Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události... (A-Company CZ)

vorl1ce odpad!

Velké zklamání. Film je téměř bez zápletky, dlouhé zaběry o ničem a špína teče snad i z plátna.. Divím se, že na to kývl pan Trojan. ()

marti28 odpad!

Tento film mohu označit jako jeden z nejhorším českých filmů, které jsem měla možnost vidět. Miroslava Krobota mám velmi ráda, ale tohle jsem opravdu nečekala. Přiznávám, že se mu skvěle povedlo vyjádřit nudnou nicneříkající atmosféru nějaké zapadlé vesničky, avšak to mi bohužel nestačí. Upřímně doufám, že se film, ve kterém je v každé scéně hned několik sprostých slova je v něm vidět pouze buranství toho nejhoršího rázu, nikdy nedostane na jakýkoliv mezinárodní festival. ()

lenticer

Zdánlivě pokojný film o ničem, který mě ale silně znepokojil. Ukazuje tu druhou vesnici, která u nás taky je a která se městům a Praze obzvlášť čím dál tím propastněji vzdaluje. To není ta úhledná středisková víska, kam do svých novostaveb jezdí přespávat Pražáci. Je to hnusná obydlená zatáčka uprostřed pustiny, kde by nikdo z nás nechtěl chcípnout natož žít. ()

bilder

Nejdřív jsem se na to hodně těšila. Poté (po přečtení recenzí) jsem se těšit přestala a očekávala jsem docela průšvih. Ale nakonec to nebylo vůbec špatný. Velký podíl na tom má herecké obsazení, Dejvické divadlo je prostě někde jinde, než ta ostatní. Bavilo mě to. Ale nenazývala bych to komedií. ()

djpatrick

Miluji Dejvické divadlo, miluji všechny herce z tohoto filmu, ale co se stalo? Takovéto zklamání jsem u filmu snad ani ještě nezažil. Čekal jsem dokonalost, ale tohle je průser. Samozřejmě každý na to budeme mít jiný názor, ale já jsem opravdu zklamaný. ()

kamic

Co to sakra bylo? Pana Krobota mám rád a tak jsem se na film těšil. Ovšem hodinu a 38 minut trvají NIC jsem opravdu nečekal. Měl to snad být pražský pohled na téma „jak se žije na malé vesnici“? Obydlené postavami dement, debil, kretén, křupan, tupec, vypatlanec, idiot a zase dement? Herci z Dejvic patří mezi mé nejoblíbenější, ale tady ani nemohli nic zahrát. Jednu hvězdu dávám za Simonu Babčákovou. A natočte sakra něco trochu humornějšího, vždyť na to máte! ()

fibur84

Na tento film jsem se těšil a bohužel jsem byl velmi zklamán. Film je bez děje. Je to jakoby na několik týdnů někdo natáčel vesnický život a pak jej sestříhal do 100 minut filmu. Za pár vtipných scén hodnotím 30%. ()

Martazoe

Musím změnit svoje hodnocení. Poprvé jsem dala jen dvě hvězdičky, ale teď po delší době, se to ve mně nějak pěkně usadilo a hodnocení musím zvýšit. Je to tak absurdní a tak pěkně mimoidně vidlácké, že si to zaslouží ocenit. A navíc moji oblíbení herci hrají opravdu dobře. No ale chápu, že to může někoho pěkně naštvat. ()

PORTER44

Pohled na život v jedné české vesnici ,většina děje se odehrává v místní hospodě nebo na hřbitově,hospodská si to rozdává ze starostou,objeví se i jeden mord,kousek od vesnice žije parta bezdomovců,nic moc záživného jsem si z filmu nevzal takže přehlédnutelná podívaná. ()

noKOMERZIALL

Ani komedie,ani drama.Je to dokonalý otisk nejen současné venkovské reality,myšlení lidí a životního tempa.Pan Krobot je mimořádně originální člověk,myslí daleko hlouběji a tak je třeba více se zamyslet a dívat se na věci z mnoha úhlů.Film mě oslovil a tak trochu popostrčil k tomu,abych o některých věcech začal vážně uvažovat,nebo snad i založil myšlenku ke změně.Za film 4 a za Tatianu pátou,ona je vážně skvělá a Ivan,to je herecký bůh. ()

Lyshitski

No, musím se přiznat, že jsem nedozrál natolik, abych mohl tenhle filmový pohled režiséra na život zaostalých looserů z Kotěhůlek ocenit. Sám jsem jezdil na brigády a viděl jak to chodí v zapadákovech, kde i lišky dávají dobrou noc, ale tohle? Nevím, být člověkem z vesnice, bral bych tenhle "film" jako urážku. Je však možné, že pan Krobot skutečně z takové líbezné vísky pochází a pak se není čemu divit, že o ní natočil film. Tupé postavy, tupé dialogy, tupý rádoby humor, nezáživné postavy, nedorozvinutý děj. Pokračovat ve výčtu negativ snad už ani nebudu. Jediným pozitivem na filmu zůstává, že otravná Simona Babčáková zaklepe bačkorama. Takže milá Maruno, Jaruno, Oline a další verbeži od Hanušovic, od mne dostávete 5%. ()

CHORCHOJ

Naozaj neprirodzeny,strojeny pribeh o akoze skutocnych ludoch,ktorych by ste marne hladali kdkolvek na svete.Otrasny scenar nezachranili ani dobri herci ani dobra kamera. ()

quiz

Hvězdy Dejvického divadla nezklamaly, ale zklamal pan režisér...Převrhnutá sklenice s medem - pomalu a vláčně vytéká NEděj a to rovnoměrně od začátku do konce. Dlouhé, statické záběry bez dynamiky, kontrastu, tu a tam naaranžovaná "jevištní shrumážď", pár drobtů komunální satiry (pětistovka statikovi "za nic"), ukázka českého buranství bez ladu a skladu, bez před-, a po-. Hlasitá vulgarita spíše samoúčelná a k politování než k zasmání a místo trochu té erotiky nebo "vkusného" sexu, jenom prvoplánové "šoustání", které film nezachrání. Pan Krobot je dobrý herec - ve smyslu určité svéráznosti naturščiků a zrovna tak schopný divadelní režisér, ale to, co se nazývá "filmovou řečí" je mu - bohužel - naprosto cizí a vzdálené. ()

tmwork

Českou produkci v posledních letech moc nežeru. Ale je to Krobot, tak jsem to zkoukl a ... Je to drsný, je to ze života, ale musím se zeptat: "Irenko proč?" To, že pražským hercům ta naše moravština do huby nejde a že to, co u nás zní jako citoslovce údivu (např. kurva), je zvýrazněno, aby to někdo náhodou nepřeslechl, na to už si začínám pomalu zvykat. Je mi ale strašně líto, jak se všichni snaží a snaží a vyleze z toho takový nějaký, divný, nijaký, rozplízlý 102 minuty trvající PRD. Pojďme radši točit méně filmů za rok, ale rozmysleme si to, co by asi tak diváka potěšilo. Co vy na to kluci a holky z Prahy !!! ()

r3musko odpad!

vyložene trápny film, ktorý nemá nič spoločné s komédiou natož tak s drámou. Hodnotím prvých 50 minút, viacej času som nebol ochotný tomu venovať. tento film vôbec nemusel vzniknúť ()

mikyhaus odpad!

Tohle se dokoukat prostě nedá,Trojan a Vilhelmová měli asi finanční krizi a Krobot zešílel,já na to jít do kina tak mně vstupné bude mrzet do nejdelší smrti! ()

etanol

Natočeno ve stylu TEKRÁT NA severoZÁPADĚ moravy. Vy pražáci jste idioti. Dvě hvězdy - jednu Trojanovi a jednu panu Vitáskovi. ()

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (viac)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (viac)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)