Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (35)

Krádež století (2016) (S02E07)

Spoilery! Po dvou slabších epizodách se seriál vrátil znovu v plné síle. Celkem zajímavé vyšetřování extrémně drzé krádeže s nezvykle hladkým průběhem, spousta personálních změn a konečně Kozák v čele prvního oddělení. A ten šílený závěr, to byla vskutku laskominka. V podstatě omylem se podařilo najít klíčový důkaz k úplně jinému případu, to mě pobavilo. [77 %] ()

Poslední případ (2016) (S02E08)

Spoilery! Nesmírně zajímavý případ, který byl jedinečný v tom, že snad poprvé zde k vraždě zcela chyběl jakýkoli motiv. V takovém případě je pak trošku práce k posrání pátrat po pachateli. Moc se zde nebylo čeho chytit. Souhrou obrovských náhod se později podařilo najít SPZ k hledanému Mercedesu a nainstalovaný držák na fotopast. Nakonec se ukázalo, že vrah nebyl zrovna nejostřejší tužka v penálu. Každopádně příjemné rozloučení s majorem Plíškem a jeho dlouhou kariérou. Rozhodně jeden z těch lepších dílů. [83 %] ()

Podnájomníci (2022) (S03E01)

6letá pauza je znát, vyšetřovatelé nám zestárli a část sestavy se vystřídala. Zejména slovák s nechutným přízvukem mě silně irituje a cítím, že na toho si budu zvykat dlouho. Jinak hned ze startu koukatelná epizoda, kde se střílelo do fetek, cigošů i buzerantů a nechyběla pořádná dávka humor. Účast v talk show u Karla Šípa neměla chybu a lehce předesílaná, ale stále extrémně vtipná vsuvka s pilkou byla úplně boží. [70 %] ()

Fľaša (2022) (S03E02)

Spoilery! Poměrně nenapínavý a nezajímavý případ, který nám připomněl jednu z nejtěžších zkoušek, jakou jsme museli v minulosti projít - prohibicí alkoholu kvůli těm pár chytrákům, kteří chyběli ve škole a nebyli zrovna nejostřejší tužky v penálu. Celá epizoda byla pojata takovou vtipnou až parodickou formou, a to nemyslím jen to velké modelářské zvíře, kterému v modelářském podsvětí nikdo neřekne jinak než Sharlock. Dojem zachraňoval hlavně Oldřich Navrátil, protože ono v rámci tohoto seriálu dost záleží na tom, kdo toho padoucha hraje, protože zdaleka ne každý ho hraje věrohodně a dobře. [70 %] ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Návrat starých známých ve vrcholné formě dokázal udělat s ne úplně zajímavého případu pořádnou jízdu. V rámci třetí série naprosto bez debat prozatím nejlepší epizoda. Hlavně Korejs to pořádně oživil. Jeho postava je skvěle napsaná i zahraná. Hlášky pálí ostrejma. Plíšek rovněž tradičně vynikající. Případ jako takový byl však úplně o hovně. [82 %] ()

Explózia (2022) (S03E04)

Začnu netradičně od konce tou naprosto geniální vsuvkou s kalendářem, u které jsem se málem pochcal smíchy. Já dostal před lety úplně stejný nápad a rozdal jsem svůj kalendář po rodině na Vánoce. Korejs mě první dvě série neskutečně sral, ale teď ho úplně žeru. Je to bezkonkurenčně nejvtipnější a nejlépe napsaná figurka. Samotný případ mě moc nebavil a navíc byl až nechutně předvídatelný. Tentokrát jsem během pár minut spolehlivě poznal pachatele i motiv. Poté už jsem jen sledoval, až na to ta banda volů přijde taky. K tomu mě ti příšerně hrající rákosníci neskutečně srali. [75 %] ()

Retiazka (2022) (S03E05)

Spoilery! Na tomto dílu se mi nejvíce líbilo, že byla pachatelka do určitého momentu velmi těžce odhalitelná a dokonce i ostřílený detektiv mého formátu ji nedokázal prokouknout do momentu, kdy partner roku zelená hlava bezdůvodně napráskala minulost své partnerky. Jinak Ondra Vetchý menstruuje každým dílem víc a víc a je napruženější než feministka v gay baru. Momentálně mě mnohem více baví postava Korejse, který má přeci jen barvitěji napsaných charakter a nehraje pouze permanentně nasraného vedoucího. Už si pomalu zvykám na nové tváře. Tentokrát dokonce i fajn herci ve vedlejších rolích. Cigoši nikdy nezklamou, ti mají herectví v krvi a pachatelka rovněž výborná a velmi věrohodná. Velmi syrová ukázka toho, co s lidmi běžně dělá pervitin. [70 %] ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Spoilery! Docela zajímavý případ, co se série provedených vražd týče (hlavně mě oslovila skoro až drzost pachatele), ale nijak zásadně mě neoslovil postup vyšetřování a ani se mi nechce věřit, že by za to byla odpovědná právě tahle obviněná fetka. Mezi vyšetřovacím týmem se prasklinky mění v obrovské pukliny a v podstatě mě vývoj vztahu mezi nimi baví podstatně víc, než případ samotný. [70 %] ()

Električka (2022) (S03E07)

Závěr byl naprosto šílený a docela by mě zajímalo, do jaké míry se zde tvůrci inspirovali skutečností a do jaké míry šlo o dramatizaci. Každopádně jsem se hodně nasmál. Skvělé a nečekané vyústění jednoho úžasného šprýmu a velké odlehčení atmosféry předchozího případu se sérií vražd taxikářů. Krásná ukázka, jak je někdy těžké kohokoli usvědčit bez přímých důkazů a vůbec hezky byl nastíněno samotné shromažďování důkazů. Rozhodně lepší než první část. [75 %] ()

Strihač (2022) (S03E08)

Nedovedu si představit, jak by seriál fungoval bez Korejse, je opravdu úžasně napsaný a skvěle zahraný.  Jinak pan čestný za sebe našel vskutku libovou náhradu. Neskutečně mě ta ředitelka sere. Vetchý by se měl pro dobro sboru obětovat, pořádně ji ohnout a zklidnit její rozlítané hormony. Případ jako takový nic extra zajímavého. Několik vloupaček, mezi které se připletla i vraždička. Každopádně, pachatel byl vskutku zajímavý. Krásná ukázka, že v 60 život nekončí a lze si najít i na stará kolena velmi naplňující koníčky. Moderní technologie tak trochu devastují ten lidský přístup z předchozích sériích, který dělal vyšetřování podstatně zajímavějším a divákům bližší. Začíná to být lehce odosobněné a tolik vás to nepohltí. Na druhou stranu je však fajn, že postavy prošly nějakým vývojem. A vcelku si jednotlivé epizody drží podobnou kvalitu. Zatím jsem u žádného dílu neměl erekci, ale rovněž jsem se ani vyloženě nenudil. [70 %] ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Spoilery! Příjemné osvěžení. Tato epizoda byla uchopena tak nějak jinak a moc se mi líbilo v jakém ďábelském tempu probíhalo vyšetřování. Tentokrát snad i bez návštěvy kanceláře a Korejs si vzal nejspíš dovolenou. Jinak vcelku průzračný případ o dětské naivitě, kde byl pachatel zřejmý prakticky ihned, neboť ho tak trochu vyspoileroval už samotný název této epizody a poté seriál nabízel indicie na každém rohu. Celkem mě baví sledovat i ty sociální války na pozadí, kdy se ředitelka snaží z týmu vyšetřujícího vraždy udělat cirkusovou show. Nejvíce mě však bavila spolupráce Plíška se snaživým zelenáčem. Díl doporučuji zhlédnout zejména všem, kteří plánují adopci potomstva. Připravte se na takový vděk, který snad ani nepřežijete. [82 %] ()

Smoliar (2022) (S03E10)

Spoilery! Snad vůbec poprvé jsme se prakticky ani nedověděli, jak k vraždě došlo, neboť výpověď pachatele dávala jen zblo smyslu a jednotlivé události proběhly evidentně dost jinak. Je zde krásně vidět, jak nesmírně obtížné je vyšetřovat vraždy, kde poněkud schází motiv a k vraždě došlo omylem či náhodou. Již samotný název epizody tak trochu naznačil, odkud bude vítr vát a závěrečné rozuzlení nebylo vůbec překvapivé. A paní ředitelka je pěkná píča, ale její konfrontace s Kozákem, který zamrzl ve své době, je mnohdy k popukání. Už by se měl obětovat a ohnout ji, aby se ji vrátila hladina hormonů do normálu a přemazala křivdy z minulosti. [73 %] ()

Spolubývajúca (2022) (S03E11)

Z Majdy tedy vyrostla kolosální píča. Vypadá jak nějaká nechutná emancipovaná lesbická feministka. Byl jsem moc rád, že jsem ji v seriálu dosud neviděl. Neskutečně mě tady srala, naštěstí nedostala moc prostoru. Případ jako takový mě velmi bavil. Hlavně bylo zajímavé vyobrazení  a chování mládeže v podnájmu, kde dotyční neměli mnohdy ani tušení, s kým vlastně bydlí. To bych asi ani úplně nedával. Ani tu společnou koupelnu. Hezky zamotaná a poměrně zajímavá epizoda. A to nejenom, co se případu týče, ale zásadní trhliny zažívá i vyšetřovací tým. [75 %] ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Konečně taky trochu toho organizovaného zločinu a vyřizování účtů v rámci mafiánských organizací. Případ samotný byl však docela o hovně. Hlavní housle zde hrály strukturální změny prvního oddělení a narůstající pičoismus e-ředitelky. Pod takovou neschopnou a namyšlenou krávou bych skončil asi hned první den. Krásná ukázka, jak lze snadno a efektivně zbavit oddělení personálních kvalit a dosazení party poslušných, leč mnohdy absolutně neschopných oveček. Je trochu smutné, že se takové čistky týkají i oddělení pro vyšetřování vražd. [75 %] ()

Trik (2022) (S03E13)

Velice důstojné zakončení velmi solidního českého seriálu. Snad jen ta závěrečná vsuvka s tou feministickou lesbou nemusela být. Pochybuji, že se mezi diváky našel jediný člověk, kterého by v celém průběhu seriálu rajda Majda jedinkrát zajímala. Jsem rád, že se na píču ředitelku taky uvařila ta pověstná voda. Dost mi její chování připomínalo Danušku Nerudovou, ta také měla zálibu utrácet rozpočet za předražené a nesmyslné píčoviny a celkově tam bylo mnoho paralel. Samotný případ mě znovu moc nebavil, a to zejména proto, že byl pachatel na první pohled průzračně jasný a já měl vyřešeno tentokrát dřív, než jsem se vůbec dověděl o co šlo. Ale chápu, že první oddělení nedosahuje mých kvalit a potřebovali malinko více času. Každopádně moc hezká rada do života, že rozjíždět podnikání s cigošem není vůbec dobrý nápad. Klidně bych si časem dal další sérii. [80 %] ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD