Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události... (A-Company CZ)

DAOX

Po shlédnutí tohoto filmu. Toto není komedie, ale drama s trochou melancholismu s precizně vykreslenými chraktery lidí, kteří žijí svůj život, někde tam v té díře. Pan Krobot to vykreslil výstižně, tu beznaděj a to stereo, které se prolíná jako hlavní linka celým příběhem a kdy na pozadí této linky jsou vyobrazeny osudy lidí v té díře žijící. ()

Buddyman

Jediný co mě napadá pozitivního na tomto filmu je Táňa. Jinak hrůza. Dal bych "odpad", Táňa zachránila jednu hvězdu. Nikdy více ()

aftershave odpad!

Za totality existovaly "přehrávky", komise rozhodovala, které písničky můžou mezi lidi.....škoda, že dneska není komise, která by takhle rozhodovala o filmech. Spojte několik desítek sprostých slov, nějaký ten hantec, povětšinou mlčící herce, kteří čumí do blba, dejte jim před natáčením několik panáků a máte to. Scénář nepotřebujete, slovo dialog zapomeňte. A vytvořili jste český film..... Jestli existuje nějaký státní fond na podporu české kinematografie, tak doufám, že já do něj nepřispívám. ()

mr.free

Buď jsem nepochopil film, nebo vůbec nechápu, co tím chtěl pan Krobot říct. Pozastavoval jsem se nad přehráváním herců, když mluvili vesnickým dialektem a nad tím, jak neuvěřitelně je přibarvena ta skutečnost, jak to chodí na vesnici. Dávám hvězdu za jednoduchou kameru a střih, který mi do tohoto filmu pěkně pasoval. ()

barbarpoz

Tohle jsem moc nepobrala. Buď to bylo fakt o ničem a nebo jsem v kině usnula, což by se asi vzhledem k velmi "záživnému" děje filmu stát mohlo, ale dobře, film se má brát jako zobrazení vesnického života, zobrazení vesnického života ve 102 minutách? No, to je docela oříšek. Poprvé jsem z kina odešla před koncem filmu, ale zdálo se mi, že se ten čas dá využít líp, než koukat na něco co mě absolutně nebaví. 1* pro Tatianu a její herecké výkony. ()

Major776

Spíš než výsměch kinematografii dneškočeska jde o alternativní snímek, který je opravdu skvěle nastaveným zrcadlem. A komentáře zde na ČSFD tomu dávají za pravdu. Je jistojisté, že samozvaní filmoví rozumětelové to fakt nikdy nepochopí. A to je dobře. "Komu není shůry dáno, v apatice nekoupí." ()

Indio

Bože to nářečí bolelo. Měli bud natáčet s neherci kteří umí nářečí nebo si vybrat jiny prostředí. Myslim že na vykreslení nežitych životů není třeba jit někam do díry na konci světa, takhle vyprázdněny lidi jsou v každym městě i vsi. ()

xSimax

Jedno veliké WTF ?! Předpokládám, že pan Krobot je velmi schopný (divadelní) režisér, své místo si najde i co by herec, ale opakující se záběry typu - paní vstane, posnídá, jde na zastávku, sedne do autobusu a jede do práce, večer se vrátí, zastaví se v hospodě, po cestě domů si nechá sáhnout na kozy, doma se osprchuje a jde spát, nekonečné záběry na muže hloubícího hrob, vše "po ránu" prostříhané záběry na malebnou krajinu - k tomu je potřeba režie?! Věřím, že život na vesnici "ala Krobot" má být nudný, ubíjející, stereotypní, vidlácký a hlavně vulgární, to se asi povedlo divákovi přiblížit, bohužel v tom paralelu severomoravské vesnice nevidím, ale připouštím, že to tam tak mohlo fungovat před 40ti lety, tedy v době kdy tam žil i pan režisér. Myslím, že zcela přesné "vidláctví" předvedl Bolek Polívka ve filmu Cesta z města. Nepotřebuji vidět vesnici růžovými brýlemi pana Svěráka (Vesničko má středisková), ale tohle je jednoduše exkrement. A mimochodem, ten rádoby hanušovický dialekt (který "záváňá Hanó" říznutou "ostravskym zobakem") vetšině herců nejde z huby. Docela by mě zajímala statistika filmu z hlediska vulgarismů... Já nejsem nijak zvlášť útlocitný a sprostá slova ve filmech jako Vlk z Wall Street, nebo Pulp fiction, kde mi "kurvy" nejsou nijak nepříjemné, ovšem tohle je nejen na české poměry solidní sprosťárna a přitom naprosto zbytečně. Přemýšlím, co pozitivního bych měl vlastně zmínit...mno myslím, že Simona Babčáková zahrála fuchtli jako vždy věrohodně. ()

Lonelybiker

Zajímavá prvotina M.Krobota, ve které nenajdete snad jediný emoční projev kterékoliv postavy. Děj je dost prázdný a dialogy minimální. Během sledování jsem uvažoval i o odpadu, když ale nad tím přemýšlím s odstupem, pan Krobot chtěl zřejmě vytvořit něco trochu originálního a to se mu povedlo. Pražáci se asi u tohoto filmu dobře pobavili :-) ()

pan Spock

Už jsem si skoro zvykl, že život na vesnicích je ve filmech tradičně podáván vidláckým způsobem. Tady se nám ale nabízi zcela nový, skoro až gargantuovsky (málokdy mám možnost tohle slovo použít) monstrozní level buranství. Klobouk dolů tedy před všemi tvůrci. Škoda že je to ale to jediné, co film nabízí. Protože děj nula, humor nula. Opravdu si někdo myslí, že na vsi žijí jenom dacani a burýny po lobotomii? A všichni se jmenují Maruna nebo tak podobně? Smutné je, že spousta měšťáků tomu opravdu věří a zřejmě jim to přijde i docela vtipné. ()

fave2

Mám rád tento žánr, ale tentokrát se nadšení nedostavilo...Je to podobný, vesnický film o beznaději a všednodenosti jako " Divoké včely ", ale u něho byla laťka nastavena mnohem výše. Škoda. Pro mne zbytečný film. ()

Mrs.Christie

Nechápu, kde vzali to šílené nářečí, jestli se tomu tak dá říkat. V kraji, kde je většina obyvatel dosídlená po druhé světové válce z různých koutů Československa i Evropy. Prostě, takhle blbě u nás nikdo nemluví. ()

Ferguson

Proč stále musejí měšťáci točit o venkově jako o místě plném dementů? Největší burani jsou nakonec tvůrci, kteří se nedokázali zbavit potřeby namluvit to v "nějakém" pro ně těžko zvládnutelném/zvládnutém dialektu. Jinak výprava a kameru velice dobrá, režie možná taky (ale zde si nejsem jistý, protože nevím, zda bylo co točit), ale scénář nulový. ()

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (viac)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (viac)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)