Škoda lásky

Poviedkový / Komédia
Česko, (2013–2014), 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Predloha:

Jaroslav Havlíček (poviedka), Božena Němcová (poviedka) (viac)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová (viac)

Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů známých českých spisovatelů. (Česká televize)

Recenzie používateľa Autogram k tomuto seriálu (13)

Škoda lásky (2013) (S01E01)

Karel Gott hraje sám seba a hlavne preto mu to o ide celkom dobre. Ako sa úspešne zbaviť neodbytnej fanynky a nezblázniť sa, s tým mu pomáha Karel Šíp, tiež veľmi prirodzený. Ich scény sú dobré, párkrát som sa hlasno a spokojne zasmial. Keď sa príbeh bez Karla zdá nezaujímavý, príde niečo, čo ho oživí a oblaží nás happyendom. –––– Tam za tím plotem, tam patřím svýmu publiku. Ale tady sám sobě a svý rodině. Pochopte to. –––– Jak víte, že mám rád rebarboru? – Já o vás vím úplně všechno. ()

Májová romance doktora Mráze (2013) (S01E02)

Láska kvitne v každom veku. A nielen na zbierku motýľov sa balia ženy, ale aj taká zbierka šutrov nie je na zahodenie. Tá trojitá projekcia so zrkadlom v kúpeľni nemala chybu. Myslel som, že zapletenie polície do príbehu už bolo prehnané, ale práve tam sa objavila najväčšia bomba. –––– Co to meleš? Svachu! Co ty jsi v životě dokázal? Celej den smrcasíš v ordinaci a večer se cicváš s těma svýma šutříkama. To je jediný, co umíš. ()

Mokré tričko (2013) (S01E05)

Tri hviezdy ani nie za tie krásne oči, ale skôr za ten záver s myšlienkou. –––– Jak já říkám: Nemusí být tak pěkná, stačí když je trochu cizí. ()

Maruška (2013) (S01E06)

Lolita z dediny so zásadami mala niečo do seba, hlavne výber dvoch hlavných postáv bol výborný. Škoda, že tomu chýba pokračovanie, nejaký druhý diel alebo aspoň malá pointa. –––– Někdy bych odtud chtěla odjet. Odstěhovat se. Žije se v Praze hezky? – V Praze je blaze. ()

Vzpomínky (2013) (S01E07)

Skleróza má rôzne formy. Buď si človek nepamätá, čo bolo, alebo si pamätá aj to, čo nebolo. Už na začiatku som tušil, ako to je, takže žiadne prekvapenie, nápad mohol byť len v riešení tej situácie. –––– Chlap vždycky ví, co má dělat. A nic si nenechá líbit! ()

Diamantová svatba (2013) (S01E08)

Dědek sa neoholí a neoholí, takže diamantová svadba sa (ne)vyvíja podľa predstav štábu. Ale nebola by to pohotová reportérka, keby sa riešenie nenašlo. Vytasí všetky ženské zbrane, na deda aj na babu, a možno sa reportáž podarí. Epizóda má množstvo skvelých dialógov a dve pekné pointy, takže silné štyri hviezdy. –––– ... Pod to dáme Mendelsona a je vymalováno. Jedno oko nezůstane suchý. –––– Poslední dobou mně už jenom pije krev. Posledních dvacet let. ()

Družička (2013) (S01E09)

Tak neviem. Štrnásťročná sa vydáva za šestnásťročnú, vyzerá na osemnásť a nakoniec sa správa ako úplne dospelá. Ale dajme tomu, že áno. Asi som spravil chybu, že som si prečítal obsah, v ktorom pri tomto seriáli dokážu skvelo pokaziť zážitok prezradním úplne všetkého v jednej vete. ()

S jedním uchem na veselo (2013) (S01E12)

Prvé rande by malo byt dokonalé. Perfektná kočka, súhlas od jej otca, niečo je v tom podozrivé... –––– A co budete jako spolu dělat? – Co asi! ()

Hrdina (2013) (S01E13)

Chybala tomu nielen vtipná, ale akákoľvek pointa. A zdá sa mi, že tvorcovia poriadneho bezdomovca nevideli a hlavne nepochopili ich zmýšľanie. –––– Najednou se to dítě začalo propadat mezi odpadky. Bylo jasný, že každou chvíli umře... ()

Situace v kuchyni (2013) (S01E14)

V kuchyni sa malo odohrávať to najdôležitejšie, ale bolo to tam nudné a bez nápadu. A na konci prišlo len malé poučenie od deda a vyústenie príbehu žiadne. ()

Dobrodružství (2013) (S01E15)

Aký toto malo zmysel? Dobrodružstvo netreba zažívať s vlastnou rodinou ale s niekým náhodným, napríklad pri blúdení v lese? Séria Škoda lásky má prudko zostupnú tendenciu, obávam sa, čo bude ďalej. ()

Idyla na konci léta (2014) (S02E01)

Keď sa politika pletie do lásky v štyridsiatomôsmom. Veronika Kubařová je objektom hodným maliara a zišli sa hneď dvaja. Až príchodom toho druhého dostáva film spád. –––– Je sice pořád dost pochybovačů, co nevěří, že by ta idea komunismu mohla být prospěšná pro všechny, ale těmhle pochybovačům já bych z celýho srdce vzkázal, že... –––– Když se na to podíváte zdravým rozumem, dovedete si představit, že by sedlákům vzali jejich statky a všechny lidi ze vsi nahnali do družstva? Já tedy ne! –––– Jak se vlastně stane, že se z manželství vytratí zamilovanost? –––– Přátelství umírá na lež, láska na pravdu. ()

Polibek pro vítěze (2014) (S02E02)

Podstatne slabšie ako príbeh z rovnakého hotela z obdobia začiatku socializmu s Mádlom v predchádzajúcej epizóde. ()