Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

Askaneli

Zdá-li se Vám řecká mytologie (a vlastně nejen řecká) příliš vágní a máte-li malou tvůrčí fantazii, zato velkou sebedůvěru, stále ještě existuje šance, že Vás a Vaše tři retardované kumpány vezmou jako scénáristy k nějaké pompézní audiovizuální komerční sračce. Nejinteligentnějším krokem tvůrců se nakonec jeví jakákoliv absence krve a nahoty, což může docela slušně stáhnout věkové omezení dolů, není proto třeba nechávat svůj prepubertální potěr doma. Jinou věcí samozřejmě je, nakolik taková blitka ovlivní duševní růst daného nedospělce. Potáceje se na hraně mezi jednou hvězdou a odpadem, nabízí film tento unikátní příběh: zlej král s neukojitelnými imperiálními ambicemi dobyje město svýho souseda. Manželce zlýho krále se to nelíbí, tak se nechá zbouchnout nějakou pochybnou entitou (vizualizace ve filmu připomínala epileptický záchvat) a vyplcne budoucího bijce, kterej se má jmenovat Herkules, ale všichni mu říkaj nějak od A (mrkněte na wikipedii). Z A se stane urostlá oteklá blondýna, která si užívá pravidelné depilace exponovaných částí trupu a končentin, samozřejmě s ponecháním decentního sestřihu porostu na svém mongoloidním ksichtu. Tato blondýna se zamiluje do jiné blondýny, která však má dělat manželku áčkova staršího nevlastního bratra. Áčko a bloncka chtějí vzít roha, to však nevyjde. Áčko pošlou na bojovou misi do zámoří, ten však slíbí, že se vrátí. Mise se nevydaří a A skončí jako bojový votrok. Pak si chvilku hraje na Russela Crowa po celým středomoří. Samozřejmě si vybojuje svobodu. Samozřejmě se vrátí do Řecka a rozjede to v guerillovém stylu. Samozřejmě ho chytnou. Ho zbičujou a zabijou nějakýho geronta, kterej mu kdysi dělal chůvu. To ho nasere a zahraje si na Samsona. Pokračuje v partyzánštině. Pak v čele lůzy a dezertérů táhne na hlavní město. Nakonec stane s partou poskoků před královským palácem, kde se nechá takticky obklíčit, pravděpodobně dle logiky "jsou před námi i za námi a nalevo i napravo od nás. Teď už nám neutečou". Je to pěkně popiči, tak se obrátí s prosíkem k nebesům a jeho entitický fotr se teda smiluje a nabije mu meč bleskem. Nekecám. Chvíli tam s tím mává. Nepřátelské řady se rozpadnou jako divákova víra ve slušnou zápletku. Pak si dojde pro zlého krále. Do toho se vmíchá všetečnej nevlastní starší bratr, kterej má za rukojmí výše zmíněnou bloncku, kterou si měl brát a kterou Herkules miluje. Nezabije ji, pokud Herkules nezabije zlýho krále. Bloncka dostane sebedestruční náladu a kudlou, kterou jí Herkulův nevlastní bratr drží pod klíční kostí (!!!) se propíchne, čímž propíchne i nevlastního Herkulova bratra. Fakt, nekecám. Herkules pak zabije zlýho krále. Povalí ho na zem, ale nepoužije meč, který používal během bitky, ale zapíchne ho jakýmsi pižlátkem, co vytáhl z boty. Asi mi něco uteklo, ale znova na to čumět nebudu. Bloncka ten vlastňák přežije a uzná za vhodné se reprodukovat, takže nakonec se naskytne pohled na šťastnou blonďatou rodinku. Konec, titulky, rychlé odběhnutí na balkón nadýchat se čerstvého vzduchu. Skvělý večer. Poznámka: shrnutí obsahu dle Bontonfilmu (viz Obsah) dostává po shlédnutí filmu zcela nový odstín ironie. () (menej) (viac)

fabregas1 odpad!

Vůbec se nedivím, že do kin přichází nový Hercules přesněji Hercules: The Thracian Wars, protože po téhle tragédii jménem Herkules:zrození kokota si musí udělat holly novou reputaci. U tohohle filmu věřte slabému hodnocení, tady je to jasé. Velká škoda Scotta Adkinse. Asi nejvíc k smíchu je lev na kterého asi zapoměli a rychle ho šli koupit do hračkářství pompo :))......Trapárna. ()

Maarty86

Původně jsem film měl v plánu zhlédnout jen ve 3D, kvůli případným efektům. Nakonec padla volba na 2D verzi za asistence zbytku rodiny. Za mě už nikdy víc, film působil dojmem laciného tv seriálu, sympatickou nebo dobře hrající postavu byste v ději nenašli. Z legendy o Herkulovi nemá tento snímek prakticky nic. Mám rád Řecké báje a pověsti, asi proto tohle sebeobětování a zárověň o to větší zklámání. Ztráta času, vkládám naděje do Herkula v hlavní roli s Rockem - 20% ()

sha.piro

Tolik chyb ve střihu i nelogičnosti v ději jsem ještě nikdy nikde neviděl. Tohle snad ani nemůžou tvůrci myslet vážně. Jediné, co se dá na tomto snímku hodnotit kladně je Liam McIntyre a Kenneth Cranham. Film 20% ()

ANATHREIUS

Velmi stěží jsem film dokoukal. tuto tématiku hltám plnými doušky, takže o to víc jsem pak kritičtější a zklamanější. letos v létě 2014 přichází další herkules, ale laťka rozhodně není nasazená vysoko. Dle mého názoru nestojí film ani za jedno shlédnutí, bohužel. ()

Cubah

Třístovkovitější než pokračování třístovky. Renny je dobrej filmař, ale pořád si vybírá (nebo píše) naprosto debilní scénáře. ()

zekon odpad!

WTF?!! Tam asi není víc co dodat, 24min. a chtělo se mi zvracet. Zprznění legendy, nic víc. Tam není nic dobré, i styl soubojové kamery je nechutně zkopírovaný. Chjo.......taková ztráta času. ()

teseth odpad!

NESKUTEČNĚ DEBILNÍ A IDIOTSKÉ!!! Víc k tomu už snad ani nejde říct, protože toto nemůže splňovat ani označení TV film. Vypadá to spíš jak kdyby nějaký amatérský retard dostal prachy a on si řekne co kdybych si natočil film. Spatlá scénář a pak se ujme i jeho zvěčnění kamerou kde posere co může, protože takhle odfláknutou práci jen tak neuvidíme. Co je ale na tom všem to nejhorší je herecké obsazení, které je naprosto trystní. Banda bezďáků by to zahrála líp! Nechápu jak někdo mohl do tohoto projekt dát svoje prachy. ()

Luke_1

Tak jako, příběh celkem obstojný, herecké výkony jakštakš..Ale celé to pokazili scénou s bleskovým mečem. Takže bohužel, mě film moc nenadchnul. Dávám ubohé 3 hvězdy a to je možná ještě luxus. ideální tak na nudné, deštivé odpoledne, jako je to dnešní. ()

gael83 odpad!

Velmi špatný film, ať už herecky tak po technické stránce, chvílemi to připomínalo produkci kanálu Hallmark. Tohle fakt nevyšlo. ()

montel

Královna Alcmene (Roxanne McKee) přivede na svět nemanželské dítě, syna boha Dia, Hercula (Kellan Lutz). Král Amphitryon (Scott Adkins) ví, že Hercules není jeho syn a také se tak k němu chová. Upřednostňuje svého jediného syna Iphiclea (Liam Garrigan) a chystá se jej oženit s dcerou svého nepřítele, kyperskou princeznou Hebe (Gaia Weiss). Jelikož jsou ale Hercules a Hebe do sebe zamilovaní, pošle král Hercula na nebezpečnou výpravu do Egypta s velmi slabou armádou. Zde padne Hercules do zajetí a svůj život si musí vybojovat v aréně. Jakmile si Hercules vybojuje svobodu, shromáždí armádu, aby vybojoval zpět vše, co mu bylo právem odepřeno...Moc jsem se na tento film netěšil a odkládal jej, ale pozor. Není to tak špatné jak recenze ukazují. Jistě Kellan Lutz není asi tou nejlepší volbou na roli Hercula, protože si jej spousta lidí zaškatulkovala v sérii Twilight, ale nad tím jsem já mávnul rukou a i když film má své nedostatky v podobě scénáře i střihu, já se celkem dobře bavil. Měl jsem sice chvílema pocit, že se dívám na směsici Gladiátora, 300, Tróji a Spartaka, ale to vše se podařilo skloubit dohromady a nebýt toho debilního bleskového meče na konci, byl bych spokojen daleko více. 55% ()

assassinGH

Tak toto tu už dlho nebolo. Máme rok 2014 a tento film je točený ako pôvodný súboj titanov. Výrobcovia sa tak moc snažili zrobiť z Herkulesa poloboha vo všetkej nádhere, ale namiesto toho natočili prečačkanú hovadinu ktorá sa môže predávať vo vydaní "Levné DVD". Hercom som neuveril ani vetu z toho scenára napísaného na toaleťáku. Jediné plus tohto filmu je vymakaná choreografia boja. Keby som trpel nespavosťou tak by som si určite pustil tento film, pri ktorom by som už konečne zaspal. ()

MakinaB

Tak jediné co je na tomhle filmu skvělé je komentář Verbala, u kterého jsem se dvacet minut řehtala a až pak vypotila tuhle recenzi. Musím říct, že naprosto souhlasím. Kdo má o mythologii aspoň základní znalosti u toho brečí a škube si vlasy. Na Lutze se nedalo dívat ani v Twilight a tady už to tuplem nejde, jeho infantilní úsměv mě rozčiloval celou dobu a musím se přiznat, že ani nevím jak to skončilo, protože ten chlap byl prostě až moc "boží" Chuck hadra. Jedinej kdo by měl být pochválen je Herkulův bratr, protože zahrát takovýho blba chce vážně umění. Pokud žehlíte nebo uklízíte, nebo si jen chcete prostřelit hlavu je to rozhodně zábavnější trávení času než tenhle film. ()

Bull2

Cháska. Normálně cháska tihle komentující. Hercules neměl být jednička mezi filmy. Neměl být ani lepší než jeho konkurenti, ale i přes ohraný příběh a podivné herce je to něco, na co se dá dívat. A sakra dost dobře. Souboje jsou dobře sehrané, film má spád, který jde kupředu velkou rychlostí a dobře se na to dívá. Není to lepší než Spartacus (který tu mimochodem také je), ale slušně mu sekunduje. Božské efekty přijdou v pravou chvíli a nepřesytí. Už nehodlám dávat na komenty a hodnocení k filmům. Tohle je pro mě důkaz a to věřím v obě možnosti, že buď nepoznám dobrou věc, i kdybych o ni zakopl, nebo lidé dávají na první vjemy a jsou k smíchu. A to se mírním, ne jako někteří nadávající ****. ()

Majxi

Další pro mě nezajímavý film, který se snažil velice napodobit filmy jako Válka Bohů, Hněv Titánů atd. Kromě snad bojů tam bylo vše umělé. Pro mě nezajímavý film bez většího příběhu nebo zápletky. Žádné Božské stvoření ani mýtické stvůry ve filmu nehledejte a jen čekejte na konec. Mě film nezaujal. 2* ()

mmajjkii odpad!

Konina na n-tou, POZOR!!! INteligentnímu životu na zemi nebezpečno, dakotskej pořízek v hlavní roli naprosto nesympatický, vůbec se nelíbil a už tak zkažený film úplně dorazil. Ono vůbec herecké výkony a samotný výběr herců stál za nic, akorát snad S. Adkins ušel. Kdybych nezkoušel 3D na nové televizi ani bych to nedokoukal, a i tak mi to dalo zabrat DD. Rozhodně bych tenhle film nedoporučoval nikomu. IMDb 1/10 ()

Ginnidlo

Kdybych během sledování tohoto filmy nehodnotila filmy na CSFD, musela bych prohlásit, že to byla naprosto zabitých 90 minut zpomalených munchkinovských scén, kde se svalnatí chlapy snažili létáním vzduchem napodobit hlavního hrdinu z filmu Mstitel s píšťalou. Kamera si sice vyhrála, ale to bylo jediné. Film degradoval Herkula na měkosrdcatou slečnu s testosteronem. Kamera dostává jednu hvězdičku ()

Jessica_Biel odpad!

" Dámy a Pánové, a cenu za Odpad roku si odnáší film .... Herkuleeeees, Zrození legendy.To byla taková slátanina, hovadina a nuda, že jsem se asi desetkrát přistihnul , jak raději koukám ven z okna než na monitor ( teď si uvědomuji, že pohled z okna byl daleko lepší). Dlouho jsem přemejšlel, kde zase vyhrabali toho Super herce, a on to rádoby herec ze Stmívání. Celý Hollywood zapomněl, že jediný Herkules byl-je- a bude Kevin Sorbič. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)