Žltá ponorka

(festivalový názov)
  • Česko Žlutá ponorka (viac)

Zem Peprónia bola mierumilovnou krajinou, v ktorej boli ľudia vždy usmiaty, a kde vždy hrala hudba. Ale iba dovtedy, kým ich nenapadli modrí hnusáci, ktorí zjavne o ničom takom, ako „modrá je dobrá“ nepočuli, a neuvrhli ich do zúfalstva. Kapitán Fred je preto vyslaný, aby sa v žltej ponorke vypravil do sveta a našiel záchrancov. Tak sa Fred dostane až do Liverpoolu, kde nájde Johna, Paula, Georgea a Ringa, ktorí sa rozhodnú mu pomôcť. Cesta do Peprónie však bude dlhá, náročná a plná bizarných postavičiek a psychedelických výjavov. Na jej konci však Beatlesáci ukážu hnusákom, že všetko čo potrebujeme je láska. (pivo)

ZILVAR

Dávám zatím 4*, viděl jsem to poprvé, ale tohle dílko si žádá být viděno vícekrát. Skvělý byl pan Nikdo. Zdá se mi, že i když film vznikl v roce 1968, určitě není vyčpělý. Musím ještě shlédnout! ()

bouchy02

Psychedelie a zvláštní humor, který se nesmí konzumovat každý den. Hodně zajímavých, ale náročných písniček, ovšem samotná Yellow Submarine, to se jim tedy povedlo! ()

absurdian

Máloco tak souzní s náladou druhé poloviny šedesátých let. Vizuální podoba revokuje zážitky vyvolané tenkrát velmi populárním LSD. Navíc souhra obrazu a hudby je zcela jedinečná. Tohle není jen nějaký animák - to je obraz tehdejší "make love not war" doby. ()

Paan_rostlin

Čtyři kluci z Liverpoolu zachraňují za pomoci hudby nebohou Pepřénii před invazí zlých Modrých zlomyslníků. Kéž by to tak šlo i v případě Ukrajiny... A upřímně, svět trpí akutním nedostatkem psychedelických pohádek, jako je tato animovaná mikro-sága. Ale nechci se tady pouštět do přílišného filosofování. A je to pravda: Všechno, co potřebujete je láska. Mír všem! ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme

21.08.2009

Dost bylo válek na vzdálených planetách (doufám, že vás teaser na Avatara příliš nezklamal), pojďme si trochu zatančit a zazpívat ;-). Tento týden se vynořily tři hudební projekty, které stojí za… (viac)