Z pěti statečných, kteří se ztratili, zmizel Jasper. Skupina ho chce najít. Vrací se do tábora, aby novinu sdělili ostatním. Clarke požádá Montyho, aby navázal kontakt s Archou. Na Arše se snaží o spojení se stovkou a technička Raven je rozhodnuta, že na Zem poletí také. Ale to ještě neví, co je čeká. (Varan)

KM Phoenix

O něco lepší než pilotní díl, alespoň co se týče logiky. O to hůř je na tom dějově, zatím co pilot rozjel či naznačil několik linií tak v tomto díle se toho děje velmi velmi málo. Stále mne fascinuje jak je výsadek úplně v pohodě s pobytem v divočině s absolutním minimem zdrojů a úplně bez zásob. S tím by měl problém průměrný teenager z libovolného evropského města, natož člověk který celý svůj život prožil ve sterilním prostředí uzavřené stanice. ()

Sayko

Tak tu máme druhý díl a sním, dle mého, celkem výrazné zlepšení. Dozvídáme se víc o historii a i přes některé paradoxy, které mě v the100 štvou, se to dá přežít. Už se ani neexceluje tolik s hudbou a výběr Toma Odella je ke konci byl vážně emotivně výborný. Z pohledu hereckého zase nic moc, ale co čekat od teenage seriálu. Dějová linie se nám moc nerozvětvila (což je dobře) a soustředili jsme se na vztahy mezi jednotlivými postavami, což kupodivu nebylo tak nudné, jak jsem čekal. No a napínavý konec mě k televizi přisál natolik, že si budu muset pustit další díl.. ()