Vše o vaření

(relácia)
Publicistický
Česko, 2013, 15 min

Vše o vaření bude každý všední den zábavnou a srozumitelnou formou přinášet divákům informace, rady, triky a samozřejmě recepty, které jim pomohou orientovat se mnohem lépe ve světě gastronomie.
Pořadem provází Bára Vyskočilová, která se sama chce naučit lépe vařit a dozvědět se o jídle, pití a stolování co nejvíc. „Pojďte vařit se mnou," vzkazuje divákům herečka a dodává: „Jsem normální ženská, něco uvařit umím a jsem asi tak stejně šikovná jako většina z vás, takže co zvládnu já, určitě zvládnete i vy! Krok za krokem, den po dni, se z nás budou stávat mnohem lepší kuchaři a odborníci na gastronomii, než jsme teď." (oficiálny text distribútora)

DanielaE

Ta ženská, podle které se pořad jmenuje, je zcela a úplně nemožná. Její neuvěřitelné dotazy na šéfkuchaře typu: "Není toho moc?" "Nebude to moc silné?" "Lije se nejdřív víno nebo vývar?" mě nepřestávají přivádět v úžas. Je to škoda, protože co se kuchařů týče, nejsou to ve většině zrovna šoumeni, ale umí, skutečně umí vařit. Ale ona je zcela a úplně děsná. Kuchařům 3 hvězdy, ale jelikož za moderátorku jde hodnocení do minusu, zůstávají pouze dvě. ()

Tommassi3

Dvě hvězdičky opravdu pouze za snahu.. Nikoliv však za snahu Báry Vyskočilové, která často klade stupidní otázky, za něž by se nemusely stydět pouze dvouleté děti.. Pořad o vaření, jemuž Česká televize dala rádoby cool kabátek, dokonale přes veškerou snahu komerční, blížící se nechutnostem typu Tescoma s chutí, který mu ovšem v konečném dojmu nesluší, působí sterilně a upadá do podprůměru desítek podobně nezáživných pořadů, které se pouze snaží těžit z toho boomu kuchařských show, jemuž u většiny televizního diváctva stejně hrana dávno odzvonila.. Profesionálové v podobě Václava Šulce či Radka Jakubce ví, o čem mluví, ale nedokáží ani na chvilku zaujmout.. ()

spiritus

Nekonečno krát nekonečno pořadů o vaření, všude kolem nás. Kdy už to skončí? Ta mantra vaření je v ČR skutečně neskutečná. V tomto případě to navíc smrdí silným amatérismem a neumětelstvím. Kdo se chce o vaření něco dovědět, doporučuju nastudovat práci J. Olivera. Jako inspirace ideální. Tohle to je šeď a nuda.... ()

Rejže

Ach jo :( nechci být krutá, ale tenhle pořad neměl vzniknout. Já vim, že to je dané dramaturgií a námětem, ale já sama bych si připadala blbě, kdybych měla něčím takovým provázet. Jde mi uplně proti srsti, když z Báry V. dělají naprostého blbce. Je statečná, že si to nechá líbit a neuteče z placu po první klapce. Vždycky mám pocit jako by vůbec nebyla obeznámena s tím, co se vůbec bude vařit a všechno, co se na placu řekne, bude překvapení. Špatná režie! Nemůžu si pomoci. ()

anitae

Pár vychytávek na vaření zde bylo, asi?! dobří kuchaři a jejich moudra - někdy celkem poučná. Celkem dobré mi přišlo i porovnání přípravy stejného pokrmu profíkem a amatérem. Komicky působí při nejmenším díl o krevetách a hlášky Báry. S porovnáním s komerčním Vařte jako šéf je tohle alespoň zábava.... ()