghetto dialogy), finále je i mírně napínavé, ale celkově tohle je animák opravdu pro nejmenší. ()

farfalla

21. animovaný celovečerní film ze studia Walta Disneyho, vychází z anglické legendy. Přiznává však americké zpracování. Značná část herců, kteří namluvili postavy ve filmu, byli Američané, kterí se proslavili ve westernových filmech. Potulního zpěváka kohouta Alan-a-Dalea namluvil folkový zpěvák Roger Miller, medvěd Little John nazývá Robina Hood Rob a prince Johna P.J., stráže-nosorožci se slepicí Lady Kluck hrají americký futbal. Příběh je humorný, má dobrý spád, animace je na úrovni. ()

Ripley

Překvapivě neinfantilní vtipná Disneyovka s tradičně kvalitním dabingem,která pobaví i dospělé.Animace je stejná jako např. u známější Knihy džunglí,na které se podílel stejný režisér. ()

merigieren

robin hood se zvířátky, prakticky šlo jen o vikreslení zbojníka, první část, chudoby druhá, roztomilých dětí a krásné mariany a na konec represe od zlého bratra krále. Výsledkem byl velký útěk z vězení. Nějak mi tam chybělo něco vtipného, připadalo mi to moc vážné a strohé... ()

rublik05

Příběh Robina Hooda, zasazený do zvířecího prostřední, to samo o sobě zní velmi lákavě. Nicméně až na místy povedenou hudbu jsem byl velmi zklamaný. Postrádal jsem charismatické postavy, lepší děj a celková atmosféra na mě moc nezapůsobila. Animace, na tu dobu jistě bezkonkurenční, působí dnes již velmi vtipně a asi nemá cenu ji nějak více rozebírat. Celkově mi Robin Hood přišel dějově velmi prázdný, prakticky divákovi nemá co nabídnout, krom dnes již zažitých pohádkových klišé a nějaké té chytlavé písničky. Očekával jsem daleko víc. Jednoznačně jedna z těch velmi špatných pohádek od Disneyho. 2/10. ()

studiobadguy

Od tohoto filmu jsem nic moc neočekával ale dopadlo to celkem dobře. Animace zase o krok postoupila což je velmi milé potěšení. Příběh Robina Hooda asi všichni známe. Robin Hood okrádá bohaté a dává chudým. To co musím vyzdvihnout je Robin Hood který je naprosto dokonalá a sympatická hlavní postava a celí film mu budete fandit. Nevím co dál říct, 80% ( 4 hvězdy z 5). ()

Maniik88

Rozprávka pre najmenších. 4 ročný syn mal rodosť zo zvieratok a vtipných scénok. Ale žiadna iná pridaná hodnota tam nie je. Aj graficky by to mohlo byť zvládnuté lepšie. Príbeh veľmi jednoduchučký. Ozaj pre najmenších. ()