Příběh ze současnosti řeší vztah dvou bratrů, který se katastrofálně rozpadl před dvaceti lety a dodnes není narovnán. Karel je úspěšným podnikatelem v menším českém městě, Emil nosí vězeňské tetování, pracuje jako námezdní dělník a tluče se po ubytovnách. Má někde zřejmě děcko, ale posílá na ně jen alimenty. Karel má milující rodinu, ale jeho žena a dvě dospívající děti netuší nic o tom, co se před lety mezi bratry událo, děti dokonce nevědí ani o Emilově existenci. Karel potřebuje od Emila pomoc, a tak tráví Emil několik dní v Karlově domě. Co se bratrské pomoci týče, je situace, jak poznáváme z retrospektiv, komplikovaná a možná se ani nevyřeší, ale Emil se s Karlovou rodinou sblíží, zjistí, co celý život postrádal, a sám se přihlásí ke své dceři. Film se nesentimentálně a tvrdě zabývá otázkou viny a odpovědnosti. (Česká televize)

ibeh

Český TV film, který mě po dlouhé době potěšil. Výborný scénář, režie i herecké výkony. Na takové téma, dobře zpracované, bych snesla i normální celovečerní film. Některé scény by byly ještě výraznější, kdyby byly delší. Líbil se mi i otevřený konec, pro každého na přemýšlení. Jednoznačně jsem souhlasila s jednáním Emila, který měl na svůj postoj plné právo. Každý by měl nést důsledky svých činů. Opravdu milé překvapení. ()

rakovnik

Jak se stát padouchem v dětství snadno a rychle, aneb co se v mládí naučíš, to už ti nikdo neodpáře. Film o dvou bratrech z opačných okrajů společnosti ukazuje, že není vše černobílé a síla charakteru je větší, než vnímání naší osobnosti společností. Trochu mě mrzel otevřený konec, ale jinak je příběh pečlivě vystavěný, zajímavě obsazený a sympaticky přitažlivý svou upřímností. ()

zette

Povedeny televizni film postaveny na slusnem scenari. Nechybi trocha napeti, herecke vykony dobre (predevsim Dastlik a Hybnerova). Jo, na podobne TV filmy bych se v nedeli vecer vzdy tesil. ()

Šimpy

Česká televize občas dokáže nabídnout i vlastní lehce nadprůměrnou dramatickou tvorbu. Scénář mě dokázal udržet a hlavní dík patří Dastlíkovi, který dokáže zahrát velmi dobře, narozdíl od stále prkenného Matáska. ()

dr.fish

Tento příběh by byl určitě dobrý do povídkového filmu. Dvacet minut a dost. Na 70 minut je příliš dlouhý a příliš o ničem. Postavy mají dostatek prostoru, který trestuhodně nevyužívají, takže s nikým nesrostete. Hlavní hrdina je Emil je tak staršně nevýrazný, nemastný neslaný, že ho člověk prostě nemůže dát. Takže mi nakonec byla ta pointa úplně šumák a dokoukal jsem jsem se sebezapřením. Typický Nikolaev, jemuž se v posledních letech povedl jen Příběh kmotra. 45% ()

angel74

Zápletka je sice poměrně snadno vydedukovatelná, ale jelikož jde o docela zajímavý příběh zabývající se lží, vinou a trestem, tak to zase tolik nevadí. Ke kladům snímku se dá počítat i herecké obsazení. Pozornost si zaslouží zejména Tomáš Dastlík, který pojal roli Emila velmi uvěřitelným způsobem. Nelíbí se mi však podivně useknutý konec a běžné nešvary spojené s faktem, že film má přívlastek televizní. (60%) ()

Radiq

Hm, tak jako nic, no. Motá se to kolem docela zajimavyho životního příběha, sem tam se dá i trochu zasmát, ale je to typická česká televizní záležitost. Nedá se tomu nic vyloženě vytknout, herci hlavně z Ulice (ale kdo v ní nebo podobné sračce nehrál, že). Prostě těžkej průměr, kterej zazní a odezní... teda objeví se a zmizí... a nikomu to nebude vadit... ()

Skuby47

Drama nepatří k mým oblíbeným žánrům, protože obvykle špatně končí a já mám ráda šťastné konce. Na večer jsem si vybrala z TV programu jiný snímek, ale omylem jsem přepla a už jsem neodešla. Nelituji, nebyla to ztráta času. Dávám za pravdu všem, kdo zde chválí scénář a herecké výkony. Obzvláště příjemně překvapili mladí herci. Dalším překvapením byl otevřený konec snímku a docela by mne zajímalo, jak by ho ve své fantazii uzavřel autor scénáře. Česká televize budiž pochválena, protože toto dílko se ji opravdu povedlo. Konečně se objevilo v záplavě stupidních telenovel světélko na konci tunelu, jenom je škoda, že už je šest let staré. ()

venison

Příběh nezachycuje asi nejběžnější rodinku (majetná spořádaná rodinka vs. strejda kriminálník), ale o to polopatičtěji se nám autoři snaží do hlavy vtlouci zamyšlení nad tím, že "život není černobílý" a "člověk by neměl dát na první dojem".. Pointa byla bohužel známá příliš brzo, ale jinak se mi dvojka Vanda Hybnerová s Tomášem Dastlíkem líbila velmi.. A David Matásek naštěstí moc nehrál.. Takže celkový dojem z TV filmu ČT 1 nadprůměrně dobrý :-D ()

netahlo

Po blabolu jmenem Piknik si u me CT vylepsila dojem. Tohle uz byla jina polivka. Sice ponekud cernobile, ale hodne povedene. Az jsem si rikal, ze by tomu jeste takovych 10 - 15 minut navic sluselo. Herecky vynikajici. Dobre zahrala i omladina. Tomase Dastlika jsem neznal a ted uz o nem vim - skvely vykon. ()

herr_carter

A proč bych tomu nenakouřil plnou, že jo? Poslední léta je totiž fakt kumšt srazit se s kvalitním filmem v rámci české kinematografie - navíc u TV filmu jsem to nečekal ani omylem, byl jsem ale smeten zástupem skvělých hereckých výkonů, a to především do té doby pro mě neznámého Tomáš Dastlíka !! Fakt působivý snímek...........moje hodnocení = 9 z 10. ()

Chipsonator

Neuvěřitelně předvídatelná záležitost, která mě sejmula svým koncem, kdy příběh vyšuměl do prázdnoty. Ano sice se na dívalo dobře, herci zahráli solidně, ale to mi na vyšší hodnocení nestačí. 45% ()

Vajonek

Slušné rodinné drama s poměrně netradiční zápletkou a dobrými hereckými výkony, které neplýtvá zbytečnými dialogy, často jen naznačí, namísto aby bylo příliš doslovné, a možná právě proto dokáže od začátku zaujmout, vtáhnout, napínat. Nebýt toho na můj vkus až příliš otevřeného konce a chování Karlovy manželky k Emilovi zkraje jejich seznamování (až tak nepřátelská by ta žena ke svému nově poznanému švagrovi s vědomím, jakou po něm její manžel bude chtít službu, jistě nebyla), snad bych tomu s klidem napálila plný počet. Takto slušné 4 a 80 %. ()

patrikus

Nikolaev umí diváka udržet v napětí. Napomáhá tomu také scénárista, který se snaží držet informace pod pokličkou, i když divák už z počátku začne tušit. Ale konečně se mu podařilo napsat něco významnějšího a gratuluji mu. Co se týče Tomáše Dastlíka, jsem rád, že konečně dostal příležitost zahrát si v hlavní úloze. Je vidět, že není jen divadelní mistr. Ostatní herci dobří, tak jak je známe. I když Matásek už je nějaký vyhaslý, proč hraje pořád stejně? Sympaticky překvapila i Pepina Hybnerová a to hlavně svou přirozeností. Igor Bareš v netradičně miniaturní epizodní roli. Proč to nehrál nějaký řadový herec? Nevím, ale kdyby to dotáhli až do konce a došlo by v příběhu k nějakému významnějšímu zvratu, byla by to klidně i látka do kina a dal bych snad i pět hvězd !!! I když otevřené konce mám rád. A pozor: Místy velmi dobré dialogy, postavám věřím! ()

Stružák

Ve filmu šli Emil a ostatní navšívit klub Sajrajt, já za slušnej sajrajt považuju celej ten film. Nudná kompozice, kamera, světlo, režie, dialogy k pláči, příběh možná zajímavej, ale možná taky ne úplně dořešenej. Na studentskej film by to možná bylo i dobrý, ale Nikolaev umí přece líp. ()

DannyBoy80

Slabší 4*. Na českou TV produkci docela dobré. Téma je fajn a herecky ok, překvapil Dastík, který přechod z divadla do filmu zvládnul dobře. Jen tak dál, taková TV produkce je ok, snad se to někdy přenese do filmu. ()

Disease

Příběh je sice megaklišé, ale zpracování je výborné. Herci to dávají na 100%, hlavně Tomáš Dastlík. I dialogy jsou napsané hodně věrohodně a morální rozuzlení se povedlo. ()