Beznadějně zamilovaný bezdomovec objeví během vybírání popelnic novorozence. Předstírá, že na jeho záchranu nasazoval život a média mu jeho báchorku začínají věřit. Známá dokumentaristka se z jeho příběhu snaží vytěžit maximum a houmlesák zjišťuje, že má navíc, než na vztah se svou Julií. Užívá si relativního luxusu a kamera mu dělá dobře. V okamžiku, kdy si opět uvědomí kým ve skutečnosti je, je už pozdě. (Česká televize)

rakovnik

Příběh působí realisticky, duo Taclík - Issová jsou skvělí bezdomovci, ale ten konec. Chybí mi vtipná pointa, když celý film působí rozverným dojmem. Každopádně mi přišlo, že Marek Taclík se v roli bezdomovce vyžívá. ()

topi

Asi už přestanu sledovat novodobou českou nejen filmovou, ale už i televizní tvorbu. Čím dál horší, ty scénáře jsou bez špetky originality a tvůrčího umu. ()

ostravak30

Je to klasická povídka o tom, kterak chudák ke štěstí přišel. Jako z pohádky. A to doslova. On totiž ke štěstí přijde tak, že lže až se mu od huby práší, přisvojí si úspěch druhého a ještě se s ním, v našem případě tedy s ní, na něm vůbec nepodílí. Vlastně úplně zapomene na přátele a štěstí a luxus si nechává pro sebe. To si ale bezdomovkyně nenechává líbit. Ale jak už to tak v pohádkách chodí, kdo chce moc, nemá nic. A kdo se dostane k bohatství podvodem, většinou o něj přijde. Je teda pravdou, že náš hrdina se o štěstí připravil sám. Nejprve se ožral, pak se vrhl na strůjkyni svého úspěchu a nakonec ji okradl. Marek Taclík a Klára Issová byli perfektně namaskovaní. Hlavně ženská polovička a její vlasy a zuby. Marek Taclík hrál výborně. Jeho bezdomovec během rozhovoru dokonce viditelně prskal. Na svou roli se opravdu připravil a sehrál ji skvěle. Vlastně je to asi poprvé, co právě díky dvěma rolím více než příběhu samotnému hodnotím takto, protože ti dva povídku pozvedli o kus výš. ()

Blackhand47

Tohle původní povídku, ze které příběh vychází, vidělo asi ze sedadla oné tramvaje, která se na konci objeví, jelikož to s ní má společnou maximálně tak základní kostru. Nedivím se, že i samotná autorka říkala, že se z toho vytratila ona myšlenka ukazující jakousi svobodu bezdomoveckého života. Tady je Ferda prostě jen zmrd a pomalu nechtěl mít nic ani se záchranou onoho dítěte. Vše je navíc strašně zdramatizované. Ach jo, na takovéto příběhy moc nejsem, ale povídka měla nějaký potenciál a bylo v ní i několik pasáží k zasmání. Tady jsem se neusmál ani jednou. 20% ()