Lady a Tramp

• Česko Lady a Tramp (viac)

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Kouzelná romantická animovaná komedie s psími hrdiny, kteří se s výjimkou mluvení chovají naprosto stejně jako jejich živé předobrazy. Opět klobouk dolů před Disneyho animátory, opravdu. Jako dítěti se mi Lady a Tramp velice líbili a líbí se mi i dnes, ačkoliv se na ně pravděpodobně dívám úplně jinýma očima. Kromě psů bych ale rád vyzdvihl také dvě skvělé siamské kočky, mazané potvory, jež navíc zazpívají úžasně poťouchlou píseň, a krysu, z níž jde vážně strach. ()

Autogram

Psíkovská červená knižnica v tom najlepšom zmysle. Nechýbajú všetky možné ľudské charaktery v psom podaní a v animácii sú zobrazené lepšie, ako by to dokázali skutoční ľudia. Jednoduchý príbeh pre deti je aj s podtextami, v ktorých si svoje nájdu tí odrastenejší. Na pohľad by som filmu ani neveril jeho vysoký vek. –––– Tak vidíš, Krásko, když jsi volná a bez obojku, tak je život nejkrásnější. –––– To už řekl Gorkij ve své hře Na dně, citát: „Zoufalý tvor musí najít ještě zoufalejšího tvora. Pak je šťastný.“ Konec citátu. – Boris je filozof. ()

Marek1991

Filmy či rozprávky o psoch nemusím, možno len Charlie bol výnimka, no toto sa tiež čiastočne dalo, aj keď príbeh bol dosť priemerný. Animácia tohto typu sa mi veľmi páči, akurát ma to trocha zas rozladilo pritom zobrazovaní mačiek horšie než psov. No pre deti je to myslím jedna z rozprávok, ktoré neublížia skôr pobavia. ()

MATADOR

Lady a Tramp, kdo by neznal tuto psí dvojici?! Příjemný příběh dvou odlišných psíků, jenž se nakonec protne a je z toho láska. Klasický disneyovka, která i po těch neuvěřitelných letech, má stále co nabídnou. A kdo by neznal scénu se špagetami, jako by nebyl ;-) Krásná disneyovka, která nabízí radost spíše těm nejmenším. ()

C0r0ner

Ne, že by mě na tom příliš dojímali ti psi, ale jde především o hodně silný příběh, který se mi zdál o kus lepší než většina Disneyovek. Film navíc trefně poukázal na rozdíly ve společnosti a mnohým určitě naznačil, že zevnějšek, vystupování nebo původ rozhodně nejsou faktory, podle kterých by se někdo dal odsoudit. 90% ()

• Animátor Wolfgang Reitherman si do kanceláře, přímo na svůj stůl, pořídil krysu v kleci, aby studoval její pohyby pro správné vyobrazení ve scéně zápasu s Trampem. (HellFire)
  • Film se stal velice úspěšným, při rozpočtu 4 milionů amerických dolarů dokázal jen v USA vydělat téměř 94 milionů a celosvětově pak získal dalších 187 milionů dolarů. (Varan)
  • Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 milionu dolarů. (HellFire)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč… (viac)