Krvavý thriller o bývalém gangsterovi - členu Yakuzy, jehož rodina byla vyvražděna během kruté války gangů v Tokiu. Nyní je donucen vydat se s novou identitou do Ameriky, aby našel Kena - svého mladšího bratra. Yamamoto se zpočátku cítí frustrovaný v cizí zemi, navíc nemluví anglicky. Zjišťuje, že se Ken zapletl s drogovými dealery. Záhy se dostává do podsvětí L. A. a ke svému překvapení se ocitá zpět v životě plném násilí a zločinu, na jaký byl v Tokiu zvyklý. Brzy vytvoří silný gang, který bez jakýchkoli zábran, likviduje své nepřátele. Válka gangů se však nevyhybá ani Americe, a tak se Yamamoto po čase ocitá tváří v tvář jinému gangu a zjišťuje, že již není cesty zpět... (oficiálny text distribútora)

alonsanfan

Takeshi Kitano 15 minut sedí/stojí/leží a čumí do blba, po jeho obličeji poskakují směšné tiky. Potom během 15 vteřin někoho zabije nebo zmlátí a tyto dvě sekvence se opakují až do vyčerpaní stopáže celého filmu. Někomu by to možná mohlo připadat strašně kůl a gangsterský nicméně je to spíš trapný a debilní. Příběh se nikam nevyvíjí, on totiž ani žádný není. A postavy, ani ty bohužel nejsou, jen už stokrát obehrané šablony. Prapodivně klipovitá rádobygangsterka zcela bez atmosféry, chuti či zápachu. ()

Inozuka

Jeden z nejkřiklavějších příkladů prznění názvu filmů jejich necitlivými překlady. Přeložit film Brother jako Ve spárech jakuzy je fakt na přes držku. Název Bratr je totiž geniální a perfektně pasuje k obsahu filmu, nevím co vedlo distributora k tomu, aby jej takhle zprznil. Jinak Bratr dost mate tělem. Ve skutečnosti to není moc gangsterka, jako spíš moderní samurajský film. Takeši Kitano zde předvádí svou vrcholnou formu jako herec, scénárista i režisér. Rodinné kladný řídící se kodexem Bušidó spolu s nespoutaným násilím dává tomuhle filmu opravdové koule. Pro milovníky japonské kultury povinnost... ()

danny_21

Čekal jsem pořádnou yakuzáckou řežbu, která se nebude brát servítky - což se částečně dostavilo, ale pokud chtěl režisér rozehrát dramatičtější notu, tak na to nestačí jen jednoduchý příběh s obehranou šablonou vyřizování účtů - to holt chce větší rozměr hlavně pro vedlejší postavy - 60 % ()

Zikus

Strašlivě nesouvislý a zmatený. Po první polovině jsem neměl vůbec ponětí, co se vlastně děje. Ani jsem to nedokoukal. Navíc mě to nedokázalo upoutat. ()

Mocoft

Temný film s přímočarným dějem = rovnou do záhuby, ale s rovnými zády... Jednání "Japek" mi asi v některých aspektech zůstane navždy nepochopitelné. Absence scénické hudby v některých momentech byla přímo mrazivá. ()

Tanner

Zřejmě mi uniklo, co se jiným podařilo ve filmu zachytit (jinak si nedovedu vysvětlit to hodnocení), ale pro mě film na zajímavosti samoúčelným násilím nezíská. A může té krve, mozků, usekaných prstů a hlav i visících střev být sebevíc. Sorry, ale pro mě o ničem. ()

john.h

As nejlepší film, co jsem zatím od Takeshi Kitana viděl. Začíná to jako nějaká light verze Scarface na japonský způsob, ale v duchu, kdy cizinec přijede do Améru a tam rozjede z totální nuly gangsta byznys ve velkým, to nejede příliš dlouho a celkem rychle se to zvrhne v brutální gangsterku plné vyvražďování s prvky černého humoru. Dost mě to bavilo. ()

Zombiepod

Občas až extrémne krutý a surový film z nie tak tradičného prostredia, ktorý skôr ako thriller zachádza až do mistami emocionálne naozaj vypätej drámy. Hromady mrtvol, krvi, čistá a pomalá réžia a veľmi presvedčiví herci - Kitano na oboch stranách kamery vynikajúci. Scenárovo sa nejedná o nič prevratné, ba dokonca o nič extra nápadité, teda žiadne dejové zvraty nečakajte. Brother je "len" priamočiara a napriek veľkým kladom prekvapivo suchá krimidráma, ktorá síce mnohým zaujme, ale očakávania príliš nenaplní. ()

Shitonit

Tak na tuhle pecku jsem se chystal hodně dlouho. Jednou jsem to stáhnul bez tytulí,pak zas rozházenej tajming, jindy se mi to po dvaceti min seklo, no sralo mě to, ale  Totálně, ale totálně pokrfejsovej Jamamoto mě nedal spát, až se mi to konečně povidlo, mám to s dabingem, s titulema, fungujeto, a právě dneska jsem na to dostal takovej ten pravej šmak. No, je to asi hodně zacílený, asi ne úplně pro vyhraněný milovníky toho či tamtoho, který nemilujou zrovínka todleto. Žejo. Prostě zkrátka a dobře, milý ČSFD poživateli, Jamamoto je takovej můj úplně vysněnej kámoš. Miláček. Prostě fajnově upečenej japonsky dokonalej kat. Kat.  :-) ()

Zdenda

Omlouvám se. Tak trochu zklamání..._______Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdičku a myslím, že napříště to má šanci i na víc:) ()

LukeSharp

Bývalý člen yakuzy se vydává na ''školení'' do L.A.,kde chce najít svého bratra.Ten je dealer a brácha mu brzy ukáže jak se to dělá u nich v Tokiu.S klidným ksichtem vystřelí mozek prvním pár bouchačům a rázem je z neho šéf vlastního gangu.A američtí sráči se nestačí divit jak funguje skutečný svět podsvětí ve kterém hraje hlavní roli násilí,vydírání,intriky,ale (pro některé) také odvaha,přátelství a čest.A o tom to vlastně celé je podáno ovšem ve strhujícím provedení. 80% ()

walecz

no...ehm...nejlepsi na tom je, ze ten cernoch si vzal yamamotovu radu k srdci a dela neurologa s doktorem Housem :) ale film, film je to luxusni, kitano u me stal na "ostri noze" a uspesne uklouzl do casti oznacene: jo.--------------------------- a Pohrobek se mozna trochu ukvapil, kitano mimo japonske ostrovy je svezi :) ()

lobodlak

Kitano je opravdový Mistr!!!! Seděl jsem jak přikovaný a hubu dokořán, protože do příchodu Marva se filmovým světem neplížil větší drsňák než Yamamoto. ()

nula87

Syrová gangsterka nás nechává nahlédnout do střev (doslova!) zločinecké organizace. Černočerný humor, spousta sytě rudé krve a poctivě, soustředěně vystavěný příběh. 75% ()

iz67

To, jak se všechny ty surovosti dějí jakoby mimochodem, dává filmu svěžest a sílu. Takže jsem se u toho náramně bavil. Bohužel si Kitano neodpustil Hollywoodský konec, za což mu strhávám hvězdičku. ()