Škoda lásky - Série 2 (2014) (séria)

Idyla na konci léta (S02E01)

(epizóda)

Líbánky v čase babího léta roku 1948 naruší vetřelec. Manžel svádí tuhý boj s akademickým malířem o pozornost svojí ženy. Dokáže se novomanželka ubránit svodům muže z velkého světa? (Česká televize)

teckax

Idyla na konci léta a Polibek pro vítěze - dvě povídky, které spolu úzce souvisí a jistě by bylo lepší vidět je v tomto pořadí, ne naopak jak se podařilo mě. Stejné místo, stejná inspirace, stejný režisér/scénarista ... Jan Pachl si mě tímto pěkně namotal, vytvořil u obou povídek kouzelnou nádherně barevnou atmosféru, ve které bych se mohla rochnit klidně celý den. ()

ostravak30

Já mám strašně rád ty poetické příběhy. A Petišku jsem sice nečetl, ale Janu Pachlovi se podařilo tu poetiku zachovat a to dokonce na pozadí počínající komunistické moci. Veronika Khek Kubařová je navíc přesně ta dívka, které vizáž doby opravdu slušela. A povídka sama? Základem vztahu musí být důvěra a někdy člověk potřebuje impuls, aby si něco uvědomil. ()

Autogram

Keď sa politika pletie do lásky v štyridsiatomôsmom. Veronika Kubařová je objektom hodným maliara a zišli sa hneď dvaja. Až príchodom toho druhého dostáva film spád. –––– Je sice pořád dost pochybovačů, co nevěří, že by ta idea komunismu mohla být prospěšná pro všechny, ale těmhle pochybovačům já bych z celýho srdce vzkázal, že... –––– Když se na to podíváte zdravým rozumem, dovedete si představit, že by sedlákům vzali jejich statky a všechny lidi ze vsi nahnali do družstva? Já tedy ne! –––– Jak se vlastně stane, že se z manželství vytratí zamilovanost? –––– Přátelství umírá na lež, láska na pravdu. ()