Ivan Trojan v černé komedii o jednom neobyčejném dni obyčejného normalizačního úředníka, který v opilosti podepsal Chartu 77, a díky tomu se stal hrdinou proti své vůli... Píše se rok 1980. Richard v opilosti a spíše omylem podepsal Chartu 77 a od té doby se mu problémy a smůla doslova lepí na paty. A dnešek je vrcholem všeho! Odpoledne ho čeká návštěva u zubaře a trhání osmiček, což je něco, čeho se upřímně děsí. Než na to ale dojde, prožije celou řadu mnohem větších katastrof, proti kterým je trhání zubů učiněná legrace. Uzávěrka v práci, vdavekchtivá kolegyně, která prostě nepochopila, že šlo jen o flirt, šéfovo ultimátum ohledně odvolání podpisu Charty, doma prasklá stoupačka skrývající starou zrezivělou pistoli, nečekané otcovství patnáctiletého syna, které má vzít na sebe, a k tomu všemu všudypřítomný stín estébáka, který na něj byl nasazen. Prostě den blbec se vším všudy, kvůli kterému může buď přijít naprosto o vše, nebo díky kterému může konečně najít sám sebe! (Česká televize)

Max Q.

Co říct - režie, kamera a samozřejmě herecké výkony na výborné úrovni. Já se ale trošku nesrovnal s tím příběhem samotným. Zase další hořká komedie. Copak natočit čistou komedii bez tragédií je tak těžké? ()

jendamaty

Nějak jsem nepobral, co byla myšlenka tohoto filmu, co pointa, i když se tam stane x věcí, snímek pro mě plynul trochu nudně odnikud nikam, dá se říct, že mě to nikterak nezasáhlo. ()

sharka.68

Jirko, smekám...klube se z tebe pan Režisér....ani Trojan s Dvořákem nezklamali..dostal mne Josef Dvořák a ve finále i Krobot s Taclíkem...prostředí skoro přesné...walkman naprosto boží....tenkrát mi bylo 12 a nějak tak to fakt vypadalo... ()

Danthare

Celkově film působí zábavně a s nadhledem vypovídá o době počínající normalizace. Epizody s představiteli OPBH jsou nejenže uvěřitelné, ale i pravdivé. Tak se tenkráte žilo. Druhou věcí je slabý scénář, který zachraňuje jen pan Trojan svým hereckým kumštem. Za mne 55%. ()

koza3

Moc pěkné drama a moc vtipná komedie. Pořád se dají najít další úhly, jak zachytit tehdejší dobu a její absurditu a tohle zpracování patří k těm nejlepším. Po dlouhé době Trojan zazářil přesně v tom dobrém mixu humoru a dramatu. Příběh se odehrává hlavně v jednom dni, kdy se stane spousta událostí až se boří po kolena v hovnech. Má to šmrnc, má to myšlenku a za mě si to zaslouží plný počet. ()

hony23

Jako koncesionář České televize jsem zase jednou zachrotal blahem, neboť tato instituce zase po čase zplodila povedený film. Ivan Trojan v roli antihrdiny, který omylem podepsal Chartu 77, mě bavil od začátku do konce a je škoda, že ČT nenasadila Osmy do kin, kde vídáme daleko větší zhovadilosti. ()

SZYslak

Vtipne, vkusne a vcelku obsirne shrnuti dob davno-nedavno minulych. Sracky se na Trojana vali nejen z odpadu a stejnojmenne kondomy opravdu existuji. ()

Dawe2

Nic zvláštního, čekal jsem víc. Jako komedie také slabší pro mě. Příliš jednoduchý děj, celé takové zbytečné. ()

Aidina

Hodně povedená retro komedie. Výborné obsazení. Dostala mne scéna, kdy se Trojan vrací zpět do práce ve vypůjčeném jaguáru a potká se s ředitelem OPBH (Krobot), který si to míří k nějakému starému žigulíkovi. ..." Ne to je ženy, já mám volvo..." ()

O_Peki

Příjemná komedie z období normalizace. Jeden den blbec vám obrátí život naruby. Ale pokud vedle sebe máte ženskou do nepohody je to všechno o poznání snažší. ()

rigby

Velmi příjemný film, kterému se podařil lehký pohled na těžkou dobu. Příběh naštěstí nesklouzl do moralizování, ale ačkoli se občas přímo a doslova brodil ve sračkách, tak se neustále vznášel nad všemi věcmi. Možná až moc, protože některé vtípky byly opravdu až moc jednoduché. Ale rád jsem po dlouhé době viděl zase Pepu Dvořáka, takže k průměrné trojce přidávám ještě plus. 3+ ()

Saxos

Dobře vystižená atmosféra několika dnů obyčejného člověka roku 1980. Po pěkném flámu nastane den blbec, kdy se na člověka sesype úplně všechno. Dobře zahráno, natočeno. Dobré interiéry, exteriéry. Dobré hlášky a songy té doby. Pro mě ok. Hláška: "Tobě už nic horšího udělat nemůžou." / "A ty už si jezdil s multikárou?" Závěr: po opětovném sledování určitě doporučuji. ()

CaptNemo

Tohle mi hlava nebere. Viděl jsem to samé, co většina lidí tady, nebo mi můj rekordér druhý den ze záznamu podstrčil něco jiného? Jako bakalářská povídka by to snad obstálo (i název by tomu odpovídal), za předpokladu, že by se to střihlo na polovinu. Jako televizní inscenace podprůměr, a to i na dnešní dobu, kdy už pero scénáristovo není zdaleka tak mrštné, jak tomu bývalo v dobách dřívějších. Herecké výkony v mnoha případech hodny pejorativního označení "oblastní", v případě Zuzany Kajnarové by se dalo říct i amatérské. A to si v podstatě stejnou roli zahrála už v seriálu Vyprávěj, a to neporovnatelně lépe. Opravdu nechápu tak propastný rozdíl v hodnocení právě zmíněné retro ságy a tohoto snímku. V podstatě by to mohla být jedna z jeho (nejslabších) epizod. Jediné pozitivum a hvězdička navíc za Josefa Dvořáka. Ten stejně jako Luděk Sobota v Neviditelných nechci říct překvapil, ale potvrdil, že tu máme generaci skvělých herců, na kterou by tvůrci neměli zapomínat. ()

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

Finále Plzeň nově udělí Zlaté ledňáčky

21.04.2014

Světové "neformanovské" filmy kameramana Miroslava Ondříčka, téměř kompletní domácí hraná i dokumentární tvorba za poslední rok za účasti tvůrců a poprvé i výběr nových slovenských filmů, to… (viac)